Aktuální kádr pro jaro 2015/2016 + rozhovory s Janem Růžičkou a Jiřím Holinkou

06.04.2016 10:07

Jan Růžička: Návrat do Lipí byla jasná volba, rád bych konečně skóroval

 

Zpráva o jeho odchodu do Sedlece přišla nečekaně týden před začátkem nového soutěžního ročníku 2015/2016. Angažmá u aktuálně šestého celku 1.B třídy sk. A ale nevyšlo dle jeho představ, proto vůbec neváhal a pro jarní část se vrátil zpět do svého mateřského celku. Jednoznačně zklamání, vrací se ke svému působení v Sedleci „Pid“, jenž je připravený porvat se o svůj oblíbený post levého obránce a zároveň by si rád splnil svůj dlouholetý sen – vstřelit soutěžní branku v dresu Lipíčka.

 

Vraťme se ještě k tvému letnímu odchodu do Sedlece. Pro spoluhráče i fanoušky to bylo jako rána z čistého nebe. Jak k tomuto přesunu vůbec došlo?

Od klubu SK Sedlec přišla nabídka už dříve, ale nebral jsem ji tenkrát nějak moc vážně! Až v létě mne oslovil jeden z funkcionářů a jak to tak bývá,bylo to týden před soutěží. :-) Lipí mělo před podzimní části široký kádr, což mi trochu usnadnilo rozhodování! Samozřejmě lákadlo vyšší soutěže udělalo svoje, tak proč to nezkusit. Prestup byl narychlo, ale kluby se dohodly a nebránily!

 

Jak bys angažmá v Sedleci zhodnotil? Asi nedopadlo úplně dle tvých představ, že?

Jednoznačně zklamání! Nešel jsem do Sedlce s cílem nastupovat pravidelně v základní sestavě, chtěl jsem tým doplnit a zasahovat do zápasů v druhých poločasech na 30 minut. Těchto šancí se ale moc nedostavilo, až na pár výjimek. Ke všemu jsem nastupoval na kraji zálohy a to rozhodně není můj post! Velké zklamání, dál bych to nekomentoval.

 

Měl Sedlec zájem o prodloužení spolupráce i pro jarní část, nebo domluva zněla pouze na podzimní část?

Domluva byla na podzim s tím, že na jaro se uvidí podle potřeby obou týmu. Trenér Lipí mi oznámil, že by byl rád, kdybych se vrátil. Ihned potom přišla nabídka opět ze Sedlce. I přesto bylo moje rozhodnutí připojit se zpět k týmu Lipí víc než jasné!

 

Sledoval si podzimní výsledky Lipíčka? Cos říkal na výkony svých kamarádů?

Ano sledoval a držel palce! Pokud se zápasy nekryly a měl jsem čas, chodil jsem se dívat nebo dokonce dělal asistenta rozhodčího pravidelně. V Lipí proběhly některé změny v sestavě, či na určitých postech, což přineslo své ovoce. Asi nejvíc se osvědčil Roman Lávička na postu útočníka. Lipí hrálo, až na poslední tři zápasy, pěkný fotbal a zaslouženě se drží u čela tabulky!

 

Pro jarní část jsi zpět v Lipí. S jakými cíli se vracíš? Jsi připravený na boj o základní sestavu?

Chci pomoci mančaftu jak na hřišti, tak i mimo něj. Jako každý chci hrát a ukázat, že jsem za ten půl rok fotbal nezapomněl. Chci podávat výkony, na které byli spoluhráči a fanoušci zvyklí! V nabitém kádru bude těžké se prosadit, ale udělám pro to maximum. Na lavičku jsem teď ale zvyklý, nebylo by to tedy pro mě nic nového (smích).

 

Jaké budou cíle Lipíčka ve zbytku sezóny?

Určitě se chceme poprat o postupovou příčku do Okresního přeboru! Bude to velice těžké s naším přístupem a výkony týnské zálohy, která je velkým favoritem na postup. Musíme zabrat a udělat pro to maximum!

 

A tvoje osobní?

To přeci každý ví (smích). Chci po osmi letech v dresu Lipí dát konečně góóóól (smích).

 

 

Jiří Holinka: Jsem rád, že se kluby domluvily, chceme se poprat o postup

 

Stal se jednou z nových tváří před startem letošní sezóny. Jiří Holinka přišel po několikaleté přestávce bez 

fotbalu na půlroční hostování z mateřského Týna a prakticky ihned se zařadil k hlavním tahounům záložní řady Lipíčka. Prodloužení hostování tak bylo pro vedení prioritou, což se ke spokojenosti klubu i samotného hráče nakonec povedlo. Levonohý středopolař tedy bude oblékat dres Lipí i v jarní části, ve které by rád zabojoval o postup do Okresního přeboru a také se konečně střelecky prosadil.

 

Pro jarní část zůstáváš v Lipíčku. Jsi rád, že oba kluby našly společnou řeč?

Jsem rád, že oba týmy našly společnou cestu. Bylo by zbytečné dělat mezi sebou jakékoli naschvály či problémy.

 

Tvým cílem tedy bylo v Lipí pokračovat i nadále?

Ano, jsem zde spokojený. Je tu výborná parta, uvolněná atmosféra, krásné hřiště a spousta příjemných kulturních aktivit okolo. Kdo by tu nezůstal. :-)

 

V dresu Lipíčka za sebou máš první půl rok. Jak bys ho zpětně zhodnotil?

Podzimní část soutěže si myslím, že jsme zvládli dobře. Přezimovali jsme na krásném druhém místě. Škoda jen posledních dvou kol, kde jsme utrpěli porážky a tím jsme ztratili vedení v tabulce. Máme tak alespoň na jaře o co bojovat.

 

Co se povedlo a co naopak ne?

Celkově bych vše zhodnotil kladně. Jediné co mě mrzí, bylo že jsem nemohl odehrát celý zápas proti Týnu, kde mě bohužel vyřadilo ze hry zranění. O to víc se těším na jarní odvetu na Olympii. Zahrát si na hřišti, kde jsem odehrál drtivou většinu svých fotbalových zápasů v životě, bude velkým zážitkem.

 

Přesto, že jsi naskočil skoro do všech podzimních utkání, se ti nepodařilo skórovat. Přitom tě zdobí velmi kvalitní zakončení. Kdy tě tedy uvidí fanoušci, potažmo spoluhráči radovat se ze vstřelené branky? (rozhovor vznikal před tím, než se Jirka premiérově prosadil v přátelském utkání s Hodějovicemi)

Bohužel mi není zatím přáno, ale snad se to v jarní části zlomí. :-) Už teď jsem hladový po gólu a doufám, že to tam začne padat. Mám radost z každé branky, kterou kluci dají, ale i jedna trefa by byla pro mě ukojením. :-)

 

Jaké jsou vůbec cíle Lipíčka v jarní části?

Určitě se budeme prát o čelo tabulky a nejlepším případě se chceme podívat o soutěž výš.

 

A tvoje osobní?

Pro mě osobní cíl už je splněn a to, že tu můžu vůbec hrát. Fotbal je kolektivní sport a vždy jsou důležitější cíle a výsledky celého týmu, než individuální. Každý gól, každá asistence je jen příjemný bonus navíc. :-)

 

 

Změny v kádru

 

Příchody: Tomáš Bourek (hostování Čtyři Dvory), Jan Růžička (návrat z hostování v Sedleci), Jiří Holinka (prodloužení hostování z Týna n. Vlt.)

 

Odchody: Ladislav Mayr (prodloužení hostování ve Vyšším Brodě), Jan Kümmel (konec kariéry)

 

aktuální soupiska ZDE

Zpět