TJ Sokol Lipí - Koloděje n. luž. 4:1

branky: Moravec 2, O. Kaše 2

Premiérové domácí utkání letošní sezóny ukončilo po 55 minutách nepříznivé počasí a tak se muselo celé opakovat, netradičně ve středu od 17 hodin. Průběžný výsledek 2:0 ve prospěch Lipíčka byl anulován a začínalo se od nuly. Lipíčko se kvůli pracovním povinnostem muselo obejít bez brankářské jedničky Macháčka, kterého však spolehlivě zastoupil Čáp.

Koloděje přivezly oproti neděli početnější a kvalitnější sestavu a především v úvodu utkání to bylo znát. Hrál se vyrovnaný a bojovný fotbal bez větších šancí na obou stranách. Lipíčko nedokázalo navázat na nedělní výkon, ve hře byla spousta nepřesností, přesto se nám podařilo po 19 minutách otevřít skóre. Lávičkův přímý kop zpoza šestnáctky Dvořák vyrazil pouze před sebe, odražený balón si našel nejrychleji Pavel Moravec, jenž si tak hned v premiérovém startu v dresu Lipí otevřel střelecký účet - 1:0 (video ZDE). Vedení však Lipíčku vydrželo pouhé dvě minuty. Dlouhý nákop za naší obranu skončil přímo u kopaček Tomáše Kubíčka a ten si sám před Čápem věděl rady - 1:1. Přesto jsme šli do šaten s jednobrankovým náskokem. Lávička skvěle viděl rozběhnutého Ondřeje Kaše, který se ocitl sám před Dvořákem a zachoval chladnou hlavu - 2:1.

Jestliže chtěly Koloděje s výsledkem po přestávce něco udělat, jejich plány vzaly za své hned po necelé minutě. Lipíčko rozjelo rychlou akci, aktivní Lávička našel centrem na zadní tyči Pavla Moravce a ten v těžké pozici mířil hlavou přesně - 3:1. To byl pro hosty tvrdý direkt, ze kterého se už nedokázali vzpamatovat. Naopak Lipíčko dvoubrankové vedení uklidnilo a druhý poločas byl z naší strany přeci jen fotbalovější. Vytvořené šance se nám však nedařilo proměňovat. Nejblíže byl v 80. minutě Petr Kaše, jeho rána z ostrého úhlu ale orazítkovala pouze horní tyč. Přesto jsme se ještě jedné vstřelené branky dočkali. Po krásné kombinaci, kdy jsme doslova vyšachovali hostující obranu, předložil balón před prázdnou branku Lávička, jenž byl u všech branek Lipíčka, a na Ondřeje Kaše již zírala pouze prázdná branka - 4:1.

Lipíčko tak v domácí premiéře i napodruhé uspělo a připisuje si první tři letošní body. "Anglický týden" zakončíme tuto neděli od 15 hodin, kdy se představíme na hřišti dosud neporažené Lokomotivy.

sestava: Čáp - M. Svoboda, Radouch, T. Jinek, O. Kaše - Zoch, Holinka, Kruťko, Říha - Moravec, Lávička

střídali: P. Kaše, Bourek, Š. Svoboda, Růžička