Koloděje n. luž. - TJ Sokol Lipí 0:4

branky: Říha 2, Z. Jinek, Holinka

Lipíčko cestovalo do Kolodějí s cílem odčinit úvodní dvě jarní porážky, ve kterých jsme navíc podali prachbídné výkony. Domácím oproti nám jarní vstup vyšel, kdy v obou utkáních bodovali, navíc na malém domácím hřišti jsou velice nepříjemným soupeřem. Nečekalo nás tedy vůbec nic jednoduchého. Pokud však chceme pomýšlet na umístění v TOP7, prostě jsme museli za každou cenu bodovat, což se nakonec k naší velké radosti a spokojenosti povedlo. A to především díky skvělému vstupu do utkání, standardním situacím a výbornému Macháčkovi, jenž se po jednozápasové absenci vrátil zpět mezi tři tyče.

Jak už tomu v Kolodějích bývá, samotné utkání příliš fotbalové krásy nepobralo. Malé hřiště, těžký terén a hra domácích založená na dlouhých nákopech a osobních soubojích kombinačnímu fotbalu příliš nenahrávají. A ani tento zápas nebyl výjimkou. Za výhrou nás nasměrovaly dvě totožné situace ze 6. a 12. minuty, kdy jsme zahrávali dva rohové kopy. V prvním případě posadil Petr Kaše balón na hlavu Zdeňka Jinka číhajícího na přední tyči  - 0:1. V tom druhém se situace opakovala jen s tím rozdílem, že balón propadl ke kopačkám Jiřího Holinky a ten ho dopravil za záda Švehly - 0:2. To byl pro domácí šok, naopak pro Lipíčko obrovské povzbuzení do dalších minut. Ve 27. minutě navíc dlouhý aut Zdeňka Jinka prodloužil hlavou Kruťko na zadní tyč, kde domácí nechali zcela volného Jiřího Říhu - 0:3. Pět minut před koncem úvodního dějství dostali domácí po faulu Martina Svobody možnost přímého kopu z velmi nebezpečné pozice. K balónu se postavil Brázda a vyslal velice jedovatý projektil, Macháček ale výtečným zákrokem vyrazil na roh.

Jestliže v prvním poločase viděla zhruba osmdesátka diváků alespoň několik zajímavých situací, ze druhého poločasu je musely bolet oči. Šlo především o oboustrannou nakopávanou, ve které měl zvítězit ten, kdo dokopne výš, nebo dál. Nás to však až tolik trápit nemuselo, jelikož jsme měli nahráno a celkem v poklidu si hlídali tříbrankové vedení. První výraznější vzrušení přinesla až 80. minuta. To po souboji Mojžíše s domácím hráčem nařídil po celé utkání výborně pískající rozhodčí Prinz pokutový kop. K tomu se postavil Brázda, ovšem stejně jako ve 40. minutě, tak i tentokrát se radoval gólman Lipíčka Macháček. A tak si poslední slovo vzal Jiří Říha, jehož "pumelice" doskákala až do branky - 0:4.

Lipíčko tak teprve podruhé v letošní sezóně uspělo na venkovním hřišti a slaví první jarní bodový zisk. Pro Jirku Macháčka se jednalo o třetí čisté konto v probíhající sezóně. Již tuto sobotu 14. dubna (netradičně) nás čeká nesmírně náročné domácí utkání, kdy přivítáme suverénního lídra soutěže Lokomotivu.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, T. Jinek, O. Kaše - Říha, Kruťko, Moravec, Z. Jinek - P. Kaše, Holinka

střídali: Radouch, Š. Svoboda, Růžička, Zoch