Týn odjel s debaklem

26.08.2018 20:54

TJ Sokol Lipí - FK Olympie Týn nad Vltavou "B"

Stav zápasu: 4:0

Góly: 25' Moravec, 42' Bourek, 57' a 71' Kaše

ŽK: 55' Moravec / 87' Maruška

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Vondroušek, Kaše - Jinek Z., Svoboda Š., Holinka, Zoch - Moravec, Lávička

Střídali: Jinek T., Bourek, Říha M.

Úvod zápasu vyšel lépe hostům. Ti si zprava přenesli míč doleva a z následné střely trefili tyč domácí branky. První akci domácích vedl Lávička, svým přízemním centrem hledal ve vápně nabíhajícího Holinku, míč k němu však přes bránící hráče neprošel. Následně byl opět u balonu Holinka. Pálil z 25-ti metrů, branku ale netrefil. Hosté zatím po většinu zápasu drželi míč na svých kopačkách, Lipíčko se k němu dostávalo jen sporadicky. V 8' rozhodčí ponechal hostím výhodu, z pravé strany přišel centr na malé vápno, ale Macháček výborným zákrokem týnského útočníka vychytal. V dalších minutách centrovali do vápna M. Svoboda a Kaše, ale ani Lávička, ani Holinka na centr bohužel nedosáhli. 15' přinesla závar před brankou Lipíčka, ale zblokovanou střelu si Macháček pohlídal. Na druhé straně pálil Lávička z 30-ti metrů vysoko nad branku. Následovali dvě akce hostů, které domácí obrana bez problémů vyřešila. Lipíčko převzalo otěže zápasu a diktovalo tempo hry. Střela Moravce šla jen těsně vedle levé tyče. Ve 25' to bylo 1:0. Kaše sklepl Holinkovi, ten krásnou přihrávkou našel Moravce, který obešel dva hráče a jeho typickou dělovkou vystřelil vingl hostující branky. Domácí byli při chuti. Mojžíš našel Holinku, ten si navedl míč, vystřelil, ale branku netrefil. Dále opět poslední jmenovaný zahrával aut na zadní tyč, kde číhal Moravec. Toho však s problémy vychytal gólman hostí. Z následného rohu se do vzduchu pověsil Holinka, hlavou však nemířil přesně. Další minuty přinesly řadu nepřesností a tvrdých soubojů na obou stranách. Po dlouhé odmlce se k zakončení dostali hosté. Slabou střelu ale Macháček s přehledem chytil. Ve 39' se Kaše radoval z gólu, ten však pro odmávaný a odpískaný ofsajd neplatil. Za pár minut už se Lipíčko dočkalo. Hostující gólman předvedl obrovskou minelu, dotírající Bourek vybojoval míč a do prázdné branky zvyšoval na 2:0. Poslední akci 1. poločasu měli hosté. Týnský útočník obešel tři naše hráče, již pak ale ukličkoval sám sebe a v nezkoordinovaném pohybu vystřelil vedle. Lipí šlo do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Hned na začátku 2. poločasu hrozil z autu Říha. Následný protiútok hostí přerušil vracející se Holinka. Hře opět chyběla přesnost. V 50' Kaše dával po lajně na Moravce, který tvrdě vystřelil. Týnskému brankáři míč vypadl, ale od Bourka se míč odrazil pouze do zámezí. Utkání mělo dobré tempo, hra se rychle přelévala od vápna k vápnu. Akcím chybělo pouze přesnější zakončení. Obrana hostí se často snažila hrát ofsajd systém. Kaše přihrával do ofsajdu hned třem hráčům Lipíčka, ti se však nezapojili do hry, hosté se i tak dožadovali odpískání. Kaše si však svou přihrávku doběhl, udělal kličku vracejícímu se obránci a s přehledem přeloboval gólmana. 3:0. Týnští z dobré pozice zahrávali trestný kop, ale trefili pouze zeď a z následné dorážky nic nevytěžili. Další minuty přinesly ztráty míčů na obou stranách. Z nich vyústilo nedorozumění v pokutovém území Lipíčka. Hosté však promarnili i tuto šanci. Od této chvíle domácí na hřišti dominovali, ale následných pár minut se nedokázali dostat do žádné šance. Vynahradili si to v 71', kdy M. Říha zahrával trestný kop, našel rozběhnutého Kašeho, který podruhé v zápase přehodil gólmana. 4:0. Na hostující branku se řítil jeden útok za druhým. Moravec dával po lajně na Kašeho, který pálil jen těsně vedle. Další centr Kašeho hosté stihli před zakončujícím Lávičkou odhlavičkovat. V 78' pálil z voleje Moravec. Hosté již zcela rezignovali na obranu. Vondoušek poslal další pas na Lávičku, který byl v souboji faulován. Ze standartní situace Moravec hledal na zadní tyči nabíhajícího Holinku, ten stihl míč vrátit před branku, kam už ale nenabíhal žádný hráč Lipíčka a tak gólman hostí míč v pohodě sebral. V 81' Holinka vysílá Lávičku, ten mohl jít sám na bránu, ale počkal na dobíhajícího Moravce, vyměnili si spolu míč, a když už to vypadalo konečně na zakončení, pomezní zvedl praporek a rozhodčí odpískal ofsajd. V závěru zápasu jsme viděli časté přečíslení 4:2 nebo 5:3, k zakončení ale chyběla přesná finální přihrávka. Utkání skončilo trestným kopem hostů, který si Lipíčko pohlídalo. 4:0

Lipí se prezentovalo krásným kombinačním fotbalem a bojovností. Pochvalu si za dnešek zaslouží všichni včetně trenéra a přihlížejících fanoušků, kteří dorazili ve velice hojném počtu.

Fotogalerie ze zápasu: skj-naty.rajce.idnes.cz/Lipi_-_Tyn_n_Vlt./ - foto Natálka Kočerová

Doufejme, že Lipíčku vydrží forma nejen do příštího zápasu, které se hraje 1.9.2018 od 17:00 v Nových Hradech.


Zpět