Kamenný Újezd "B" - TJ Sokol Lipí 3:2

branky: P. Kaše 2

ČK: Mojžíš

Vstup do nové sezóny si hráči Lipíčka představovali určitě jinak. Na hřišti nováčka z Kamenného Újezdu jsme nepředvedli příliš přesvědčivý výkon a přesto, že jsme dvakrát dokázali odpovědět na branky domácích, na zásah Klivandy z 56. minuty jsme již zareagovat nedokázali. Z Kameňáku tak odjíždíme s prázdnou.

Již v 5. minutě zahrávali domácí přímý volný kop od levé postranní čáry, k balónu se po závaru dostal Jan Nejedlý, jenž využil nedůslednosti obrany Lipíčka a přesnou ranou k tyči prostřelil Macháčka poprvé - 1:0 (video ZDE). Vyrovnání přinesla 22. minuta. To Radouch zatáhl balón po pravé straně, aby svou přihrávkou do pokutového území našel Petra Kaše. Ten si ještě vylepšil střeleckou pozici a prostřelil Kvasničku - 1:1. Bohužel nerozhodný stav nevydržel dlouho. Uplynuly pouhé dvě minuty, když si rohový kop domácích srazil do vlastní sítě Josef Mojžíš - 2:1. Přesto se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu. Tentokrát jsme to byli my, kdo udeřil po rohovém kopu. Ten zahrával Ondřej Kaše, odražený balón si ve vápně našel jeho starší bratr Petr Kaše a nekompromisní ranou z první vymetl pavouky v Kvasničkovo brance - 2:2.

Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky patřil Lipíčku. To začalo aktivně a zatlačilo domácí na své polovině, výsledkem ovšem bylo pouze Holinkovo břevno, které orazítkoval hlavou po rohu Radoucha. A tak z ničeho nic udeřili domácí. Nikým neatakovaný Tomáš Klivanda dostal dostatek času a prostoru, aby si rozmyslel co s balónem udělá a následně přeloboval bezmocného Macháčka - 3:2. Tou dobou už na hřišti nebyl Zvánovec, pro kterého musela přijet po nešetrném zákroku Nejedlého rychlá záchranná služba. Jak se později ukázalo, šlo naštěstí "pouze" o těžký výron kotníku. V následujících minutách se na hřišti začalo přiostřovat, čemuž nepomohlo ani nepříliš přesvědčivé posuzování zákroků rozhodčím Buřičem. Ten v 80. minutě ukázal Mojžíšovi červenou kartu a zastupující kapitán Lipíčka musel předčasně pod sprchy. V závěrečné desetiminutovce se ještě Lipíčko, i přes početní nevýhodu, snažilo o vyrovnání, avšak výraznější šanci jsme si vypracovat nedokázali. A protože i nebezpečnou střelu jednoho z domácích útočníků dokázal Macháček vytěsnit na roh, na konečném skóre se již nic nezměnilo.

Lipíčko tak vstoupilo do nové sezóny porážkou, kterou bude chtít napravit hned tuto neděli, kdy od 15 hodin přivítáme Koloděje.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Čáp, O. Kaše - Říha, Holinka, Klečka, Zoch - P. Kaše, Radouch

střídali: Bourek, Zvánovec, Růžička, Kruťko, T. Jinek