Tréňa volal, ať se teple obleču, že mi v bráně bude zima

19.09.2017 11:39
Fotbalisté Lipíčka cestovali na hřiště Dívčic ve velmi okleštěné stavě a aby toho nebylo málo, navíc bez klasického brankáře. Volba tak padla na obránce Tomáše Jinka a ten rozhodně nezklamal! Mladší z bratrské dvojice Jinků předvedl výborný výkon a výraznou měrou se podepsal pod zisk jednoho bodu. O tom proč padla volba zrovna na něj, zda byl před utkáním nervózní, ale třeba i o nedělením derby se Žabovřeskami, jsme si s „Inym“ povídali v krátkém rozhovoru pro klubový web.
Při neúčasti všech tří potencionálních gólmanů (Macháček, Čapek, Mojžíš) si se proti Dívčicím postavil do branky. Proč padla volba právě ne tebe?
To nevím, to asi ten povedenej turnaj ve Vrábči. (smích)
Kdy ses dozvěděl, že půjdeš do branky právě ty? Byl si před utkáním nervózní?
Tréňa volal v sobotu ráno, že si mám vzít teplejší oblečení, že v bráně mi bude zima. Nervózní ani ne, když umí chytat Mojžíš, musí to umět každý. (smích)
Máš s chytáním nějaké zkušenosti?
Nějaký ten turnaj jsem odchytal. Když se mi nechce běhat, zašiju se tam.
Jak bys zhodnotil utkání v Dívčicích? Jeli jste v hodně oslabené sestavě, takže bod asi berete, že?
Je vidět, že fotbal v Lipí není nikomu lhostejný. Pomohly nám bývalé stálice Lipíka Radim a Jenda (Fojtík a Kümmel pozn. redakce), kteří odvedli výborný výkon. K tomu se připojil chtíč zbylých hráčů Lipíčka a vybojovali jsme důležitý bod, nejen do tabulky, ale i pro sebevědomí týmu.
A hodnocení z branky? V první půli si nějakou práci a těžké zákroky měl, ale ve druhé půli sis prakticky nesáhl na balón…
V první půli, než jsme si uvědomili, že jim vítězství nedáme jen tak zadarmo, jsem nějaký zákrok měl. Druhá půle byla ale jen rutinní záležitost gólmana, kdy jsem nebyl moc ohrožen střelami domácích a tam se vyplnila věštba tréni "obleč se, v bráně ti bude zima".
Po zápase si prohlásil, že chytat bys nechtěl, že nejsi vůbec unavený.
Unavenej jsem nebyl, protože kluci v poli odvedli výborný výkon a jestli můžu poprosit naše tři golmánky - doufám že jsem tam byl naposledy. (smích)
Nyní vás čeká derby. Jak se těšíte a s čím do něj půjdete?
Na derby se těším! Hrajeme doma, spousta diváků, výborní lidé, skvělá nálada, dobré pivo, 3:0 Lipí oleee, best neděle (smích). Ale ne, nechci to zlehčovat. Těžký zápas, protože Žaby jsou těžký soupeř a navíc mají dobrého trenéra, který fotbalu rozumí. My se tomu musíme postavit a získat ty naše domácí bodíky. Lipí oleeee!
Fotbalisté Lipíčka cestovali na hřiště Dívčic ve velmi okleštěné sestavě a aby toho nebylo málo, navíc bez klasického brankáře. Volba tak padla na obránce Tomáše Jinka a ten rozhodně nezklamal. Naopak! Mladší z bratrské dvojice Jinků předvedl výborný výkon a výraznou měrou se podepsal pod zisk jednoho bodu. O tom proč padla volba zrovna na něj, zda byl před utkáním nervózní, ale třeba i o nedělením derby se Žabovřeskami, jsme si s "Inym" povídali v krátkém rozhovoru pro klubový web.

Je vidět, že fotbal v Lipí není nikomu lhostejný. Pomohly nám bývalé stálice Lipíčka Radim a Jenda (Fojtík a Kümmel pozn. redakce), kteří odvedli výborný výkon. K tomu se připojil chtíč zbylých hráčů Lipíčka a vybojovali jsme důležitý bod nejen do tabulky, ale i pro sebevědomí týmu.