TJ Sokol Lipí - Žabovřesky 3:1

branky: Lávička, Kruťko, P. Kaše

ČK: Radouch

Zápas podzimu je minulostí a pro Lipíčko dopadl na výbornou. "Anglický týden" jsme zahájili utkáním se sousedními Žabovřeskami a jak už to v derby bývá, o vypjaté momenty a situace nebyla nouze. Početná divácká kulisa, která na derby zavítala, si tak přišla na své.

Od úvodního hvizdu to bylo Lipíčko, které se snažilo diktovat tempo a držet balón na svých kopačkách. Hosté, vedeni bývalým asistentem trenéra Jurky Pavlem Kočerem, spoléhali převážně na dlouhé balóny a centry do pokutového území. Ve 12. minutě dostal Roman Lávička v pokutovém území dostatek času a prostoru, aby si připravil střeleckou pozici a nekompromisní ranou levačkou na zadní tyč nedal Pavlíkovi šanci - 1:0. Pro kanonýra Lipíčka to byl vůbec první přesný zásah v letošní sezóně! O deset minut později zahrával z poloviny hřiště přímý volný kop Mojžíš, ten si v pokutovém území našel kdo jiný, než kapitán Lukáš Kruťko a Pavlík byl opět bez nejmenší šance - 2:0 (video ZDE). To byl pro hosty tvrdý direkt. Snížení měl na hlavě Pilný, jenž si naskočil na centr Jakuba Hály, Macháček ale předvedl fantastický zákrok a vytáhl balón na roh.

Hlavně zachytit začátek druhé půle a nepřipustit žádné zbytečné komplikace. Taková byla slova trenéra Jurky i samotných hráčů o poločasové přestávce. Tyto plány však vzaly rychle za své. Dvě minuty po změně stran fauloval Radouch Velíka a hosté zahrávali přímý volný kop. K tomu se postavil Formánek, jenž zakroutil balón přímo na hlavu Pokorného. Toho ještě dalším skvělým zákrokem vychytal Macháček, na následnou dorážku Tomáše Hály byl ale již krátký - 2:1 (video ZDE). Radost ze snížení ale hostujícím hráčům dlouho nevydržela. O tři minuty později doputoval v pokutovém území balón až ke kopačkám Petra Kaše, který ne příliš prudkou, ale za to přesnou ranou na přední tyč prostřelil Pavlíka potřetí - 3:1. Od této chvíle se na hřišti více diskutovalo a faulovalo než hrálo a příliš fotbalových momentů již k vidění nebylo. Hosté se dožadovali druhé žluté karty po faulu Říhy, rozhodčí Jinderle ale zůstal i přes protesty "Žabáků" naprosto v klidu. Přesto musel nakonec červený kartónek vytáhnout. V 75. minutě se na polovině hřiště vzájemně profackovali Radouch s Tomášem Hálou a oba museli předčasně pod sprchy. Hosté pokračovali v centrovaných balónech na útočné duo čahounů Lapeš - Pilný, obrana Lipíčka v čele s fantastickým Macháčkem ale odolávala. Naopak jsme to byli my, kdo mohl přidat čtvrtý zásah. Dvě minuty před koncem se sám na Pavlíka řítil Lávička, tentokrát ale ve vzájemném souboji uspěl Pavlík a v brance neskončila ani následná dorážka Zocha.

Lipíčko tak připravilo Žabovřeskám první letošní porážku a uspělo i ve třetím domácím utkání v řadě. Nabitý program pokračuje pro naše fotbalisty již tento čtvrtek, kdy od 13:30 hostíme zálohu Boršova. Ta si překvapivě poradila s vedoucí Lokotkou a nečeká nás tak vůbec nic jednoduchého. "Anglický týden" poté zakončíme nedělním utkáním na hřiště Sedlece.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Radouch, Mojžíš, O. Kaše - Říha, Moravec, Kruťko, T. Jinek - P. Kaše, Lávička

střídali: Klečka, Š. Svoboda, Zoch