TJ Sokol Lipí - Boršov n. Vlt. "B" 6:0

branky: Moravec 2, P.  Kaše, Klečka, Zoch, Říha

Ve čtvrteční sváteční den zavítala na Lipí Štádium boršovská záloha. Ta v předchozím utkání překvapivě obrala o všechny body dosud suverénní Lokomotivu a Lipíčko tak tušilo, že ho nečeká nic jednoduchého. Obavy však nakonec vzaly za své. V tréninkovém tempu jsme i čtvrté domácí utkání zvládli na jedničku a v domácím prostředí zůstáváme stoprocentní, navíc při skóre 17:3! Nadále tak platí náš dům - náš hrad.

V úvodním dějství si domácí diváci přišli na své. Lipíčku vyšlo prakticky všechno na co sáhlo a byly z toho hned čtyři překrásné trefy v hostující síti. Vše načal v 10. minutě Petr Kaše, jenž za vápnem nic nevymýšlel a Machatovi nezbylo nic jiného, než se za jeho ránou pouze ohlédnout - 1:0 (video ZDE). O minutu později mohl zvýšit Holinka, pravačkou ale mířil pouze do tyče. V 17. minutě napřáhl za vápnem Pavel Moravec a Machatovi opět nezbylo nic jiného, než se za jeho nechytatelným projektilem pouze ohlédnout - 2:0 (video ZDE). Aby toho nebylo pro hostujícího strážce svatyně málo, za dalších pět minut si navedl na pravačku balón Petr Klečka a krásnou technickou ranou vymetl pavouky v pravé šibenici - 3:0. Tečku za první půlí udělal další dalekonosnou dělovkou opět Pavel Moravec - 4:0.

Ve druhé půli aktivita Lipíčka přeci jen opadla, přesto jsme si i nadále vytvářeli příležitosti k navýšení našeho vedení. Jednu takovou dokázal využít v 52. minutě Jan Zoch, jenž přesnou hlavičkou na zadní tyč uklidil přesný centr Moravce - 5:0 (video ZDE). Pro záložníka Lipíčka se jednalo o premiérovou soutěžní trefu v našem dresu. O deset minut později sehrálo Lipíčko krásnou kombinaci, Petr Kaše si vyměnil balón s Moravcem, jenž vybídl ke skórování Jiřího Říhu a ten měl již před prázdnou brankou snadnou práci - 6:0 (video ZDE). Zdecimovaní hosté v tu chvíli dokonce uvažovali o předčasném ukončení utkání, po krátké poradě se ale nakonec rozhodli v utkání pokračovat. Lipíčko si ještě dokázalo vytvořit poměrně slušné šance, další branku ale již nepřidalo. Především obránce Růžička měl velký střelecký apetit, žádná z jeho dalekonosných "dělovek" ale brankou neskončila.

Lipíčko tak v domácím stánku zůstává bez ztráty kytičky, celkově pak neprohrálo již čtyři utkání v řadě. Vůbec poprvé se nám v letošní sezóně podařilo udržet čisté konto.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Kruťko, T. Jinek, Růžička - Říha, Klečka, Moravec, Zoch - P. Kaše, Holinka

střídali: Š. Svoboda, Daňhelka, Čáp