Lipíčko hlásí změnu na trenérském postu!

02.07.2019 07:32

Novým trenérem TJ Sokol Lipí se od následující sezóny stane Pavel Kočer, který doposud trénoval Okresní přebor v Žabovřeskách. V Lipí už jako trenér jednou působil, avšak tentokrát to bude zcela pod jeho taktovkou. Pojďme si společně v rozhovoru přečíst, co od tohoto působení očekává.

Ahoj Pavle, není již tajemstvím, že ses stal novým trenérem Lipíčka. Pojďme tě společně představit a definovat cíle pro další sezónu.

Jaká je tvoje trenérská kariéra?

Licenci "C" jsem si udělal před sedmi lety. To se Lipíčko už podruhé topilo ve čtvrté třídě.

Byl jsem požádán o pomoc .

Za rok jsme postoupili do třetí třídy a další sezónu jsme už bojovali s Boršovem o postup do okresu.

Po neshodách v další sezóně jsem Lipíčko opustil a začal trénovat Žabovřesky.

Zde se mi povedlo udělat z průměrného mužstva třetí třídy, kvalitní tým okresní soutěže.

Kde vznikl prvotní impuls a jak probíhala jednání o tom, že se staneš trenérem Lipíčka?

Už v létě 2018 jsem dostal nabídku, ale jelikož jsem měl v Žabovřeskách smlouvu na tři roky a taky jsem si chtěl zkusit okresní soutěž, tak jsme to nechali až na další sezónu.

Trénoval jsi Žabovřesky, které se nakonec udržely v okresním přeboru. Co tě vede k tomu jít trénovat o soutěž níž?

V Žabovřeskách jsem už, podle mně, dosáhl maximum a tři roky jsou tak akorát.

Měl jsem nabídku z Jankova "B" a z Lipí.

Po změnách ve vedení klubu byla moje volba jasná.

To, že jsem šel do nižší třídy, je pro mně výzva.

Budeš se chtít zasadit o nějakou změnu/novinku v klubu? (tréninky, zápasy, mládež, výbor, web, cokoliv,…)

Co se týče změn, tak klub má na každém místě ty správné lidi. Na mě jsou tréninky a zápasy a zde novinky i změny určitě chystám.

Jsi známý poměrně vysokými nároky na to, jaké soutěže se ve zdejších končinách hrají. Myslíš si, že dokážeš správně motivovat hráče Lipí, aby plnili tréninkový plán?

Ambice je hrát v horní polovině tabulky.

Kvalita kádru je kolem třetího místa.

Hlavní cíl je hrát kvalitní fotbal, aby to bavilo jak hráče, tak diváky.

Doplňování kádru je již v plném proudu. Spolupracuješ s výborem hodně v tomto směru?

Některé posily byly vybrány už před mým příchodem, o dalších s výborem jednáme.

Jak bude probíhat letní příprava? Kdy se začíná?

Letní příprava je velmi krátká, kluci proto dostali individuální plán přípravy na první tři týdny prázdnin a tréninky začínají od 23. 7. třikrát týdně.

Mám naplánovaná dvě přátelská utkání s Velešínem a Křemží, plus turnaj ve Vrábči.

Jaké jsou cíle do další sezóny?

Cíle do nové sezóny jsou jasně dané.

Začlenit nové hráče do mužstva.

Zlepšit tréninkovou morálku.

Udržet partu a dobrou náladu v mužstvu.

A hlavně se poprat o postup, který si Lipíčko zaslouží.

Chtěl bys něco dodat na závěr?

Aby nám všichni fanoušci a ti, co chodí na fotbal, drželi palce.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů v nadcházející sezóně.