Lipíčku nestačilo s Hodějovicemi ani dvoubrankové vedení

27.03.2016 11:55

TJ Sokol Lipí  - Nové hodějovice 2:2 (2:1)

branky: Holinka, O. Kaše

Ke druhému přípravnému utkání jara si fotbalisté Lipíčka pozvali na své hřiště protihráče z Nových Hodějovic. Ti nastupují ve druhé skupině III. třídy, kde jim po podzimu patří šestá příčka. Trenéři Lipíčka měli oproti utkání s Boršovem k dispozici prakticky kompletní kádr a mohli si tak v průběhu zápasu vyzkoušet hned několik herních variant. Úvod patřil domácímu mužstvu, které drželo častěji balón na svých kopačkách a také šlo zaslouženě do vedení. Sérii tří rohových kopů v řadě zakončil nekompromisní hlavičkou Jiří Holinka - 1:0. Pro týnského odchovance, na jehož hostování se oba kluby domluvily i pro jarní část, to byla vůbec první trefa, kterou v dresu Lipí zaznamenal. O chvíli později už jsme vedli o dvě branky. Po rychlé kombinaci na pravé straně a přesné přihrávce Martina Svobody postupoval sám na branku Pavel Svoboba, který nehamounil a ještě vylepšil střeleckou pozici pro Ondřeje Kaše - 2:0. Na konci další pohledné akce domácích byl aktivní Martin Svoboda, jeho tvrdá rána ale skončila pouze na boční tyči. Hosté mohli snížit z přímého kopu těsně před šestnáctkou, ale povedený pokus hodějického středopolaře skončil na horní tyči Macháčkovy branky. Hodějičtí se přesto dočkali, když vzápětí podnikli rychlý protiútok a jejich útočník přesnou střelou podél Macháčka snížil na rozdíl jediné branky - 2:1.

Druhé dějství nabídlo spousty šancí na obou stranách, ale brankou skončila pouze jediná z nich. To když hostující záložník napřáhl za vápnem a jeho nechytatelná rána levačkou se zastavila až v síti - 2:2. Ostatní příležitosti obou mužstev končily buď na brankové konstrukci, nebo si s nimi gólmani na obou stranách dokázali poradit. Oba celky se tak rozešly zaslouženou remízou. Lipíčko bylo aktivnější v první pětačtyřicetiminutovce, hodějovickým patřilo dějství druhé. Příští týden čeká na Lipí generálka na domácím hřišti s Vrábčí, následující týden už startujeme na ostro, kdy cestujeme k prvnímu jarnímu utkání na hřiště Pištína.

sestava: Macháček - Z. Jinek, Radouch, T. Jinek, Růžička - O. Kaše, Holinka, Zvánovec, M. Svoboda - P. Svoboda, P. Kaše

střídali: Daňhelka, Kruťko, Lávička, Dan. Kočer