Lipíčko rozhodlo o výhře v první půli

10.11.2018 16:52

TJ Sokol Lipí - SK Mladé "B"

Stav zápasu: 3:0

Góly: 19´ Mojžíš, 29' a 40' Jeněk

ŽK: 54´ Svoboda M., 58' Macháček, 62' Moravec a 65' Novák

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Vondroušek, Kaše - Jinek Z., Svoboda Š., Holinka, Říha J.  - Jeněk, Moravec

Střídali: Novák, Jinek T.

Lipí nastoupilo do zápasu již tradičně v malém počtu.

Hned v 1´ utkání centroval Jeněk z levé strany, J. Říha patičkou balón netrefil. V další akci J. Říha poslal centr slabší nohou pouze k prvnímu bránícímu hráči. Kašeho aut letěl na Moravce, ten mu míč z první sklepl, následný centr na zadní tyč bez větších problémů sebral hostující brankář. Mladé poprvé zahrozilo po sedmi minutách hry. Z dvou rohů po sobě ale nevytěžili vůbec nic. Po nahrávce od J. Říhy střílel Moravec, jeho střelu soupeř zblokoval. Ve 12´ centroval z pravé strany M. Svoboda, opět našel velice aktivního J. Říhu, který sklepával na Holinku, ten však z velmi dobré pozice přestřelil branku hostů. J. Říha vybojoval roh, který rozehrál Kaše. Nabíhající Holinka míč hlavou netrefil. Mladé ale balón nedůrazně odkoplo, míč skončil u Mojžíše, který tvrdou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 1:0. Levá strana Lipíčka byla stále aktivní. Ve 29´ to bylo již 2:0. J. Říha vedl míč středem hřiště, krásným obloučkem našel nabíhajícího Moravce, který si míč zpracoval a tvrdě vypálil. Míč gólmanovi hostí vypadl a dobíhající Jeněk se štěstím dorazil míč do brány. Mladé ohrozilo branku domácích ze standartky. Dva úplně volní hráči Mladého na míč na zadní tyči nedosáhli. O minutu později Moravec vybojoval míč na vlastní půli a poslal Jeňka do samostatného úniku. Jeněk nezachoval chladnou hlavu a tváří v tvář gólmanovi branku přestřelil. Centr M. Svobody zakončoval nebezpečně hlavou Z. Jinek. Ve 40´ vedl středem hřiště míč Moravec, našel na levé straně nabíhajícího J. Říhu, který míč zatáhl a přihrávkou pod sebe naservíroval míč Jeňkovi, který ve skluzu protlačil míč do brány. 3:0. V závěru poločasu ještě střílel vedle Mojžíš.

Druhý poločas již moc fotbalové krásy nepřinesl. Hra se přelévala od vápna k vápnu. K vidění byly časté ztráty míče a nepřesné kombinace. Jeněk popotáhl míč středem hřiště, přihrával na sprintujícího Moravce. Jeho zablokovaná střela se dostala až k Z. Jinkovi, který svou střelou zamířil na rohový praporek. V 57´ hosté ve vápně faulovali Kašeho a rozhodčí nařídil pokutový kop. Macháček ho však neproměnil a tak stav zůstal nezměněn. O minutu později mohlo platit "nedáš, dostaneš". Po pěkné kombinaci hosté trefili břevno domácí branky, další střela prosvištěla jen těsně nad břevnem. Do dvou zakončení se dostal Novák, byly ale nedůrazné. Lipí vypadlo z tempa, ze hry mělo více Mladé, které se častěji tlačilo do zakončení. Hosté buď nemířili přesně anebo trefili dobře stojícího Macháčka. Standartní situace hostů letěla vysoko nad bránu. Hosté ke konci otevřeli hru a Lipí se konečně v druhém poločase dostalo do šancí. J. Říha svým přízemním centrem našel pouze gólmana Mladého. V další akci Moravec poslal míč na nabíhajícího Jeňka, ten si ale sám před brankářem míč ukopl a usnadnil tak práci hostujícímu gólmanovi. V následných pokusech neuspěli M. Svoboda, Moravec ani Novák. Zápas skončil 3:0.

Lipíčko zvládlo poslední zápas sezóny na výbornou a zakončilo tak podzimní část na 3. místě. Po zápase následovala dokopná, kterou si všichni společně užili. Děkujeme Lipí fans za podporu a těšíme se na Vás i na jaře. O dalších termínech Vás budeme již brzy informovat.

Fotogalerie zde: skj-naty.rajce.idnes.cz/Lipi_-_Mlade_B/?fbclid=IwAR2M7PElAheLfAG2tHT2Ho0EOzRMdDdafOh7ngw2JD8ZdQiXY4JTw-P_2qo - Foto Natálka Kočerová


Zpět