První výhru vezeme z Chrášťan

08.09.2019 08:11

TJ Sokol Chrášťany - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 1:5

Góly: 56´ Vomáčka / 7´ Kruťko, 14´, 27´a 75´ Wegenkittl, 55´ Jinek Z.

ŽK: - / 40´ Skála, 62´ Říha

Sestava: Macháček - Svoboda M., Dušek J., Mojžíš, Boháč - Skála, Kruťko, Holinka, Říha - Jeněk, Wegenkittl

Střídal: Jinek Z.

Do Chrášťan Lipíčko odjíždělo s oslabeným kádrem, omluvenku poslalo hned 10 hráčů a tak se trenér Pavel Kočer musel spokojit pouze s jedním náhradníkem.

K prvnímu zakončení se díky nedůrazu dostali domácí, branku však neohrozili. V 7´ šlo Lipí do vedení. Po centru do vápna se hlavou do protipohybu domácího gólmana prosadil Kruťko. 0:1. Chrášťany hrozily hlavně po levé straně, finální přihrávkou vždy trefily prvního bránícího hráče. Po chybné rozehrávce domácích pálil Wegenkittl, gólman tvrdou střelu vyrazil na roh. Rohový kop zahrával Skála, na malém vápně si na něj naskočil nikým nehlídaný Wegenkittl a hlavou zakončil přesně k tyči. 0:2. V utkání bylo k vidění velké množství faulů a nepřesností. Po dlouhém nákopu vyhrál na půli hřiště souboj Wegenkittl, domácí už měli odražený míč na svých kopačkách, ovšem další nedomluvou se k míči probojoval dotírající Wegenkittl, přesprintoval domácího stopera, pak ho ještě "vykoupal" a zakončil k tyči. 0:3. Chrášťany se dostávaly na útočnou polovinu pouze dlouhými nákopy, které však neměly šanci na úspěch. Po faulu na Jeňka zahrával standartku Wegenkittl, střelu zastavilo břevno, do kabin se tak šlo za velice příznivého stavu pro nás.

Druhou půli začal výborným zákrokem Macháček, který vyběhl na dlouhý centr a hlavou ho uklidil do bezpečí. V další akci Jeněk posunul míč na Wegenkittla, který přenesl míč na druhou stranu na nabíhajícího Říhu, který však v těžké pozici hlavou netrefil domácí branku. Chrášťany zahrávaly standartní situaci, zakončení z přetaženého centru na poslední chvíli zachránil Z. Jinek. Wegenkittlův dlouhý aut prodloužil do vápna Kruťko, k míči se dostal Z. Jinek a prostřelil domácího gólmana. 0:4. Chvíli na to jsme viděli jediný gól domácích. Chrášťanský hráč přešel od autové čáry až doprostřed, vystřelil, Macháček střelu vyrazil a pro domácí již nebyl problém doklepnout míč do prázdné branky. 1:4. Od 60´ se hráči na hřišti začínali hádat, utkání už moc fotbal nepřipomínalo. Hra byla rozkouskovaná velkým množstvím faulů, míč byl často v zámezí. Přece jen jsme viděli ještě jednu gólovou akci. Říha na půli hřiště obehrál protihráče a poslal dlouhý balón na nabíhajícího Wegenkittla, který završil hattrick. 1:5. Za zmínku ještě stojí akce M. Svobody, který si na vlastní půli vzal balón, před vápnem si narazil s Kruťkem, na tvrdší střelu mu již nezbyly síly. Rozhodčí pak hvízdl do píšťalky a zápas ukončil.

Utkání moc fotbalové krásy nepobralo, nicméně kombinačnímu fotbalu nenahrával ani příliš nerovný terén. Pro Lipí jsou však důležité 3 body a dobrý týmový výkon.

Další utkání sehrajeme doma proti záloze Kamenného Újezda. Utkání se hraje netradičně v SOBOTU 14.9. od 15:00 hodin.

Zpět