Týnští vyhrožovali, ale šrámy si odvezli oni a k tomu čtyři banány navrch!

13.09.2017 10:37
Týnští vyhrožovali, ale šrámy si odvezli oni a k tomu čtyři banány navrch!
Touha a chuť uspět na něm byla vidět od úvodního hvizdu. Týnský odchovanec Jiří Holinka se postavil proti svým bývalým spoluhráčům, se kterými ještě v první polovině minulé sezóny sdílel společnou šatnu a po závěrečném hvizdu to byl právě on, kdo se mohl usmívat. Lipíčko předvedlo výborný výkon, napravilo blamáž ze hřiště Lokotky a jako první letošní mužstvo dokázalo týnskou zálohu porazit. O tom jak „Holas“ viděl samotné utkání, zda před utkáním probíhalo nějaké hecování, ale i třeba proč měl před zápasem špatnou náladu, si můžete přečíst v rozhovoru níže.

Jirko, ty si měl proti svým bývalým spoluhráčům zvýšenou motivaci, což bylo během samotného utkání vidět. Nakonec je z toho poměrně jednoznačné vítězství, takže asi spokojenost že?
Ano, jsem spokojený. Ačkoli šlo o můj mateřský klub, chtěl jsem Týn porazit a ukázat, že v Lipí hrajeme dobrý fotbal a hlavně získat všechny 3 body.

Jak bys ve stručnosti utkání zhodnotil?
Zápas jsme zvládli skvěle. Celou dobu jsme byli lepším týmem, hráli jsme kombinační a tvrdý fotbal. Bylo vidět, že se kluci chtěli poprat a vyhrát, což se nám úspěšně povedlo.

Proběhly před utkáním s bývalými spoluhráči nějaké hecovačky?
Hecovačky probíhaly už na začátku sezony, kdy jsme se dozvěděli, že rezerva Týna to dala opět dohromady a byla přidělena k nám do skupiny. V průběhu týdne před utkáním jste mohli vidět i docela vtipné video, kde mi Týnští vyhrožují, že mě pokopou, ale po zápase to byli oni, co si odnesli šrámy a čtyři banány k tomu! 

V kuloárech se proslýchá, že si ale před samotným utkáním neměl úplně dobrou náladu a byl si docela dost podrážděný. Čím to?
Bál jsem se, v jaké sestavě nastoupíme. Chtěl jsem Týn porazit. Mnoho hráčů bylo před zápasem omluvených ze zdravotních či osobních důvodů. Zbytek kluků po sobotní oslavě (narozeniny Tomáše Jinka pozn. redakce) jsem nečekal zrovna ve formě. Ale nakonec vše dobře dopadlo a výhra 4:1 mne příjemně uspokojila.

Vaše výkony minulý týden proti Lokotce a nyní proti Týnu byly jako den a noc. Čím si to vysvětluješ? Hraje velkou roli výhoda domácího prostředí?
Výhoda domácího hřiště musí být u každého mančaftu. Hlavně na začátku sezóny jsme si řekli, že Lipí Štádium bude letos pevnost, kde nechceme zbytečně přicházet o body. Co se týče minulého kola proti Lokotce, můžu jen říct, že jsou pro mě letos jasným kandidátem na postup.

Po čtyřech zápasech máte na svém kontě šest bodů. Nečekali jste přeci jen více? Nebo s tímto panuje spokojenost?
Věřili jsme v trochu lepší start do nové sezony, kdy jsme hned v prvním kole přišli poměrně zbytečně o body s rezervou Kamenného Újezdu. Ale i s šesti body po čtyřech kolech můžeme být spokojení.

Los soutěže vás úplně nešetřil. Nyní cestujete k dalšímu těžkému utkání na hřiště Dívčic, kde se vám poslední dobou úplně nedaří. Navíc dle dostupných informací budete mít co dělat se složením základní sestavy. S čím do Dívčic pojedete?
Do každého zápasu chodíme získat 3 body.  S jakou sestavou v Dívčicích nastoupíme budeme bohužel vědět asi až pár minut před zápasem, ale i tak chceme přivést nějaký ten bodík.
Touha a chuť uspět na něm byla vidět od úvodního hvizdu. Týnský odchovanec Jiří Holinka se postavil proti svým bývalým spoluhráčům, se kterými ještě v první polovině minulé sezóny sdílel společnou šatnu a po závěrečném hvizdu to byl právě on, kdo se mohl usmívat. Lipíčko předvedlo výborný výkon, napravilo blamáž ze hřiště Lokotky a jako první letos dokázalo týnskou zálohu porazit. O tom jak "Holas" viděl samotné utkání, zda před utkáním probíhalo nějaké hecování, ale i třeba proč měl před zápasem špatnou náladu, si můžete přečíst v rozhovoru níže.

Jak bys ve stručnosti utkání zhodnotil?

Proběhly před utkáním s bývalými spoluhráči nějaké hecovačky?

Do každého zápasu chodíme s cílem získat 3 body.  S jakou sestavou v Dívčicích nastoupíme budeme bohužel vědět asi až pár minut před zápasem, ale i tak chceme přivést nějaký ten bodík.