Příprava se Včelnou vyzněla lépe pro Lipíčko

27.08.2015 08:56

Lipí – Včelná 2:1 (1:0)

branky: Radouch, Lávička

Při lichém počtu účastníků v letošním ročníku III. třídy vyšlo na Lipíčko tento víkend volno a tak si k přátelskému utkání pozvalo fotbalisty Včelné. Účastník IV. třídy, do které spadl po loňském nevydařeném ročníku, přivezl do Lipí mladý ambiciózní kádr, naproti tomu Lipíčko muselo v sestavě hodně improvizovat a pomoci si několika hráči ze spřátelených mančaftů. V brance se pak přestavil hlavní trenér Jaroslav Jurka a v zápase si připsal několik těžkých a povedených zákroků. Samotné utkání bylo převážně v režii našeho mužstva, bohužel ze spousty šancí se nám podařilo rozvlnit síť pouze dvakrát. Zhruba po deseti minutách rozehrával rohový kop Petr Kaše. Na ten si z pozice stopera seběhl zcela nekrytý Vladimír Radouch a nekompromisní ranou z první poslal Lipíčko do vedení – 1:0.

Ve druhé půli pokračoval stejný obrázek, šance domácích hráčů ale končily buď na gólmanovi Včelné, nebo na brankové konstrukci. Ujala se až rychlá kombinace z 61. minuty, na jejímž konci byl Roman Lávička2:0. Tomu naservíroval míč před prázdnou branku Říha a mladému záložníkovi Lipí stačilo pouze nastavit nohu. Domácí přišli o čisté konto až v samotném závěru utkání. Zbytečnou ztrátu balónu ve středu hřiště hosté bleskově využili k rychlému brejku, který jeden z hostujících hráčů zakončil nechytatelnou střelou na zadní tyč do té doby bezchybného Jurky – 2:1.

sestava: Jurka – Zvánovec, Radouch, Kümmel – O. Kaše, Ivančov, Holinka, Lávička, Lošek – P. Kaše, Š. Svoboda

střídali: Mojžíš, Růžička, Říha