V generálce Lipíčko těsně padlo v Borovanech

14.08.2016 18:30
Borovany - Lipí 5:4 (3:0)

branky: Lávička 3, P. Kaše

Ani v posledním přípravném utkání před startem soutěže se Lipíčku nevyhnuly komplikace se složením sestavy. Nakonec jsme dali dohromady třináct hráčů do pole včetně několika "hostů" a také rekonvalescenta Petra Klečky, jenž se v dresu Lipí objevil po několika dlouhých měsících. V naší brance pak museli zaskočit oba brankáři Borovan, kteří se po poločase vzájemně prostřídali. V úvodním dějství stříleli branky pouze domácí. Lipí nehrálo vůbec špatně, dokázalo si vytvořit několik velkých příležitostí ke skórování, žádnou z nich ale přetavit v branku nedokázalo.

Druhá půle se musela líbit. K vídění bylo celkem šest branek, konečně jsme se dokázali prosadit i my. A nebyl to nikdo jiný, než Roman Lávička, který měl stejně jako v utkání proti Hodějovicím prsty ve všech trefách našeho týmu. Tři branky dal a jednu připravil. Během posledních dvou zápasů tak zaznamenal celkem osm zářezů a dvě asistence! Lipíčku se podařilo tříbrankové manko rychle smazat. Krátce po změně stran právě Romario využil zaváhání domácího gólmana a následně mířil do odkryté branky přesně. O chvíli později byl stejný hráč ve správný čas na správném místě, kdy dorážel střelu Kočera hlavou za bezmocného gólmana Borovan. Vyrovnání zařídil Romario zhruba o deset minut později, domácí ale prakticky ihned po rozehrávce přispěchali s odpovědí a vedení si vzali zpět. Vyrovnaný stav ale ani tentokrát příliš dlouho nevydržel. Lávička tentokrát vylepšil střeleckou pozici pro Petra Kaše a ten neměl problém uklidit balón do poloprázdné branky. Poslední slovo si vzali borovanští, kteří po závaru v našem vápně definitivně strhli vedení na svou stranu. Lipíčko v samotném závěru sahalo po vyrovnání, ale Petr Kaše, ani Lávička, nedokázali zakončit své slibné šance přesně. I přes konečnou porážku panovala po utkání v táboře Lipíčka spokojenost. Se soupeřem z vyšší soutěže jsme sehráli naprosto vyrovnanou partii, navíc bez několika hráčů základní sestavy. Již tuto sobotu nás čeká ostrý start do nového soutěžního ročníku, kdy se představíme na hřišti Kolodějí.

sestava: borovanský gólman - S. Kysela, M. Svoboda, Růžička, Čáp - O. Kaše, Š. Svoboda, Kruťko, Vrba - P. Kaše, Lávička

střídali: Klečka, Zoch, Dan. Kočer

 

 

Zpět