Výsledky turnajů

12.05.2023 15:33

Nezbývá mi nic jiného než opět poděkovat obci za podporu stolního tenisu, kdy jenom nadšení trenérů a talent svěřenců nestačí, důležité je zázemí.

Jak jsem již avizoval, předkládám následné vyhodnocení bodovacích turnajů turnajů a účast místních hráčů na těchto akcích včetně jejich umístění.

Dne 30. 4. 2023  na BTM U 15 (starší žáci) celkem přítomno 33 hráčů, z toho  24 chlapců, 9 dívek.

Domácí účastníci   3 žáci:       Kamlach Bronislav, Růzha Vlastimil (postup do hlavní soutěže), Jan Pouzar

2 žákyně:  Dolinová Ema, Pouzarová Daniela

3. - 4. místo  čtyřhry Pouzarová Daniela,Dolinová Ema

vítěz útěchy:   Daniela Pouzarová

Dne 6. 5. 2023  na BTM U 13 (mladší žáci) celkem přítomno 36 hráčů, z toho  22 chlapců, 14 dívek.

Domácí účastníci  1 žák      :  Jan Pouzar.

vítěz útěchy:   Jan Pouzar

Vlastimil Růzha se této akce nemohl zúčastnit, neboť reprezentoval  doby přeborník Jihočeského kraje na mistrovství ČR kategorie U13 (mladší žáci).  Zde musel hrát těžkou kvalifikaci o postup do hlavní soutěže, neúprosným systém na 1 porážku nepostoupil a hrál v tzv. finále C, kdy jeden zápas vyhrál, druhý bohužel těsně prohrál skórem 2 : 3. Takto skončili v jeho kategorii i 2 další jihočeští zástupci, dařilo se pouze v kategorii žákyň, která postoupila v jednotlivcích až do čtvrtfinále MČR.

Pro soutěžní ročník 2023/2024 mám již určitou variantu, kdy by aktivně zapojili žáci v regionální soutěži a přímo hráli s dospělými.

Určitě vyhotovíme registrační průkaz Václavu Ryslovi a Tomáši Drnkovi, aby se mohli zúčastňovat soutěží ve svých kategoriích(U11 a U13) v rámci Jihočeského kraje či okresu České  Budějovice.

Po proběhlém turnaji v neděli 30. 4. 2023 přítomní rodičové včetně člena trenérsko - metodické komise pana Pavla Mlezivy doporučovali a souhlasili s tím,

aby TJ Sokol Lipí získal statut jednoho z tréninkových center talentované mládeže.  Pravidelně by se právě v místě bydliště  v sále Lipí zúčastňovali

těchto kempů Vlastimil Růzha, Jan Pouzar (ti ostatně tyto kempy, pořádané v Českých Budějovicích již absolvují), svojí účastí by se výrazně zlepšili

Václav Rysl a Tomáš Drnek. S pořádáním těchto pravidelných akcí se uvažuje v měsících, kdy nebude třeba v sále topit.

Nyní probíhají tyto tréninky v Lišově, na TJ Sokol Č. Budějovice v Suchém Vrbném, Pedagogické fakultě v ČB Na sádkách,

Volarech, Vimperku, Velešíně, Kaplici a Jindřichově Hradci.

Děkuji za pozornost, Radek Húska