Sezóna 2017/2018

24.06.2018 17:05

Hráči TJ Sokol Lipí, hrající v právě skončené fotbalové sezóně 2017/2018 III. třídu sk. A, nastoupili celkem k 26-ti soutěžním utkáním, v nichž si připsali 13 výher, 3 remízy a 10 proher. V konečném pořadí se umístil na 7. místě (poslední postupové, které ještě zaručuje účast ve III. třídě i pro následující sezónu) s 42 body a celkovým skóre 67:48.

Brankářskou jedničkou byl Jiří Macháček. Nastoupil do 22 zápasů, v nichž 6x se mu podařilo vychytat čisté konto. Při jeho absenci v bráně zaskakovali David Čáp a také Tomáš Jinek.

Střelci

O branky týmu se postaralo celkem 13 hráčů. Nejlepšími střelci týmu se stali Petr Kaše a Jiří Říha. Oba nastříleli shodně 12 branek. Těsně v závěsu za nimi zůstali Ondřej Kaše a Pavel Moravec s 9-ti vstřelenými brankami. Dalšími střelci jsou – Jiří Holinka – 6, Lukáš Kruťko – 6, Petr Klečka – 4, Josef Mojžíš – 2, Martin Svoboda – 2, Tomáš Jinek – 1, Zdeněk Jinek – 1, Roman Lávička – 1a Jan Zoch – 1.

Třikrát v jednom utkání rozvlnil síť pouze Ondřej Kaše v domácím zápase proti Pištínu. Z pokutového kopu padla za celou sezónu jediná branka. Proměnil ji Martin Svoboda. Ve všech utkáních pomohli protihráči Lipíčku jen 1 vlastní brankou.

Tresty

Žlutými kartami bylo potrestáno 10 hráčů. Nejvíce jich z rukou rozhodčího uviděl Ondřej Kaše – 5. Jiří Říha posbíral 4 žluté karty. Dalšími trestanými byli - Tomáš Jinek – 2, Petr Kaše – 2, Pavel Moravec – 2, Martin Svoboda – 2, Roman Lávička – 1, Jiří Macháček – 1, Vladimír Radouch – 1, Miroslav Zvánovec – 1.

Bohužel se hráči nevyhnuli ani červeným kartám. Jednou museli předčasně do sprch Josef Mojžíš, Vladimír Radouch a Jiří Říha.

Návštěvnost

Průměrná návštěva na domácí zápasy je 68 diváků. Hluboko pod průměrem zůstal zápas s Pištínem, kde bylo pouze 30 diváků a naopak nejvíce přihlížejících vidělo herně i výsledkově nepovedený zápas s Dívčicemi – 120 diváků.

V posledním zápase se s kariérou loučil Jan Růžička. Tímto mu děkujeme za odvedené služby a přejeme hodně štěstí v další životní etapě. Do SK Úsilné odchází Petr Kaše. Naopak posílit tým by měli dva až tři noví hráči. Dále tým v nové sezóně již nepovede trenér Jaroslav Jurka a tak Lipíčko hledá nového trenéra.

Do dalšího ročníku nezbývá nic jiného než fotbalistům popřát spoustu posbíraných bodů, hodně vstřelených branek a hlavně radost ze hry.

Děkujeme Lipí fans za přízeň a těšíme se na Vás i v příští sezóně. O startu letní přípravy a dalších novinkách Vás budeme průběžně informovat.