Sezóna 2019/2020 řečí čísel

12.04.2020 09:13

Sezóna2019/2020

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl o ukončení fotbalových soutěží v Česku od třetí ligy níže kvůli pandemii nového typu koronaviru. Hráči TJ Sokol Lipí, hrající III. třídu, tak stihli během podzimní části nastoupit celkem k 13-ti soutěžním utkáním, v nichž si připsali 8 výher, 2 remízy a 3 prohry. V konečném pořadí se Lipí umístilo na 3. místě s 26-ti body a celkovým skóre 38:26.

Do utkání nastoupilo celkem 23 různých hráčů. Nejvytíženějšími hráči byly Ondřej Wegenkittl, Martin Svoboda a Lukáš Kruťko, kteří nastoupili do všech 13-ti zápasů. Za nimi jsou Jiří Macháček - 12, Tomáš Jinek - 12, Jakub Dušek - 12, Ondřej Kaše - 11, Jiří Říha - 11, Pavel Boháč - 11, Jiří Holinka - 10, Zdeněk Jinek - 10, Josef Mojžíš - 10, Zdeněk Kastl - 9, Tomáš Jeněk - 8, Dominik Kouba - 8, David Vondroušek - 6, Petr Klečka - 5, David Skála - 5, Pavel Moravec - 4, Tomáš Bourek - 3, Miroslav Zvánovec - 1, Štěpán Svoboda - 1 a Jan Zoch - 1.

Brankářskou jedničkou byl Jiří Macháček. Nastoupil do 12-ti zápasů. Při jeho absenci v bráně zaskakoval Miroslav Zvánovec. Ten si za jedno soutěžní utkání připsal jedinou vychytanou nulu v této sezóně.

Střelci

O branky týmu se postaralo celkem 10 hráčů. Nejlepším střelcem týmu se stal Ondřej Wegenkittl, který nastřílel 13 gólů. Na druhém místě skončil Lukáš Kruťko s 6-ti vstřelenými brankami. Dalšími střelci jsou - Ondřej Kaše - 4, Jiří Holinka - 3, Tomáš Jeněk - 3, Martin Svoboda - 3, Zdeněk Kastl - 2, Jiří Říha - 2, Jakub Dušek - 1 a Zděněk Jinek - 1.

Třikrát v jednom utkání rozvlnil síť pouze Ondřej Wegenkittl hned v prvním utkání v Nových Hodějovicích a v utkání v Chrášťanech.  Z pokutového kopu padly za celou sezónu tři branky. Všechny proměnil Ondřej Kaše v utkáních proti Dívčicím, Mladému a Čtyřem Dvorům.

Tresty

Žlutými kartami bylo potrestáno 12 hráčů. Nejvíce jich z rukou rozhodčího uviděl Jiří Říha - 4. 3 žluté karty posbíral Martin Svoboda. Dalšími trestanými byli - Ondřej Kaše - 2, Zdeněk Kastl - 2, Jakub Dušek - 2, Dominik Kouba - 2, Ondřej Wegenkittl - 1, Lukáš Kruťko - 1, Jiří Macháček - 1, Pavel Boháč, - 1, David Skála - 1 a Štěpán Svoboda - 1.

V této sezóně se hráči Lipíčka dokázali vyhnout červeným kartám, předčasně do sprch tedy nemusel nikdo.

Návštěvnost

Průměrná návštěva na domácí zápasy byla 63 diváků. Pod průměrem zůstaly zápasy s Kamenným Újezdem a proti Mladému, kde bylo pouze 50 diváků a naopak nejvíce přihlížejících vidělo výsledkově nepovedené zápasy proti Mokrému a Černému Dubu - 80 diváků.

V posledním zápase podzimu se s kariérou v Lipíčku rozloučil Pavel Moravec. Tímto mu děkujeme za odvedené služby a přejeme hodně štěstí nejen ve sportovním životě. Z aktuálního kádru odešel již pouze zmíněný Pavel Moravec. Naopak tým posílili Ondřej Wegenkittl, Tomáš Bakalář, Tomáš Dychtl, Pavel Boháč, Jakub Dušek a Dominik Kouba. Dále tým na začátku sezóny přebral pod svá křídla Pavel Kočer.

Do dalšího ročníku nezbývá nic jiného než fotbalistům popřát spoustu posbíraných bodů, hodně vstřelených branek a hlavně radost ze hry.

Děkujeme Lipí fans za přízeň a těšíme se na Vás i v příští sezóně. O startu letní přípravy a dalších novinkách Vás budeme průběžně informovat.