Výhru jsme si vystříleli v prvním poločase

15.09.2019 09:53

TJ Sokol Lipí – TJ Sokol Kamenný Újezd "B"

Stav zápasu: 2:0

Góly: 17´ Jeněk, 34´ Kruťko / -

ŽK: 78´ Kastl, 89´ Kouba / -

Sestava: Zvánovec – Svoboda M., Dušek J., Jinek T., Boháč – Kaše, Jinek Z., Kruťko „C“, Říha – Wegenkittl, Jeněk

Střídali: Kastl, Klečka, Kouba

Začátek zápasu byl v naší režii. Velice aktivní byli vepředu hrající Wegenkittl, Jeněk a Kruťko. Avšak hlavičky právě Weggenkittla a Kruťka skončily těsně mimo branku, Jeněk trefil centrem prvního bránícího hráče. Kamenný Újezd zahrozil po deseti minutách hry. Špatně jsme zahráli roh, soupeř se okamžitě vydal do útoku, avšak střela doprostřed brány nemohla chytajícího Zvánovce ohrozit. V patnácté a šestnácté minutě jsme viděli dvě akce jako přes kopírák. Weggenkittl vyslal krásnými kolmicemi Jeňka do vyložených šancí. Poprvé si ale Jeněk míč špatně zpracoval a podruhé branku přestřelil. V 17´ minutě si Jeněk spravil chuť. Říha roztáhl hru na nabíhajícího Kruťka, který z ostrého úhlu zkusil prostřelit gólmana. Ten tvrdou střelu vyrazil pouze před sebe, kde dorážel právě Jeněk, který ještě trefil bránícího hráče a od něj se míč konečně dostal do branky. 1:0. I nadále jsme pokračovali v útočném snažení. Říha předvedl střelu levačkou, gólman hostí nejistým zákrokem vyrazil na roh. Následovaly další průniky Wegenkittla a Jeňka, avšak gólem neskončily. Ve 34´ jsme se mohli radovat podruhé. Dušek poslal krásný balón na zadní tyč, kam si naběhl Kruťko a nikým nehlídaný poslal hlavou míč ke vzdálenější tyči. 2:0. Před koncem poločasu se v útočné akci objevil Boháč, vybojoval míč pro Říhu, který odcentroval na zadní tyč. Bohužel oba naši nabíhající hráči běželi na přední tyč. I tak se šlo do kabin za příznivého stavu.

Druhý poločas začal o trochu lépe soupeř. Byl aktivnější. Trestný kop zahráli hráči ale pouze do středu branky. Poté už přebrali iniciativu Jeněk a Kruťko, Říha zahrával trestný kop, avšak také pouze doprostřed. V 53´ předvedl dva skvělé zákroky Zvánovec, ihned výkopem vysunul Wegenkittla, který šel sám na bránu. Bohužel trefil gólmana. Pak jsme do konce zápasu viděli mnoho dobře se rozvíjejích kombinací, bohužel s nepřesnou finální fází. Centry byly příliš dlouhé, střely slabé nebo se nám nepovedlo zpracování. Proto se stav zápasu již nezměnil.

Lipíčko podalo pěkný týmový výkon podpořený individuálními kvalitami jednotlivých hráčů, a tak zaslouženě vyhrálo nad "Kameňákem" a získalo 3 body.

Foto ze zápasu naleznete v následujícím odkazu: https://skj-naty.rajce.idnes.cz/TJ_Sokol_Lipi_-_TJ_Sokol_Kamenny_Ujezd_B/

Další zápas se odehraje v sobotu 21. 9. 2019 od 16:30 v Horní Stropnici.

 

Zpět