SK Sedlec "B" - TJ Sokol Lipí 3:3

branky: M. Svoboda z pen., P. Kaše, Moravec

Anglický týden zakončili fotbalisté Lipíčka na hřišti Sedlece. Vstup do utkání nám vyšel na výbornou. Od úvodního hvizdu jsme byli lepším mužstvem a v 19. minutě vedli o dvě branky. Poté jsme ale naprosto nepochopitelně přestali hrát, domácím se dokonce podařilo výsledek otočit a nakonec jsme rádi za bod!

Ve 13. minutě zahrál domácí Krejčí ve vápně rukou a rozhodčí Kubeša nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Martin Svoboda a střelou do protipohybu poslal Lipíčko do vedení - 0:1 (video ZDE). O šest minut později se v pokutovém území uvolnil Petr Kaše, jehož střela zapadla k levé tyči Čalounovy branky - 0:2. O dvě minuty později navíc Moravec z přímého kopu nastřelil tyč domácí branky (video ZDE). V tu chvíli to vypadalo vše růžově. Jenže....Domácí hráči od úvodních minut působili podrážděným dojmem, komentovali každý výrok rozhodčího a ten je neváhal trestat žlutými kartami. Na hřišti se tak více diskutovalo, než hrálo a k vidění byl spíš debatní kroužek. Lipíčko jako by chování domácích úplně rozhodilo a přesto, že jsme vedli o dvě branky a do této chvíle byli lepším mužstvem, úplně jsme přestali hrát, čehož domácí beze zbytku využili. Ve 35. minutě se z přímého kopu krásně prosadil domácí kapitán Vojtěch Reitinger, čímž jako by vlil sedleckým krev do žil - 1:2 (video ZDE). O tři minuty později navíc v pokutovém území nešetrně fauloval Bourek a rozhodčímu nezbývalo, než nařídit pokutový kop (toho se domácí dožadovali po každém kontaktu ve vápně, tato penalta však byla nařízena naprosto správně). K té se postavil autor první branky Reitinger, ale Čáp ho skvělým zákrokem vychytal (video ZDE). Přesto se domácím dvě minuty před přestávkou podařilo vyrovnat zásluhou branky Václava Šindeláře a začínalo ve od nuly - 2:2.

O poločasové přestávce hráči Lipíčka seděli nevěřícně v šatně a marně se snažili dopátrat toho, proč svou vlastní hloupostí a chybami přišli o dvoubrankový náskok. Ještě hůře to s námi vypadalo ve 49. minutě. To domácí dokonali obrat zásluhou Vojtěcha Reitingera, ke kterému propadl centrovaný balón a domácí kapitán se sám před Čápem nemýlil - 3:2. Od této chvíle Lipíčko opět přidalo na obrátkách, opět se vrátilo ke kombinačnímu fotbalu a bylo lepším mužstvem. Avšak ne a ne si ale vytvořit nějakou vážnější šanci na vyrovnání. Přesto jsme se nakonec dočkali. V 78. se k dalšímu přímému kopu postavil Pavel Moravec a tentokrát se krásnou ranou nemýlil - 3:3 (video ZDE). Další branka již ve zbývající desetiminutovce nepadla a tak si oba celky rozdělily po bodu. Jakou cenu pro nás bude mít, se ukáže až na konci sezóny.

sestava: Čáp - M. Svoboda, Kruťko, Mojžíš, T. Jinek - Říha, Lávička, Moravec, Zoch - P. Kaše, Klečka

střídal: Bourek