Vybojované 3 body proti Černému Dubu

10.09.2018 20:06

TJ Sokol Lipí - TJ Slovan Černý Dub

Stav zápasu: 3:1

Góly: 2´Skála, 54´ a 75´ Říha J. /  86´Karafiát

ŽK: 32´ Skála, 38´ Říha J., 81´ Bourek, 86´ Svoboda M.

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C",  Vondroušek, Kaše - Skála, Holinka, Jinek T., Říha J. - Moravec, Lávička

Střídali: Jinek Z., Bourek, Novák, Svoboda Š., Jeněk

Úvod zápasu vyšel lépe domácím. Hned ve 2´ minutě utkání házel Holinka dlouhý aut, na přední tyči jej prodlužoval Moravec a Skála v souboji dokázal protlačit míč do soupeřovy branky. 1:0. Ještě v téže minutě kopal standartku Kaše, obrana hostů byla ale již připravena. Černý Dub se na začátku zápasu zmohl pouze na nakopávané míče. V 5´ přišla největší akce hostů v 1. poločase. Ti se vykombinovali na pravé straně hřiště, následnou střelu Macháček vyrazil a dorážku musel kapitán Mojžíš vykopávat z brankové čáry. První minuty byly plné soubojů, nakopávaných míčů a faulů.  Z postupné akce domácích pálil z otočky tvrdě Lávička, gólman míč vyrazil a Moravec z následné dorážky střílel pouze do boční sítě. V další akci opět Lávička zatáhl míč po levé straně, zpětnou přihrávkou na vápno hledal své spoluhráče, ti ho ale nestihli doplnit a tak hosté pohodlně sebrali míč a rozehráli svůj útok. Ten skončil slabou střelou, se kterou Macháček neměl problémy. V následujících minutách stříleli Kaše a Moravec, ani jeden z nich ale netrefil zařízení. Ve 14´ letěl dlouhý centr na pravého záložníka hostů, Kaše byl od něj daleko, prohrál souboj 1:1, naštěstí Macháček střelu vyrazil. Lipíčko mělo slabou chvilku a tak Macháček musel vytasit další zákrok. Domácí se přizpůsobili hře hostů, nakopávané míče ovšem byly nepřesné, a nebo do soubojů, které Lipíčko nedokázalo vyhrávat. V dalších minutách byl hodně vidět M. Svoboda. Nejdříve poslal nepřesný centr z pravé strany, v další akci ho krásnou průnikovou přihrávkou našel Vondroušek, střela ale nemířila mezi tyče. Ve 23´ opět M. Svoboda zatáhl míč po pravé straně, uprostřed přesnou přihrávkou našel Holinku, jeho střela letěla nad hostující branku. Černý Dub se v této fázi zápasu k zakončení prakticky nedostal. Jedinou střelu poslali hosté vysoko nad. Ve 32´ házel Kaše aut, našel J. Říhu, který se s míčem otočil a vypálil. Brankáře hostí překonal, toho ovšem zastoupil na brankové čáře stoper Č. Dubu. Hosté útočili častěji po pravé straně. Po zpětné přihrávce střela hostujícího útočníka olízla břevno branky Lipíčka. Poslední akci 1. poločasu zakládal Jeněk, krásnou průnikovkou hledal nabíhajícího Lávičku. Přihrávka byla ale dlouhá, v souboji stačil brankář Č. Dubu míč odehrát pouze k Z. Jinkovi, ten ale poslal jen přátelský pozdrav hostujícímu brankáři. Do konce první půle oba týmy nepřesně kombinovaly a už se do žádné akce nedostaly. Lipíčko vyhrálo první půli 1:0.

Na začátku 2. poločasu hosté zahrávali standartku. Míč proletěl celým vápnem, našel hostujícího hráče, střela mířila vedle levé tyče domácí branky. Obraz hry se nezměnil, stále bylo k vidění mnoho soubojů a faulů. V 54´ to bylo 2:0 pro Lipíčko. Lávička vybojoval míč a J. Říha protlačil míč do branky. 2:0. Další akce po ose Holinka - Z. Jinek - M. Svoboda a Jeněk skončila pouze autem. O pár minut později Lávičkův centr pouze proletěl vápnem. V 59´ hosté trefili z tvrdé střely tyč domácí branky, dorážka již nemířila mezi tyče. Hosté byli při chuti. Další jejich akci zastavoval T. Jinek, následnou standartku chytil Macháček. Z protiútoku se sám na bránu řítil Moravec, šajtlí ale hodně minul hostující branku. Dále Lipíčko v krásné kombinaci přeneslo míč zleva doprava, zakončení ale Š. Svobodovi levou nohou nesedlo. Na druhé straně střela hostujícího útočníka proletěla těsně vedle vinglu domácí branky. Holinka pálil opět vysoko nad. V 75´ J. Říha vybojoval míč, přihrál Holinkovi, dále po ose Moravec - Jeněk se balon dostal opět k nabíhajícímu J. Říhovi, který vstřelil svůj druhý gól v utkání. 3:0. Hosté se nevzdávali. Ze závaru před domácí brankou ale nic nevytěžili. V 77´ běžel sám na branku Jeněk, obránci ho ovšem doběhli a o míč obrali. Černý Dub se v závěru zápasu přece jen dočkal snížení. V 85´ fauloval ve vápně Š. Svoboda. Hostující Karafiát penaltu s přehledem proměnil a obral tak Macháčka o čisté konto. 3:1. Utkání skončilo rohem hostů, kteří bohužel pro ně hlavičkovali vedle. Lipí vyhrálo 3:1.

Zápas moc fotbalové krásy nepobral. Důležité ale je, že Lipíčko uhájilo domácí neporazitelnost a získalo tři body.

Fotogalerie ze zápasu: tjsokollipi.rajce.idnes.cz/Lipi_-_Cerny_Dub/ - foto p. Holinka

Další utkání je na programu v sobotu 15. 9. 2018 v 16:30 v Chrášťanech. Dorazte naše hráče podpořit.


Zpět