2014/2015

TJ Sokol Lipí - Koloděje n. Lužnicí 3:2

branky: Lávička, P. Svoboda, P. Kaše

V prvním utkání nového ročníku třetí třídy, do kterého Lipí vstupuje jako nováček, se museli trenéři obejít bez Papáčka, jenž se z nepochopitelných důvodů k utkání nedostavil a bez nemocného kapitána Kruťka. Toho s kapitánskou páskou nahradil premiérově Roman Lávička a naznačil, že by mu tato role mohla svědčit. V úvodu utkání bylo znát, že se jedná o první soutěžní zápas a k vidění byla spousta chyb a nepřesností na obou stranách. Jednu z nich vyrobil domácí zadák Růžička a hostující kapitán si s nečekaným dárkem věděl rady - 0:1. Domácí v tu chvíli byli jako opaření a před slušně obsazenými tribunami se nedokázali dostat do většího tlaku. Přesto mohlo být vyrovnáno. Po bratrské spolupráci Kašů hlavičkoval mladší Ondřej, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Stejný hráč měl o několik minut později na noze další loženku, ale ani napodruhé nedokázal dopravit kulatý nesmysl do hostující branky. Do šaten se přesto odcházelo za vyrovnaného stavu. Petr Kaše před vápnem na místo střely volil přihrávku na Pavla Svobodu, ten i přesto, že hosté reklamovali ofsajd, poslal střílený centr do vápna, který uklidil s kapitánskou páskou hrající Roman Lávička do sítě za bezmocného gólmana Kolodějí - 1:1. A mohlo být ještě veseleji, to by ale kanonýr Pavel Svoboda nesměl z malého vápna nastřelit břevno hostující branky.

Začátek druhé půle poznamenal velmi nepříjemný incident, kdy po jednom ze soubojů zůstal na hřišti bezmocně ležet hostující hráč, pro kterého musela přijet rychlá záchranná služba. Zhruba po půlhodinové pauze se mohlo pokračovat a k vidění byly také další branky. Jako první se prosadili domácí zásluhou Pavla Svobody, kterému poslal na hlavu milimetrový balon Petr Kaše - 2:1. Vedení našemu mužstvu bohužel dlouho nevydrželo. Po další slabší chvilce domácí obrany propadl balon až na zadní tyč, kde neměl problém uklidit balon jeden z hostujících hráčů za záda Macháčka - 2:2. A tak se začínalo od nuly. Lipíčko bylo přeci jen aktivnějším mužstvem, ale žádná ze šancí borců v nových černo-žluto-červených dresech v síti neskončila. Přesto byli domácí za svou aktivitu odměněni. Při chuti hrající Lávička vykreslil ideální přihrávku do uličky na Pavla Svobodu, ten se neunáhlil a ještě posunul na lépe postaveného Petra Kaše, který zhruba deset minut před koncem poslal balon do odkryté klece a potřetí rozjásal domácí publikum - 3:2. Ve zbývajících minutách se již diváci další branky nedočkali a Lipíčko si tak připisuje premiérové body v novém ročníku. Závěrem patří velké poděkovaní našim fanouškům, kteří nás bouřlivě podporovali celý zápas a byli naším dvanáctým hráčem. Stejně tak přejeme za celý klub TJ Sokol Lipí brzké uzdravení hostujícímu hráči, věříme, že se nebude jednat o nic vážného a že brzy bude opět brouzdat po jihočeských trávnících.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš (Daňhelka), Růžička - O. Kaše (Š. Svoboda), T. Jinek (Z. Jinek), Klečka, Lávička, Radouch (Kümmel)- P. Kaše, P. Svoboda

foto z utkání ZDE

Žabovřesky - TJ Sokol Lipí 0:2

branky: Radouch, Lávička

Fotbalisté Lipíčka se ve svém druhém utkání sezony 2014/2015 museli obejít bez několika hráčů základní sestavy, k dispozici pak nebyl ani asistent trenéra Pavel Kočer. I přesto jsme chtěli navázat na úspěšný vstup do soutěže a v Žabovřeskách minimálně bodovat, což se nám nakonec po výborném týmovém výkonu povedlo. Od začátku se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí na obou stranách. Běžela zhruba pětadvacátá minuta, když domácí brankář Pavlík neudržel balon, ten se dostal k navrátilci Kruťkovi, jenž posunul před prázdnou branku na Vladimíra Radoucha a ten už měl lehkou pozici - 1:0. Hráč s číslem 8 na zádech nastoupil při absenci klasického útočného dua P. Svoboda - P. Kaše na hrotu útoku a svou novou, netradiční roli, zvládnul na výbornou. Domácí sice reklamovali, že balon již opustil hrací plochu, rozhodčí ale branku uznal a Lipí mohlo poprvé v utkání slavit. Vstřelená branka naše mužstvo nakopla a do přestávky jsme mohli naše vedení ještě navýšit. Nejprve pálil levačkou nebezpečně Lávička, jeho tečovanou střelu ale Pavlík zneškodnil. V samotném závěru pak rozjeli hosté akci po ose Mojžíš - Lávička a ve stoprocentní příležitosti střílející Radouch, který ale podruhé na domácího strážce svatyně nevyzrál.

Domácí do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili aktivně, měli míč častěji na svých kopačkách a snažili se o vyrovnání. Z toho pramenily také šance, ale hostující obrana v čele s gólmanem Macháčkem odolávala. A tak udeřilo na druhé straně. Tou dobou zbývalo do konce utkání zhruba deset minut, když Kruťko našel střídajícího Daňhelku, ten si balon potáhl po lajně a vyslal přesný centr na přední tyč, kam si naběhl Roman Lávička a ve skluzu dopravil balon do domácí sítě podruhé - 0:2. Domácí vrhli všechny síly do útoku, nadechli se k náporu, ale výsledkem bylo pouze břevno, které orazítkoval hlavičkou po rohovém kopu Jakub Hála. Lipíčko tak ani ve druhém utkání nepoznalo hořkost porážky, na svém kontě má šest bodů a usídlilo se na čele tabulky. 

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Růžička - O. Kaše, Lávička, Kruťko, T. Jinek, Z. Jinek (Daňhelka) - Radouch (Š. Svoboda), Kümmel

foto z utkání ZDE

TJ Sokol Lipí - Bavorovice "B" 2:0

branky: P. Kaše, Radouch

Ve třetím kole soutěžního ročníku 2014/2015 jsme přivítali zálohu Bavorovic, která do Lipí přijela se zkušenými harcovníky Šefčíkem a Vaněčkem. To domácí trenéři museli řešit absence hned několika hráčů základní sestavy, do branky se pak na místo Macháčka postavil Pepča Mojžíšů a ukázal, že ani po delší odmlce ze svého brankářského umění nic nezapomněl. Hned z kraje utkání měli domácí velkou příležitost, ale krásná střela Štěpána Svobody orazítkovala pouze břevno bavorovické branky, ve které neskončila ani pohotová dorážka Lukáše Kruťka. Domácí to ale nemuselo příliš dlouho mrzet. Rychlou akci Kruťka a Martina Svobody zakončil přesným bodlem Petr Kaše a Lipíčko se mohlo radovat poprvé - 1:0. Hosté měli o několik minut později velkou příležitost vyrovnat, kdy byl po přímém volném kopu ve vápně stažen bavorovický kapitán a pískala se penalta. K té se postavil Jan Vaněček, ale Josef Mojžíš vytáhl skvělý zákrok, díky kterému se skóre neměnilo. O chvíli později se domácí gólman vytáhl také při přesné hlavičce jednoho z hostujících hráčů, kterou reflexivně vyrazil na roh. Ve zbytku první pětačtyřicetiminutovky to byli hosté, kteří  byli aktivnější, zatlačili Lipí, ale ze svého tlaku nic vytěžit nedokázali. V jejím závěru pak mohl přesto naše vedení navýšit Kruťko, ale jeho hlavička po rohovém kopu se mezi tři tyče nevešla.

Druhá půle nabídla bojovný fotbal s několika tvrdšími zákroky na obou stranách, ale také několik šancí obou mužstev a nakonec i jeden gólový moment. Hosté nastoupili s cílem vyrovnat a hrozili především ze standardních situací, se kterými si však po celý zápas bezchybná obrana Lipí v čele s Pepé Mojžíšem dokázala poradit. S přibývajícím časem se v bavorovické obraně čím dál častěji otevírala okénka a Lipíčko se dokázalo dostat do několika rychlých protiútoků, které však nedokázalo dotáhnout do úspěšného konce. Také díky hostující obraně, která se nebála použít ostřejšího zákroku jako v případě Lávičky, který se mohl řítit sám na branku, ale byl zezadu nekompromisně sestřelen. K našemu překvapení byl však rozhodčím tento zákrok oceněn pouze žlutou kartou. Domácí Lipíčko se přesto vytoužené a pojišťovací branky dočkalo. Petr Kaše u lajny vybojoval zdánlivě ztracený balon, ve vápně si pohrál s hostující obranou, ale jeho střela levačkou se zastavila na tyči brankové konstrukce. U odraženého balonu byl ale nejrychleji střídající žolík Vladimír Radouch a poslal kulatý nesmysl do bavorovické branky podruhé - 2:0. Po několika dalších slibných šancích jsme mohli dvoubrankové vedení ještě navýšit, ale žádná z nich jich již brankou neskončila, stejně jako na druhé straně obrovská možnost Lysiny, jenž sám před Mojžíšem mířil mimo. A brankou neskončil ani závěrečný nápor Bavorovic, kdy se do vápna vydal i brankář hostí, ale balon směřující do branky trefil pouze výborně postaveného Tomáše Jinka. Lipíčko tak prodloužilo vítěznou sérii již na tři utkání a zůstává neporaženo. Kromě hráčů zaslouží zvláštní poděkovaní také domácí publikum, které opět bylo hodně slyšet a povzbuzovalo naše hráče po celé utkání.

sestava: Mojžíš - M. Svoboda, Klečka, Růžička - Z. Jinek, T. Jinek, Lávička, Kruťko, Kümmel - P. Kaše, Š. Svoboda (Radouch)

foto z utkání ZDE

TJ Sokol Lipí - Dívčice 2:2

branky: Lávička, Radouch

Páté utkání letošní sezony přineslo první bodovou ztrátu našeho mužstva, přesto nadále zůstáváme neporaženi a dnes je pro nás bod jednoznačně ziskem. Hráči Dívčic totiž předvedli v Lipí výborný výkon, byli fotbalovější, důraznější, jakoby včerejší utkání snad ani nehráli a k vítězství byli nakonec přeci jen blíže. K našemu štěstí však žádná z velkých šancí v závěru utkání v naší síti neskončila, především díky střelecké nemohoucnosti hostujících hráčů a také díky jistým zákrokům Jirky Macháčka, jenž se do branky vrátil po dvouzápasové odmlce. Stejně jako včera, tak i dnes se nám podařilo rychle otevřít brankový účet utkání. Roman Lávička dostal před šestnáctkou hodně prostoru, v souboji 1 na 1 si balon přehodil na levou nohu a na jeho přízemní střelu "dlouhán" v brance Dívčic nedosáhl - 1:0. Kdo by si myslel, že nás vstřelená branka uklidní a přinese klid na naše kopačky, byl na omylu. Naopak. Hosty jakoby inkasovaná branka nakopla a po zbytek prvního poločasu byli aktivnějším mužstvem, z čehož pramenily také šance. Jednu z nich proměnil přesnou hlavičkou do protipohybu Macháčka Pavel Hezoučký a bylo vyrovnáno - 1:1. Přesto jsme mohli do šaten odcházet spokojenější, ale Ondřej Kaše nejprve pálil z velkého vápna nad a Radouchovo pokus do prázdné branky dokázala hostující obrana na poslední chvíli se štěstím zablokovat. Také Macháček se ale musel v naší brance činit a předvést několik výtečných zákroků, kterými nás držel ve hře.

Ve druhé půli jakoby našim hráčům docházely síly, hosté působili živějším dojmem a především rychlonohá křídla dělala naší obraně velké problémy. Přesto jsme šli znovu do vedení. Kruťko poslal z pravé strany milimetrový balon na nohu Vladimíra Radoucha a tomu stačilo pouze nastavit nohu - 2:1. Hráč s číslem osm na zádech potvrdil svou střeleckou formu a zaznamenal již čtvrtou letošní trefu. Bohužel pro naše mužstvo tentokrát nebyla vítězná. O několik minut později totiž rozehrával standardní situaci jednoznačně nejlepší hráč na hřišti Pavel Hezoučký, balon nešťastně propadl až na zadní tyč, kde ho jeden z hostujících hráčů uklidil prakticky do prázdné branky - 2:2. Ve zbytku utkání jsme si již žádnou výraznější šanci vypracovat nedokázali, naopak hosté měli minimálně dvě loženky rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Se všemi šancemi si ale bravurně poradil Macháček a obě mužstva tak berou bod. Pro Lipíčko je dnes bod jednoznačně ziskem, se kterým musíme být spokojeni. Dle názoru většiny přihlížejícího publika byly dokonce Dívčice nejlepším a nejfotbalovějším mužstvem, které se letos na stadionu v Lipí přestavilo.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Klečka, Růžička - O. Kaše, Lávička, T. Jinek (Daňhelka), Kruťko, Mojžíš - P. Kaše, Radouch (Š. Svoboda)

foto z utkání ZDE

Boršov n. Vlt. - TJ Sokol Lipí 2:3

branky: Radouch, Klečka, Kruťko

První utkání náročného víkendu mají fotbalisté Lipíčka za sebou. V rámci pátého kola cestovalo naše mužstvo na hřiště Boršova, který v dosavadním průběhu průběžně okupoval druhou příčku. Nebylo by to snad ani Lipíčko, aby trenéři nemuseli řešit obrovský počet absencí. Ještě pár minut před výkopem se hráči scházeli jako švábi na pivo, celkový počet se nakonec zastavil na dvanácti včetně Josefa Mojžíše, který při neúčasti Jirky Macháčka opět zaujal místo mezi třemi tyčemi. A opět předvedl výborný výkon. Naproti tomu hosté nastoupili bez své největší hvězdy Jana Grubera, kterého do hry nepustilo zranění zad. Začátek utkání musel hlavní rozhodčí o několik minut pozdržet z důvodu chybějících praporků na hrací ploše, ale po krátké chvíli se mohlo konečně začít. Po úvodním oťukávání přišel pro domácí první šok. Klečka, hrající na pozici stopera, v osmé minutě rozehrál od poloviny hřiště standardní situaci přímo na nohu Lávičky, jenž z první poslal před branku střílený centr, který nekompromisně uklidil do sítě Vladimír Radouch - 0:1. Vedení našemu mužstvu bohužel dlouho nevydrželo. O tři minuty později v souboji rameno na rameno upadl ve vápně o hlavu větší a o několik kilogramů těžší Lukáš Bendík v souboji s Martinem Svobodou a rozhodčí neváhal nařídit velmi přísný pokutový kop. Toho se ujal sám faulovaný, který poslal Mojžíše na druhou stranu a vyrovnal - 1:1. Domácí vstřelená branka nabudila a po zbytek prvního poločasu to byli oni, kdo měl balon častěji na svých kopačkách, z čehož pramenilo také několik nebezpečných situací. Především při standardkách byli domácí hráči velmi nebezpeční, naštěstí žádný ze závarů brankou v naší síti neskončil. Také proto, že když už se domácím podařilo Mojžíše překonat, pomohlo nám břevno, jako v případě dělovky jednoho z domácích borců. Ale i my jsme mohli strhnout vedení zpět na naší stranu. Neujala se ale ani Kruťkovo hlavička, ani přímý volný kop Radoucha a protože stejný hráč mířil v závěru poločasu v další slibné pozici pouze do boční sítě, odcházela obě mužstva do šaten za vyrovnaného stavu.

Druhá polovina utkání nabídla podobný obrázek jako ta první. Domácí byli přeci jen aktivnějším mužstvem, drželi balon častěji na svých kopačkách, ale branky padaly k naší radosti do jejich sítě. Nejprve si na přízemí rohový kop Petra Kaše naběhl na malé vápno Petr Klečka, na jehož dělovku z první neměl domácí gólman šanci zareagovat - 1:2. O chvíli později umlčel domácí publikum nádhernou a nechytatelnou ranou na zadní tyč Lukáš Kruťko a radost našeho mužstva mohla vypuknout potřetí - 1:3. Tou dobou zbývalo do konce dvacet minut a domácí ještě zvýšili obrátky, zamkli Lipí na jeho polovině a prakticky každá jejich šance smrděla snížením. To přišlo až šest minut před koncem, kdy se uvolnil domácí záložník Dominik Hejna a přesným bodlem uklidil balon mimo dosah Mojžíše - 2:3. Závěrečné minuty jako by byly pro Lipí nekonečné. Domácí posílali do našeho vápna jeden balon za druhým, ale naši hráči, statečně bojující o každý balón, úspěšně hájili jednobrankové vedení. Boršovským nakonec nepomohlo ani sedm minut, které rozhodčí nastavil, a protože brankou neskončila ani závěrečná standardka, při které se do vápna přesunul také domácí gólman Fabián, veze Lipíčko z Boršova neskutečně cenné vítězství. Je třeba sportovně uznat, že domácí byli po většinu zápasu lepším mužstvem, ale opět se potvrdilo, že fotbal nemá logiku a že pokud hráči podají týmový výkon na hranici svých možností, porazit se dá každý. Všem hráčům patří velké poděkování a pochvala, již zítra nás pak čeká dohrávka čtvrtého kola s Dívčicemi, ve které budeme chtít navléci pomyslný pátý korálek v podobě pátého vítězství.

sestava: Mojžíš - M. Svoboda, Klečka, Z. Jinek - Radouch, T. Jinek, Lávička, Kruťko, Daňhelka (Fojtík) - P. Kaše, Š. Svoboda

foto z utkání ZDE

foto z webu Boršova ZDE

TJ Sokol Lipí - Strýčice 4:1

branky: Z. Jinek, O. Kaše, P. Kaše, Lávička

Poslední domácí utkání s Dívčicemi Lipíčku příliš nevyšlo, proti Strýčicím jsme tak chtěli nepodvedený výkon odčinit, udržet domácí neporazitelnost a potěšit naše věrné fanoušky. Těch si na Lipí Štádium za krásného slunečného počasí našlo cestu poměrně hodně a společně vytvořili výbornou atmosféru, za což je jejich ovečky potěšily solidním výkonem a také čtyřmi vstřelenými brankami. Lipíčko vstoupilo do utkání aktivně, zamklo hostující mužstvo na vlastní polovině a hned z kraje si dokázalo vytvořit obrovskou příležitost k otevření skóre. Radouch se protáhl po levě straně, ve vápně skvěle našel osamoceného Petra Kaše, jenž ale ve stoprocentní příležitosti trestuhodně minul. Poté se hra vyrovnala, odehrávala se převážně ve středu hřiště a příliš zajímavých momentů k vidění nebylo. Ve 34. minutě u pravé lajny kombinovali Lávička s P. Kaše, druhý jmenovaný poslal do vápna centr, na který skákali Kruťko, ale také Zdenek Jinek, jenž v následné skrumáži doslova dotlačil balon do sítě - 1:0. Radost našemu mužstvu bohužel příliš dlouho nevydržela. Hosté využili naší ztráty balonu na polovině hřiště, podnikli rychlý protiútok, který zakončil nechytatelnou dělovkou Lukáš Kisvetr a vyrovnal - 1:1. Přesto jsme do šaten odcházeli spokojenější. Radouch na nic nečekal, bleskově rozehrál autové vhazování na Lávičku a následného nedorozumění v rozhozené obraně Strýčic využil svou první soutěžní brankou v dresu Lipí Ondřej Kaše - 2:1.

Jak první poločas skončil, tak druhý začal. Uplynulo pouze několik minut, když se u levé postraní čáry výborně uvolnil střídající navrátilec Hupka, poslal do vápna nadýchaný centr, na který si naskočil Petr Kaše, jenž potřetí rozjásal domácí fans a alespoň částečně tak odčinil své zaváhání z úvodu utkání - 3:1. To byl pro Srýčice tvrdý direkt, ze kterého se už do konce zápasu nevzpamatovaly a až na pár výjimek to bylo naše mužstvo, které na hřišti zcela dominovalo. O několik chvil později mohl přidat svou druhou branku Ondřej Kaše, ale jeho dělovku zastavilo břevno hostující branky. Strýčičtí hrozili především ze standardních situací, se všemi si ale opět výborně hrající obrana v čele s gólmanem Macháčkem dokázala poradit. Vyzrát na ni nedokázal ani nejlepší střelec soutěže Filip Bendík, který se dostal do několika slibných náznaků, ale od domácích zadáků nedostal čas ani prostor svou brankovou sbírku rozšířit. Tu se naopak podařilo rozšířit Lipíčku. Roman Lávička, jenž do druhé půle nastoupil s kapitánskou páskou, si v souboji 1 na 1 přehodil balon na levou nohu a nechytatelným projektilem prostřelil Prenera v hostující brance počtvrté - 4:1. Ve zbytku utkání se již skóre neměnilo a domácí hráči si tak mohli vychutnat zaslouženou pozápasovou děkovačku s po celé utkání hlasitě povzbuzujícími fanoušky. Lipíčko tak po šesti kolech zůstává na čele tabulky se čtyřbodovým náskokem na své pronásledovatele a jako jediné mužstvo ještě nepoznalo hořkost porážky. Snad nám tato série vydrží co nejdéle.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Růžička - Z. Jinek (Kümmel), T. Jinek (Papáček), Lávička, Kruťko (Hupka), O. Kaše (Daňhelka) - P. Kaše, Radouch (Š. Svoboda)

foto z utkání ZDE

Mokré - TJ Sokol Lipí 3:2

branky: P. Kaše, Radouch

Sedmé letošní utkání přineslo Lipíčku první porážku, za kterou může především mdlý výkon ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Začátek utkání, které se odehrávalo na velmi těžkém a podmočeném terénu, patřil Lipíčku, které nastoupilo aktivně a dokázalo domácí mužstvo zatlačit na vlastní polovině. O to větším šokem pro nás byla situace zhruba po osmi minutách, kdy domácí hráč dostal spoustu času a prostoru, aby si připravil střeleckou pozici a přesnou střelou levou nohou nedal Macháčkovi šanci - 1:0. Vedení domácím ale dlouho nevydrželo. Radouch hlavou prodloužil dlouhý nákop za sebe do pokutového území, kde domácí zadák podcenil situaci, u balonu byl nejrychleji Petr Kaše, jenž střelou mezi nohy domácího brankáře vyrovnal - 1:1. O chvíli později bylo na naší střídačce ještě veseleji. Vladimír Radouch se po sporné situaci, kdy domácí reklamovali ofsajd (který také pomezní signalizoval), řítil sám na branku, přehodil brankáře a následně balon dovezl až do prázdné branky - 1:2. Tento moment vzbudil na domácí straně hodně emocí a několik minut trvalo, než se mohlo pokračovat. Do konce první půle se ale již nic zajímavého nestalo a tak obě mužstva odcházela do šaten za tohoto stavu.

Do druhé půle jsme vstupovali s cílem nadějný výsledek udržet a dotáhnout utkání do vítězného konce. Bohužel tyto plány vzaly za své již po jejích pěti minutách. Hned z kraje sice mělo Lipíčko dobrou příležitost své vedení navýšit, ale Lávička na centr Petra Kaše o kousek nedosáhl. A tak udeřilo na druhé straně. Domácí hráč opět dostal u pravé lajny až příliš času, do vápna poslal přesný centr, který se dostal až k nohám domácího útočníka a ten neměl problém zblízka prostřelit Macháčka podruhé - 2:2. Neuplynuly ani dvě minuty a domácí vedli. Další centr z pravé strany uklidil domácí hráč s pomocí břevna do branky a rázem jsme museli dotahovat - 3:2. Také v tomto případě dal hlavní rozhodčí na svůj dojem a i přes signalizovaný ofsajd branku uznal. To byla pro Lipíčko tvrdá rána, ze které se až do konce utkání nedokázalo vzpamatovat. Ještě hůře to s naším mužstvem mohlo být o několik minut později, kdy domácí kapitán z přímého kopu vyslal velmi povedenou ránu, kterou ale Macháček bravurně vyrazil na roh. Lipí ve druhém dějství na hřišti prakticky neexistovalo, šance si tak vytvářelo především Mokré, které drželo balon většinu času na svých kopačkách. Brankou ale neskončil ani samostatný únik dvou hráčů, kteří se řítili sami na naší branku, ani střela jednoho z domácích borců, který mířil z malého vápna těsně vedle tyče Macháčkovy branky. V závěru utkání se přeci jen Lipíčku podařilo zatlačit domácí na vlastní polovině (čemuž pomohlo také vyloučení jednoho z domácích hráčů po druhé žluté kartě), vytvořit si několik slibných závarů, žádný z nich ale bohužel brankou neskončil. Marně dopadla i snaha o odpískání pokutového kopu, kdy se do dobré střelecké pozice po akci Radoucha dostával Ondřej Kaše. Píšťalka sudího však zůstala k našemu neštěstí němá. Mokré tak připravilo Lipíčku první porážku v letošním soutěžním ročníku, která však byla vzhledem k výkonu ve druhé půli naprosto zasloužená.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Papáček, Růžička - Z. Jinek, Lávička, T. Jinek, O. Kaše, Kümmel (Daňhelka) - P. Kaše, Radouch (Š. Svoboda)

foto z utkání ZDE

TJ Sokol Lipí - Týn n. Vlt. "B" 2:2

branky: P. Svoboda 2

Po porážce v minulém kole na hřišti Mokrého jsme v domácím prostředí ztratili další dva body, o čemž rozhodla inkasovaná branka z rohového kopu až v samotném závěru utkání. Týn přicestoval na Lipí Štádium s mladým kádrem, domácí trenéři pak museli již tradičně řešit absence hned několika hráčů základního kádru. Naproti tomu již mohli počítat s kanonýrem Pavlem Svobodou, který se po dlouhodobém zranění a pouhém jednom tréninku objevil v základní sestavě a hned ukázal, jak platným hráčem je a že branky rozhodně střílet nezapomněl. Bohužel pro Lipí ani jeho dvě branky na vítězství nestačily. Úvod utkání patřil Lipíčku, které bylo aktivnějším mužstvem a hned z kraje mohlo jít do vedení. Ondřej Kaše ale po pěkné kombinaci tváří v tvář proti hostujícímu brankáři neuspěl. O chvíli později už jsme se mohli radovat. Lávičkův centr z pravé strany zblokovala hostující obrana na břevno, od kterého se balon odrazil přímo na kopačky Pavla Svobody, jenž uklidil balon do prázdné branky - 1:0. Po vstřelené brance pokračoval stejný obrázek. Lipí drželo balon, dokázalo si vytvořit několik slibných situací, ale žádnou z nich ve druhou branku přetavit nedokázalo. A tak přišel trest, když hosté z první vážnější situace udeřili. A opět to bylo po standardní situaci, jejich bránění se ukazuje jako velká slabina Lipí. Dlouhý nákop z poloviny hřiště se dostal až na kopačky hostujícího hráče, jenž z první posunul balon na volného spoluhráče a ten mířil přesně k tyči Macháčkovy branky - 1:1. V závěru první pětačtyřicetiminutovky se už už dostával do samostatného úniku Pavel Svoboda, na hranici pokutového území byl ale faulován a domácí tak měli slibnou palebnou pozici z přímého volného kopu. Lávičkovo střelu ale dokázala hostující obrana zblokovat a do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Druhé dějství již nabídlo vyrovnanější podívanou s velkým množstvím šancí na obou stranách. V první polovině druhé pětačtyřicetiminutovky to bylo Lipíčko, které mělo několik vyložených šancí, ze kterých ale dokázalo vytěžit jedinou branku. Tomáš Jinek poslal do vápna milimetrový balon na Pavla Svobodu, kterému již pouze stačilo nastavit nohu - 2:1. Jak se později ukázalo, neproměněné šance nás musely mrzet. Zhruba od sedmdesáté minuty totiž jakoby domácím docházely síly a týnští si vytvářeli šanci za šancí. Hned několikrát nám ještě pomohla branková konstrukce nebo zákrok Jirky Macháčka, přesto se hosté kýženého vyrovnání nakonec dočkali. Bězelo již nastavení, když týnští zahrávali rohový kop. Ten hostující hráč rozehrál na výbornou, Macháček se k centrovanému balonu nedostal a ten se zastavil až v síti - 2:2. V tu chvíli zbývalo do konce utkání pouze několik vteřin, po následném závěrečném hvizdu tak v domácích řadách zavládlo velké zklamání. Lipíčko doplatilo, stejně jako minulý týden v Mokrém, především na střeleckou nemohoucnost, když z velké spousty šancí dokázalo vytěžit pouze dvě branky.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Růžička - O. Kaše, T. Jinek (Z. Jinek), Lávička, Radouch (Š. Svoboda), Kümmel - P. Kaše, P. Svoboda (Papáček)

foto z utkání ZDE

Vrábče - TJ Sokol Lipí 2:1

branka: Kruťko

ČK: Mojžíš

Tři branky, červenou kartu, spousty emocí na obou stranách, vykázaný trenér Jurka a drama do posledních vteřin. To vše nabídlo sobotní derby. Lipíčko cestovalo na hřiště do té doby posledního celku tabulky s cílem napravit dojem z posledních dvou ne-příliš vydařených utkání, to se ale bohužel nepovedlo a díky inkasované brance ze samotného závěru odjíždíme s prázdnou. Příčinu druhé letošní porážky lze hledat především ve střelecké nemohoucnosti našeho mužstva, které si vypracovalo obrovské množství stoprocentních příležitostí, ze kterých ale dokázalo vytěžit jedinou branku. Začátek utkání, které se odehrávalo na velmi těžkém a bahnitém terénu, patřil domácím. Z levé strany přilétl do vápna centr, na který si naskočil jeden z domácích útočníků, ale branku o několik desítek centimetrů přestřelil. Poté převzalo iniciativu Lipí, Kruťko ale po pěkné kombinaci mířil v tísni vedle a hlavička Ondřeje Kaše po rohovém kopu skončila pouze na tyči domácí branky. První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, navíc těžký terén kombinační hře příliš nenahrával. Ve 35. minutě se diváci dočkali první branky. Zdeněk Medula, jenž je ve Vrábči na hostování právě z Lipí, poslal do vápna přesný centr, ten se dostal až k nohám jeho spoluhráče, a ten si počínal na jedničku - 1:0. I přesto, že výkon Lipíčka měl v první pětačtyřicetiminutovce k ideálu hodně daleko, mohlo se do šaten odcházet za vyrovnaného stavu. Klečku ale po pěkné individuální akci vychytal domácí gólman a Petr Kaše mířil z dobré příležitosti nad. Trenéři tak měli o poločasové přestávce hráčům Lipíčka co říct...

O přestávce jakoby hráče Lipíčka polili živou vodou a do druhé půle nastoupilo zcela jiné mužstvo. Domácí zcela vyklidili pozice a od začátku se hrálo především na polovině domácích. Hned z kraje měl na noze vyrovnání Klečka, ale z bezprostřední blízkosti mířil ve skluzu pouze do boční sítě. Lipíčko si vytvářelo šanci za šancí, ale vždy vyhořelo buď na nepřesné koncovce, nebo na domácím brankáři. Přesto se nám nakonec podařilo vyrovnat. Sérii rohových kopů v krátkém sledu ukončil navrátivší kapitán Lukáš Kruťko, jenž si naskočil na centr Petra Kaše a přesnou hlavičkou vyrovnal - 1:1. Do konce zbývalo 15 minut a Lipíčko cítilo šanci utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Tou dobou již na naší lavičce neseděl hlavní trenér Jurka, jenž byl sudím za protesty vykázán mimo střídačky. Nutno poznamenat, že výkon sudího patřil k těm horším, častokrát byl terčem nadávek jak domácích, tak hostujících fanoušků, kterých do Vrábče přicestovala početná skupinka. Ti se bohužel výhry, ba ani remízy nedočkali. Pět minut před koncem totiž Josef Mojžíš držel domácího hráče za dres tak dlouho, až za to od rozhodčího uviděl žlutou kartu. A protože byla již druhá, musel předčasně pod sprchy. Následný přímý kop navíc utkání definitivně rozhodnul. Centr domácího hráče sice dokázal Klečka odkopnout, bohužel tak nešťastně, že přistál přímo na hlavě domácího hráče, od které se odrazil do protipohybu Macháčka a skončil v síti - 2:1. To byla pro Lipíčko těžká rána. Hosté se za celých 45 minut ve druhé půli prakticky nedostali ze své poloviny, z jediné šance ale dokázali na rozdíl od nás skórovat. V posledních vteřinách mohlo být přeci jen vyrovnáno. Dlouhý nákop Macháčka z poloviny hřiště vypadl domácímu gólmanovi po souboji s Pavlem Svobodou z rukou, nebezpečí ale dokázal bleskovým odkopem zažehnat jeden z domácích obránců.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Růžička - O. Kaše (Kümmel), T. Jinek, Kruťko, Lávička, Klečka - P. Kaše, P. Svoboda

foto z utkání ZDE

TJ Sokol Lipí - Pištín 1:2

branka: M. Svoboda

Kdo přišel v neděli odpoledne na poslední domácí utkání Lipíčka v roce 2014, nemusel litovat. K vidění byl i přes poměrně těžký terén oboustranně kvalitní fotbal, bohužel pro domácí s hořkou pachutí díky inkasované brance ze závěrečných minut. Hosté, kteří z posledních čtyř utkání odcházeli vždy poraženi, nastoupili nebojácně a hned v úvodu mohli jít do vedení. Macháčkovi se balon zamotal pod nohama, následně se dostal k hostujícímu hráči, jehož střelu zhruba z pětadvaceti metrů domácí obrana na brankové čáře zblokovala na rohový kop. O několik minut později pak hlavičkoval po rohovém kopu hostující kapitán Kučera pouze o decimetry nad. Poté se o slovo přihlásili také domácí, kteří byli ve zbytku první půle lepším mužstvem, ale žádnou z vypracovaných příležitostí ve vedoucí branku přetavit nedokázali. Nejblíže tomu byl po rohovém kopu Radouch, od jehož nohy se ale balon odrazil těsně vedle pravé tyče. Také hosté měli výbornou šanci k otevření skóre, když se ve vápně uvolnil Hromádka, Macháček ale jeho střelu výtečným zákrokem vytěsnil mimo tři tyče. V závěru jsme balon přeci jen do sítě dostali zásluhou Kruťka, tomu byl ale odmáván a následně také odpískán ofsajd.

Jestliže úvod první půle patřil Pištínu, začátek druhého dějství byl zcela v režii Lipíčka, které zamklo hostující tým na jeho polovině a vytvářelo si příležitost za příležitostí. Festival zahozených šancí ale pokračoval. Balon nedokázal do sítě dopravit ani Pavel Svoboda, jenž se dvakrát ocitl sám před hostujícím brankářem, ani Petr Kaše, jenž z malého vápna mířil do poloodkryté branky mimo. Tlak Lipí v tu chvíli gradoval a vytoužené vedoucí branky jsme se přeci jen dočkali. Lukáš Kruťko krásným balonem našel ve vápně osamoceného Martina Svobodu a ten, ač obránce, mířil na milimetr přesně a ukázal domácím útočníkům, jak se má se šancemi nakládat - 1:0. Tou dobou zbývalo do konce utkání zhruba dvacet minut. Jak už však v posledních utkáních bývá, vedení jsme bohužel dlouho neudrželi. A opět tomu bylo po standardní situaci. Rohový kop propadl až k nohám hostujícího záložníka, jenž ho poslal z bezprostřední blízkosti do sítě. Domácí hráči ještě reklamovali ofsajd, ale rozhodčí branku uznal a deset minut před koncem bylo vyrovnáno - 1:1. Lipíčko i přes inkasovanou branku cítilo šanci na tři body a nadále se snažilo utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Nic takového se však nekonalo. Naopak to byl hostující Leoš Hromádka, jenž dvě minuty před koncem využil okénka v otevřené obraně Lipíčka, v samostatném úniku zachoval chladnou hlavu a přesnou přízemní střelou rozhodnul o vítězství Pištína - 1:2. Hostující záložník s desítkou na zádech tak korunoval svůj výkon, kdy byl jednoznačně nejlepším hráčem vítězného mužstva. Domácím hráčům nelze upřít snaha a chuť se porvat o lepší výsledek, bohužel současná střelecká nemohoucnost nás opět stála body. Celkově jsme prohráli již potřetí z posledních čtyř utkání, v domácím prostředí jsme pak padli vůbec poprvé po roce a půl.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Klečka (Kümmel), Růžička - O. Kaše, T. Jinek, Lávička, Kruťko, Radouch - P. Svoboda, P. Kaše

foto z utkání ZDE

Neplachov - TJ Sokol Lipí 2:2

branky: Kruťko, Klečka

K závěrečnému utkání letošního ročníku zajíždělo Lipíčko na hřiště Neplachova, který měl v tu dobu stejný bodový zisk, jako naše mužstvo. Za krásného slunečného odpoledne se tak dal očekávat vyrovnaný duel dvou celků z horní poloviny tabulky. Lipí vstoupilo do utkání dobře a v úvodu mělo přeci jen balon častěji na svých kopačkách. Výraznější šanci si ale vypracovat nedokázalo a tak se o slovo přihlásili domácí. Těm pomohla chybka hostující obrany, díky které se domácí hráč objevil sám před Macháčkem, naštěstí pro nás ale mířil přesně do míst, kde stál náš brankář. O chvíli později už se mohli domácí radovat. Dalšího zaváhání obrany Lipí využil domácí útočník, který se řítil sám na Macháčka, v samostatném úniku zvolil kličku a brankáři Lipí nezbývalo, než ho stáhnout k zemi. Následovala penalta a žlutá karta pro našeho gólmana. K exekuci se postavil domácí „zkušeňák“, jenž poslal Macháčka na druhou stranu a rozveselil domácí poprvé – 1:0. O pár chvil později mohlo být vyrovnáno, Kruťkovi byl ale v souboji s domácím gólmanem odpískán faul, následná dorážka Radoucha do prázdné branky tak nemohla být uznána. V dobré střelecké příležitosti se objevil také Lávička, ale jeho pokus neměl patřičnou přesnost ani razanci a pro domácího brankáře neznamenal větší nebezpečí. Jinak ale ve zbytku úvodního dějství hráli hlavně domácí, kteří hrozili především dlouhými nákopy za naší obranu. V závěru mohl Neplachov své vedení navýšit, střela domácího hráče ale mířila pouze do tyče a následné nebezpečí dokázala naše obrana v čele s Macháčkem zažehnat.

Co se domácím nepovedlo na konci prvního poločasu, napravili hned z kraje toho druhého. Další z dlouhých nákopů neplachovského stopera našel přesně rozběhnutého domácího kapitána, ten si tváří v tvář proti Macháčkovi počínal suverénně a přesným obstřelem rozvlnil síť Lipí podruhé – 2:0. To byla pro Lipíčko tvrdá rána, v tu chvíli byli domácí na koni a na bodový zisk to vůbec nevypadalo. O několik minut později se nám podařilo z poměrně nenápadné akce snížit a opět bylo o co hrát. Dlouhý Macháčkův výkop prodloužil Petr Kaše hlavou za obranu domácích na rozběhnutého Lukáše Kruťka, jenž prostřelil domácího gólmana a snížil na rozdíl jediné branky – 2:1. Druhé dějství příliš fotbalové krásy nenabídlo, domácí hájili své vedení, hosté pak usilovali o vyrovnání, ale souvislejší tlak, natož výraznější příležitost, si vypracovat nedokázali. Přesto se dočkali vytouženého vyrovnání. Pět minut před koncem si u levé lajny vyměnili balon Petrové Kaše s Klečkou, prvně jmenovaný pronikl do vápna, předložil balon Petrovi Klečkovi, jenž svou krásnou ránu otřel o tyč, od které se balon odrazil do branky – 2:2. Závěrečné minuty patřily domácím, kteří se nechtěli se ziskem bodu spokojit a okupovali branku Lipí, leč neúspěšně. Velmi dobrou příležitost měli po ruce Štěpána Svobody, po které rozehrávali volný přímý kop zhruba z dvaceti metrů. Pokus domácího kapitána ale mířil vysoko nad branku. Oba týmy se tak po závěrečném hvizdu rozešly smírně, spokojenější však určitě odcházeli hráči Lipíčka. Nutno podoktnout, že z posledních pěti utkání jsme vytěžili pouhé dva body z patnácti možných, což je jednoznačně málo. Podzim tak zakončujeme s bilancí pěti výher, tří remíz a stejným počtem porážek s celkovým ziskem osmnácti bodů a průběžným čtvrtým místem. Tabulka III. třídy je však nesmírně vyrovnaná a nás čeká přes zimní přestávku hodně práce, pokud chceme i v jarní části okupovat horní polovinu tabulky a ne bojovat o záchranu.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Růžička - O. Kaše (Š. Svoboda), T. Jinek, Lávička, Kruťko, Radouch (Kümmel) - P. Kaše, P. Svoboda (Klečka)

foto z utkání ZDE a ZDE

Koloděje n. Lužnicí - TJ Sokol Lipí 1:3

branky: Klečka, Lávička, Kruťko

ČK: Z. Jinek

Vstup jako z pohádky měli fotbalisté Lipí do úvodního jarního utkání na hřišti Kolodějí. Již ve druhé minutě se po autovém vhazování do pokutového území Kolodějí dostal ve skrumáži k balonu Petr Klečka a jeho nenápadná střela se zastavila až v síti - 0:1. Uplynuly tři minuty a Lipí vedlo o dvě branky. Další dlouhý aut, tentokrát z rukou Ondřeje Kaše, našel Lukáše Kruťka, jenž následně připravil střeleckou pozici pro Romana Lávičku, a ten neměl problém z bezprostřední blízkosti poslat balón do sítě podruhé - 0:2. To byl pro domácí šok, pro nás naopak velké povzbuzení do dalších minut. Ve zbývajících čtyřiceti minutách byl k vidění bojovný fotbal bez větších šancí na obou stranách. Domácí hrozili především ze standardních situací, se všemi si ale pozorná obrana v čele s Macháčkem bez problémů poradila.

Hned z kraje druhé půle zaváhal Tomáš Jinek a domácí měli na kopačkách kontaktní branku, nepříjemnou situaci ale dokázal vyřešit Macháček s pomocí dobíhajícího Růžičky. Koloděje do druhého dějství nastoupili s taktikou dlouhých nakopávaných balónů, naše obrana ale působila suverénním dojmem a se všemi nákopy si dokázala poradit. Lipí se snažilo hrozit z brejků, žádný z nich se nám ale nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce. Největší šanci měl po přihrávce od Klečky Petr Kaše, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla. Přesto jsme se třetí vstřelené branky dočkali a opět to bylo po dlouhém autu. Ondřeje Kaše našel v 65. minutě přesně hlavu Lukáše Kruťka, jenž hlavou balón prodloužil až za záda bezmocného gólmana domácích a potvrdil svou aktuální střeleckou pohodu - 0:3. Menší komplikace přišla pro naše mužstvo v 80. minutě. To musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch Zdeněk Jinek, jenž přitom do zápasu zasáhl až ve druhém poločasu. Domácí ale již dokázali pouze kosmeticky upravit skóre, když v 88. minutě domácí kapitán rozehrál přímý volný kop na jedničku a nedal Macháčkovi šanci - 1:3. Lipíčko tak jarní premiéru zvládlo na výbornou a především díky třem dlouhým autům slaví zasloužené vítězství.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Růžička - O. Kaše, T. Jinek (Papáček), Lávička, Kruťko, Klečka (Kümmel) - P. Kaše, J. Kočer (Z. Jinek)

TJ Sokol Lipí - Žabovřesky 1:0

branka: O. Kaše

Jak už tomu v derby ve většině případů bývá, ani tentokrát nešlo o žádnou velkolepou fotbalovou podívanou, jako spíš o bojovné utkání se spoustou soubojů a minimem šancí na obou stranách. Lipí mělo před utkáním poměrně širokou marodku, nastoupit navíc nemohl distancovaný Zdeněk Jinek. K již tak početným absencím přibyly v průběhu další dvě, když pro zranění musel odstoupit nejprve Petr Kaše a po něm Papáček. Ani to ale Lipíčku nezabránilo zvítězit a to především díky skvělému Macháčkovi v naší brance. Začátek utkání byl opatrný z obou stran, aktivnější byli přeci jen hosté, kteří drželi balón častěji na svých kopačkách a po několika minutách mohli jít do vedení. Lapeš se ocitl sám před Macháčkem ve stoprocentní šanci, ale brankář Lipí předvedl výtečný zákrok a vytěsnil kulatý nesmysl mimo tři tyče. Lipí jako by nemohlo najít klid na kopačkách a krom několika závarů po standardních situacích si výraznější šanci vypracovat nedokázalo. Také hostující mužstvo ale nepředvádělo žádný ofenzivní koncert a i šance jeho hráčů se rodily po skromnu a především po standardkách. Se všemi si ale jistý gólman našeho mužstva i za pomoci spoluhráčů poradil. Když už to vypadalo, že se přítomní diváci v prvním dějství branky nedočkají, udeřilo Lipíčko z první vážnější šance. A stejně jako v Kolodějích to bylo po autovém vhazování do pokutového území. Ondřej Kaše našel Lukáše Kruťka, aby si následně naběhl na zpětnou přihrávku lipského kapitána a přesnou střelou o tyč rozjásal domácí poprvé - 1:0. Vzápětí první poločas ukončila píšťalka rozhodčího a do šatny tak šlo šťastnější domácí mužstvo. Nutno však podotknout, že trenérský tým včetně samotných hráčů měl ke spokojenosti daleko.

Druhý poločas nabídl podobný obrázek, hra se ale přeci jen vyrovnala, výraznější situace však stále chyběly. Nakonec přeci jen jedna přišla a měli ji opět hostující hráči. Jeden z nich se po rychlém přečíslení objevil v 83. minutě opět tváří v tvář proti Macháčkovi, ale i z tohoto souboje vyšel vítězně náš gólman, který Lipíčku zachránil tříbodový zisk. Ve zbývajících minutách se totiž již nic závažného nestalo a Lipíčko se tak i ve druhém jarním utkání raduje z vítězství. Domácí hráči tak dali nejlepší možný dárek trenérovi Jaroslavovi Jurkovi, jenž v den utkání oslavil šestačtyřicáté narozeniny. Ten však nyní bude netrpělivě vyhlížet stav zraněných hráčů, jelikož v současnosti má k dispozici slušný lazaret.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Růžička - O. Kaše, T. Jinek (Klečka), Kruťko, Lávička, J. Kočer (Papáček, Daňhelka) - P. Kaše (Š. Svoboda), Kümmel

foto z utkání ZDE

Bavorovice "B" - TJ Sokol Lipí 2:2

branky: Klečka, Kruťko

Fotbalisté Lipí i bez několika hráčů základního kádru chtěli potvrdit jarní formu na hřišti Bavorovic. To se nakonec bohužel nepovedlo a to i přesto, že utkání jsme měli skvěle rozehrané. Po úvodním oťukávání poslal Lipí do vedení svou čtvrtou letošní brankou Petr Klečka, jenž levačkou prostřelil domácího gólmana - 0:1. Do konce prvního dějství se již vážného ani na jedné straně neudálo a tak do šaten odcházeli spokojenější naši hráči. 

Domácí ve druhé půli změnili rozestavení, vrhli všechny síly do útoku a v jejich obraně tak vznikala okénka k rychlým brejkům hostujícího mužstva. Ti se tak často řítili do přečíslení, žádné z nich ale bohužel nedokázali dotáhnout do úspěšného konce. A tak se ujala až největší zbraň Lipíčka v jarní části. Ondřej Kaše dlouhým autem do pokutového území našel Lukáše Kruťka, který měl překvapivě dostatek času a prostoru k navýšení našeho vedení - 0:2. Kdo si však myslel, že je rozhodnuto, bohužel se mýlil. Deset minut před koncem nařídil sudí velmi přísný pokutový kop ve prospěch Bavorovic, se kterým si domácí exekutor věděl rady, a zadělal na drama - 1:2. V samotném závěru pak po nedůrazu hostující obrany dostal jeden z domácích hráčů dostatek prostoru k tomu, aby hlavou přeloboval Macháčka a rozhodl o dělbě bodů - 2:2. Lipíčko tak promrhalo dvoubrankové vedení, které mrzí o to víc, že vedoucí Boršov pouze remizoval v Kolodějích.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Růžička - O. Kaše, T. Jinek, Kruťko, Lávička, Z. Jinek - Klečka, P. Svoboda (Dom. Kočer)

Dívčice - TJ Sokol Lipí 1:3

branky: Kruťko, Klečka, P. Svoboda

Tři utkání - 2 výhry, 7 bodů, skóre 8:4. Taková je jarní bilance Lipíčka na hřištích soupeřů po sobotním zápase v Dívčicích. Před přímým soubojem o druhé místo musel trenérský tandem již tradičně řešit několik absencí. Ke zraněné dvojici Petr Kaše - Papáček přibyli ještě obránce Růžička a gólman Macháček. Mezi tři tyče se tak musel postavit Josef Mojžíš a vedl si na výbornou. Úvod utkání patřil hráčům Lipí, kteří drželi častěji balón na svých kopačkách, do vážnější šance se ale dostat nedokázali. Postupem času převzal iniciativu domácí celek, ale ani on si výraznější příležitost ke skórování nevypracoval. Bezbrankový stav vydržel až do 39. minuty, kdy nedorozumění domácí obrany s gólmanem potrestal kapitán Lukáš Kruťko - 0:1.

Druhé dějství se proměnilo v souboj rozhodčí versus Lipí. Nad výroky hlavního arbitra, který proti našemu mužstvu pískal faul za faulem a otáčel situace ve prospěch Dívčic, kolikrát nechápavě kroutili hlavami i domácí borci. I přesto se nám podařilo skóre navýšit a to hned dvojnásobně. Nejprve Kruťko našel přesným pasem Petra Klečku, jehož střela levačkou se zastavila až v síti domácí branky - 0:2. Uplynulo jen pár minut, když byl v samostatném úniku faulován Lávička a rozhodčímu nezbývalo, než nařídit pokutový kop. K jeho exekuci se tentokrát nepostavil tradiční zakončovatel Josef Mojžíš, jenž zůstal mezi třemi tyčemi, ale útočník Pavel Svoboda. Jeho pokus sice domácí gólman dokázal vyrazit na tyč, u odraženého balonu byl ale nejrychleji právě vytáhlý kanonýr Lipíčka a pohodlně dopravil kulatý nesmysl do branky - 0:3. Zhruba deset minut před koncem se o slovo přihlásil již zmiňovaný rozhodčí, když také ve prospěch domácích nařídil pokutový kop. Samotní hráči domácích se tomuto rozhodnutí divili, výhodou ale nepohrdli a nejlepší hráč domácího výběru dal výsledku konečnou podobu - 1:3. Závěrečné minuty totiž již další brankový moment ani na jedné straně nepřinesly a Lipíčko si tak do tabulky připisuje velmi cenné tři body.

sestava: Mojžíš - M. Svoboda, T. Jinek, J. Kočer (Klečka), Kümmel - O. Kaše, Lávička, Kruťko, Z. Jinek (Daňhelka) - P. Svoboda, Dom. Kočer

TJ Sokol Lipí - Boršov n. Vlt. 1:3

branka: P. Svoboda

ČK: M. Svoboda, Klečka

Dramatické utkání s hodně nepovedeným výkonem hlavního rozhodčího bylo k vidění na hřišti v Lipí v rámci pátého jarního kola. Sem přicestoval aktuální lídr tabulky a zároveň největší favorit na postup do Okresního přeboru Boršov v čele s bývalým ligovým záložníkem Janem Gruberem a ukázal, že na čele tabulky není náhodou. Stínem jinak velmi kvalitního utkání je bohužel již zmiňovaný sudí, který svými nepřesnými výroky (v drtivé většině v neprospěch našeho mužstva) znechutil fotbal nejednomu hráči a fanouškovi. Domácí hráči do utkání vlétli a od začátku byli aktivnějším mužstvem. Již po několika minutách dopravil balón do sítě Roman Lávička, jeho radost ale zastavil praporek hostujícího pomezního. Ofsajdovou situaci viděl zřejmě jen on, stejně jako ještě několikrát v průběhu celého utkání. Bohužel hlavní sudí mu dal za pravdu a tak se skóre neměnilo. O několik minut později to byl znovu Lávička, který pálil z velké dálky. Jeho střelu hostující obrana zblokovala, ale balón se snesl ke kopačkám Ondřeje Kaše, jenž však bohužel mířil pouze do brankové konstrukce a ani tentokrát se skóre neměnilo. A tak se potvrdilo otřepané pravidlo nedáš - dostaneš, kdy hosté udeřili prakticky z první vážnější šance. Šimeček se dokázal uvolnit na pravé straně a následně poslat do vápna přesný přízemní centr, který pohotově uklidil za bezmocného Macháčka Tomáš Müller - 0:1. Ani inkasovaná branka Lipíčko nepoložila a nadále se pokračovalo ve stejném duchu, bohužel bez kýžené branky. Nejprve nebezpečně pálil při chuti hrající Lávička z přímého kopu, hostující gólman ale s vypětím všech sil vytěsnil balón na roh. O chvíli později si na dlouhý aut Ondřeje Kaše do pokutového území naběhl Lukáš Kruťko, jeho hlavičku ale zastavila tyč domácí branky. A tak mohlo opět udeřit na druhé straně, když se sám na Macháčka řítil autor první branky Tomáš Müller, ale domácí gólman předvedl výtečný zákrok. Ve 41. minutě už se ale mohl nejlepší střelec soutěže radovat. Tentokrát obdržel přesnou přihrávku uvnitř pokutového území a křižnou střelou na zadní tyč nedal Macháčkovi šanci - 0:2.

Domácí do druhé půle vstupovali odhodláni s nepříznivým vývojem něco udělat a poprat se o lepší výsledek. Tyto plány ale vzaly rychle za své. U dlouhého nákopu za naší obranu byl nejrychleji hostující rychlík Tomáš Müller, jenž si i tentokrát věděl rady a přesnou ranou završil svůj hattrick - 0:3. To byl pro hráče Lipí tvrdý direkt, ze kterého se až do zbytku utkání nedokázali vzpamatovat. Utkání se následně proměnilo v nakopávanou se spoustou osobních soubojů na obou stranách. Hráči Lipí se dvakrát dožadovali odpískání penalty po evidentních rukách hostující obrany, ale v obou případech zůstala píšťalka sudího, který vše sledoval zhruba z poloviny hřiště, němá. Na druhé straně mohl vedení Boršova navýšit Šimeček, kterého vychytal Macháček a Gruber, jehož zblokovaný centr skončil na břevnu domácí branky. Lipíčko se přeci jen dočkalo, když přesný centr Tomáše Jinka od pravé lajny poslal do sítě Pavel Svoboda - 1:3. Tou dobou zbývalo do konce ještě 25 minut, další branky se ale již bouřlivě podporující fanoušci domácích nedočkali. Respektive dočkali, bohužel však nebyla uznána. Na rohový kop Štěpána Svobody si naskočil Pavel Svoboda a jeho následná hlavička skončila za zády boršovského brankáře. Hlavní sudí však naprosto regulérní branku pro údajný faul, který viděl zřejmě jen on, neuznal a následně utkání ukončil. To však nebylo všechno! Frustrovaní domácí hráči zasypali hlavního arbitra sprškou nadávek, za což byli Petr Klečka a Martin Svoboda "odměněni" červenými kartami. Domácí trenéři tak víc než ztracené body musí řešit, zda budou mít příští týden k dispozici dostatek hráčů. Závěrem se sluší podotknout, že za porážkou Lipí nestojí výkon rozhodčího. Boršov odehrál velmi dobré utkání a tři body si zasloužil. Je však otázkou, zda šlágr kola a do neděle souboj dvou nejlepších celků soutěže musí pískat rozhodčí, který se po většinu utkání pohybuje pouze ve středovém kruhu a svými výroky kazí požitek z tohoto krásného sportu nejen hráčům, ale i fanouškům.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Růžička (Z. Jinek) - Kümmel, T. Jinek (Š. Svoboda), Lávička, Kruťko, O. Kaše - P. Svoboda, Klečka

foto z utkání ZDE

Strýčice - TJ Sokol Lipí 0:1

branka: Lávička

Utkání na hřišti posledního celku tabulky příliš fotbalové krásy nenabídlo. Po celých devadesát minut se hrál oboustranně nezáživný fotbal, ze kterého musely přihlížející diváky místy bolet oči. Ani jedno z mužstev si nedokázalo pořádně přihrát, natož pak vytvořit nějakou větší šanci, kterých bylo za celé utkání jako šafránu. Jednu z nich měl hned v úvodu Ondřej Kaše, ale ve vyložené příležitosti mířil mimo tři tyče. To však bylo, až na několik závarů na obou stranách, vše. Trenéři, kteří postrádali gólmana Macháčka, vykartované Klečku s Martinem Svobodou a zraněné duo Petr Kaše - Papáček, tak měli o přestávce hráčům co říct.

Bohužel ani ve druhé půli se herní obrázek příliš nezměnil. Pokračovala tak nudná podívaná bez výraznějších momentů a zajímavých situací. Bezbrankový stav změnil až Roman Lávička, který v 62. minutě napřáhl za velkým vápnem a jeho lehce tečovaná střela zapadla k tyči domácí branky - 0:1. To byl jeden z mála světlých momentů, které nedělní utkání přineslo. O několik minut později se už už do samostatného úniku řítil navrátilec v sestavě Radouch, slibnou šanci však zastavil faul jednoho z domácích obránců. Zhruba dvacet minut před koncem se musel ze zdravotních důvodů do branky Strýčic přesunout ze stopera Josef Babouček, žádnou vážnější situaci ale řešit nemusel. A protože brankou neskončila ani šance domácího kanonýra Bendíka, raduje se Lipíčko z tříbodového zisku. Ačkoliv převedený výkon nebyl optimální, počítají se body a ty putují do Lipí. Díky vítězství jsme se bodově dotáhli na druhý Neplachov, na třetí příčce jsme pouze vinou horšího skóre.

sestava: Mojžíš - Kümmel, T. Jinek (Daňhelka), Růžička - O. Kaše, J. Kočer (Fojtík), Lávička, Kruťko, Z. Jinek - P. Svoboda (Š. Svoboda), Dom. Kočer (Radouch)

foto z utkání ZDE

TJ Sokol Lipí - Mokré 2:2

branky: Lávička, Radouch

ČK: Kümmel

Jak předvídal pro portál fotbalunas.cz Roman Lávička, tak se také stalo. Derby dvou sousedících vísek vítěze nepřineslo, navíc skončilo výsledkem,  který právě mladý záložník Lipí tipoval (čtěte ZDE). Úvod utkání patřil Lipíčku, které bylo aktivnější a kombinační hrou si dokázalo vypracovat několik zajímavých šancí, se kterými si však hostující gólman poradil, popř. se zakončení nevešlo mezi tři tyče. Zhruba po deseti minutách byli domácí za svou aktivitu odměněni. A opět to bylo po dlouhém autovém vhazování, což se pomalu ale jistě stává velmi nebezpečnou zbraní hráčů Lipí. Balón vhozený z rukou Ondřeje Kaše propadl až na zadní tyč, kde stál připravený Roman Lávička, jenž akrobaticky dopravil kulatý nesmysl do sítě – 1:0. Zhruba od poloviny prvního poločasu převzali otěže utkání hostující hráči a také oni dokázali svůj tlak vyjádřit brankou. Petr Houska dostal ve vápně dostatek času a prostoru a bylo vyrovnáno – 1:1. Do šaten přesto odcházeli spokojenější domácí hráči. Na další autové vhazování, tentokrát z druhé strany od Zdeňka Jinka, si naběhl navrátilec Vladimír Radouch, jenž nechytatelnou rybičkou z bezprostřední blízkosti rozjásal domácí publikum podruhé – 2:1.

Začátek druhého dějství patřil hostujícím hráčům. Těm se podařilo zakombinovat u postranní čáry, následoval přízemní centr do pokutového území a opět to byl Petr Houska, který se ani napodruhé nemýlil – 2:2. Vzápětí mohl vrátit Lipíčku vedení Radouch, jeho radost ale zastavil praporek pomezního a následný hvizd hlavního rozhodčího, který branku pro údajný ofsajd neuznal. Zhruba dvacet minut před koncem fauloval v samostatném úniku na hranici vápna jednoho z hostujících hráčů Jan Kümmel a rozhodčí s červenou kartou neváhal ani vteřinu. Lipí tak muselo dohrávat v deseti, navíc hosté měli výhodu přímého kopu z velmi nebezpečné pozice. Střelecký pokus ale vytáhl bravůrním zákrokem Macháček na roh a skóre se neměnilo. V závěru utkání, i přes nevýhodu jednoho muže v poli, to bylo právě Lipíčko, které se snažilo urvat tři body, chybělo však lepší zakončení a tak se obě mužstva rozešla smírně. Kaňkou na utkání je zranění Jaroslava Kočera, jenž si zřejmě vážně poranil koleno a v nejbližších týdnech mužstvu určitě nepomůže. Za celý klub mu přejeme brzké uzdravení!

sestava: Macháček - Kümmel, Mojžíš, Růžička - O. Kaše, Lávička, T. Jinek, Kruťko, Z. Jinek - Radouch, J. Kočer (Daňhelka)

foto z utkání ZDE

Týn n. Vlt "B"- TJ Sokol Lipí 3:0

Mizerný výkon předvedli fotbalisté Lipí na hřišti týnské zálohy. Domácí byli po celé utkání fotbalovějším a aktivnějším celkem a nebýt Jiřího Macháčka v naší brance, mohlo utkání skončit ještě větším debaklem. O nemohoucnosti našich fotbalistů svědčí fakt, že za celých 90 minut nedokázali ani jednou zamířit mezi tři tyče. Domácí vstoupili do utkání s velkou chutí a první těžký zákrok musel Macháček vytasit již ve druhé minutě. Týnští pokračovali v aktivní hře, za což byli po zásluze odměněni. Ve 20. minutě Lávička váhal s rozehrávkou u lajny tak dlouho, až o balon přišel, a domácí se řítili do přečíslení dva na jednoho. To vyřešili na jedničku a Macháček byl tentokrát naprosto bez šance - 1:0. I nadále pokračoval stejný obrázek. Domácí hráli pohledný fotbal, byli důraznější a rychlejší, hráči Lipí pak pouze přihlíželi šancím domácích a nevěřícně kroutili hlavami. Ještě do přestávky si týnští dokázali vypracovat dvě stoprocentní příležitosti, žádná z nich již ale brankou neskončila. Nejprve se ve 38. minutě domácí záložník uvolnil v pokutovém území, jeho následná střela ale skončila vysoko nad. Ve 43. minutě to byl domácí útočník, který se řítil sám na Macháčka a ačkoliv pomezní signalizoval ofsajd, rozhodčí nechal hru pokračovat a Macháček musel předvést další výtečný zákrok a vyrazit balon nohou do bezpečí.

Začátek druhé půle patřil Lipíčku, které se snažilo s nepříznivým vývojem něco udělat a dokázalo domácí borce zatlačit na vlastní polovině. Všechny akce ale končily před pokutovým územím domácích, žádnou výraznější šanci si hosté, krom Lávičkovo střely vedle a jednoho závaru ve vápně, vypracovat nedokázali. Postupem času tak převzali otěže do svých rukou opět domácích a svou převahu dokázali vyjádřit také brankově. V 62. minutě rozehrávali domácí rohový kop a střídající "dredař" přesnou hlavičkou rozjásal domácí podruhé - 2:0. Za necelou minutu to s Lipíčkem vypadalo ještě hůře. Další nepřesnost v našich řadách potrestal domácí hráč, který se ocitl sám před Macháčkem a přesným bodlem nedal našemu gólmanovi šanci - 3:0. Ve zbytku utkání si domácí dokázali vypracovat ještě několik zajímavých situací, žádná z nich ale již naštěstí brankou neskončila. Lipí si tak odváží z Týna zaslouženou porážku a vidina druhého místa se mu pomalu, ale jistě vzdaluje.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Růžička - O. Kaše, T. Jinek (Dom. Kočer), Lávička, Kruťko, Klečka (Z. Jinek) - Radouch, P. Svoboda (P. Kaše, Š. Svoboda)

TJ Sokol Lipí - Vrábče 3:2

branky: Radouch, Klečka, P. Svoboda

Předposlední domácí utkání letošní sezóny fotbalisté Lipíčka zvládli a alespoň částečně napravili nepovedený výkon na hřišti týnské zálohy. Do Lipí přicestovalo Vrábče, které nás dokázalo na podzim porazit a my tak měli svému soupeři co vracet. Úvodní dějství příliš fotbalové krásy nepřineslo. Oba celky se snažily hrát především nakopávané balóny, žádné pohledné kombinace se diváci nedočkali. Jako první udeřilo Lipí. Vladimír Radouch využil slabší chvilky hostujícího gólmana a dotlačil balón do branky - 1:0. Vedení však domácím příliš dlouho nevydrželo. Uplynulo zhruba deset minut, když v pokutovém území domácích vznikl pořádný závar, následnou střelu hostí tečoval Ondřej Kaše mimo dosah Macháčka a bylo vyrovnáno - 1:1.

O přestávce jako by domácí hráče polili živou vodou a druhý poločas byl už zcela o něčem jiném. Lipíčko předvádělo pohledný kombinační fotbal, který se musel přihlížejícím divákům líbit a výsledkem byly také dvě branky. Nejprve zpoza vápna napřáhl Petr Klečka a jeho přízemní rána skončila v síti hostující branky - 2:1. I nadále pokračoval stejný obrázek. Domácí byli aktivnějším celkem, za což byli ještě jednou odměněni. Ondřej Kaše poslal obloučkem do šance Pavla Svobodu, ten si poradil i s dobíhajícím obráncem a rozjásal domácí publikum potřetí - 3:1. Vrábče ale nesložilo zbraně a v závěru ještě zadělalo na drama. Hostující obránce využil chybné rozehrávky domácích a bez problémů poslal balón přes vyběhnutého Macháčka do sítě - 3:2. V závěrečných minutách se spíš než hrálo diskutovalo, především hosté měli určité výhrady k výkonu hlavního arbitra, a Lipíčko se tak raduje ze zisku tří důležitých bodů v cestě za třetím místem.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, Z. Jinek (Růžička) - O. Kaše, T. Jinek, Lávička, Kruťko, Klečka (Daňhelka) - Radouch (Š. Svoboda), P. Svoboda

foto z utkání ZDE

Pištín - TJ Sokol Lipí 1:1

branka: P. Kaše

K předposlednímu utkání letošní sezóny cestovalo Lipíčko do Pištína, který nás dokázal na podzim porazit a my tak měli svému soupeři co vracet. Za velkého vedra jsme byli od začátku aktivnějším celkem a dokázali si vytvořit hned několik stoprocentních příležitostí, žádná z nich ale brankou bohužel neskončila. Především tutovky Petra Kaše, Pavla Svobody a Lukáše Kruťka volaly po proměnění, jejich zakončení se však bohužel vůbec nevešlo mezi tři tyče. A tak se potvrdilo staré otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. Domácí zahrávali standardní situaci, na kterou si naskočil Hrdlička a s přispěním teče Kruťka poslal balón do sítě – 1:0. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Tradiční dlouhý aut Ondřeje Kaše do pokutového území propadl až na jeho bratra Petra Kaše, který zachoval chladnou hlavu a nekompromisně poslal balón do branky – 1:1.

 

Ve druhém dějství tempo výrazně opadlo, a jestliže v první půli tahali za kratší konec domácí hráči, druhá pětačtyřicetiminutovka byla naopak převážně v jejich režii. Především ze standardek byl Pištín velmi nebezpečný, žádná z nich ale naštěstí brankou neskončila. Také díky spolehlivému Macháčkovi v naší brance, který si nejlepší zákrok schoval na poslední minuty utkání. Domácí zahrávali hned několik rohových kopů za sebou, přičemž po jednom z nich mířil domácí hráč hlavou přesně k tyči Macháčkovy svatyně. Gólman Lipí ale fantastickou robinsonádou vytěsnil balón směřující do brány mimo tři tyče a zachránil Lipíčku alespoň bod. Oba celky se tak rozešly, vzhledem k průběhu utkání, zřejmě zaslouženou remízou.

 

sestava: Macháček – M. Svoboda, Mojžíš, Růžička – Klečka (Dom. Kočer), T. Jinek, Z. Jinek, Kruťko, O. Kaše – P. Kaše, P. Svoboda (Radouch)

 

foto z utkání ZDE

TJ Sokol Lipí - Neplachov 0:3

Úvod závěrečného utkání letošní sezóny patřil domácímu Lipíčku, které se chtělo před domácími fanoušky rozloučit výhrou. Domácí fotbalisté drželi  balón častěji na svých kopačkách, dařila se jim kombinace, z čehož pramenilo několik slibných příležitostí. Žádná z nich ale brankou neskončila a jak už tomu v posledních utkáních bývalo pravidlem, soupeř udeřil z první vážnější situace. Martin Dušák se dostal za obranu Lipí a tváří v tvář proti Mojžíšovi mířil přesně - 0:1. Uplynulo jen pár minut a hosté vedli o dvě branky. Dlouhý nákop hostujících hráčů nedokázal odvrátit Ondřej Kaše a Michael Hruška měl snadnou pozici - 0:2. To byl pro Lipíčko šok, ze kterého se až do konce první půle nedokázalo vzpamatovat. Neplachov povzbuzený dvoubrankovým vedením převzal otěže utkání, výsledkem jeho převahy ale bylo pouze nastřelené břevno.

Druhé dějství se neslo ve znamení zmaru Lipíčka. To po celých pětačtyřicet minut naprosto dominovalo a vytvořilo si nespočet šancí, bohužel žádná z nich brankou neskončila, přičemž hned ve čtyřech případech pomohlo hostujícímu celku břevno! O to krutější pro domácí bylo, že Neplachov ze své jediné šance udeřil. Hostující útočník byl před pokutovým územím faulován a z následného přímého kopu s pomocí teče překonal Mojžíše Michal Pícha 0:3. Lipíčko tak domácí fanoušky příliš nepotěšilo, přesto po utkání panovala s průběhem celé sezóny a celkovým třetím místem spokojenost. A tak se večer jedlo, pilo, zpívalo, tančilo a sezóna 2014/2015 se považuje za úspěšně uzavřenou. Lipí Oleeeee!

sestava: Mojžíš - M. Svoboda, T. Jinek, Růžička - O. Kaše, Lávička, Z. Jinek (Daňhelka), Kruťko (Klečka), Radouch - P. Kaše, P. Svoboda (Š. Svoboda)

foto z utkání ZDE

Konečná tabulka III. třída 2014/2015

Rk. Tým Záp + 0 - Skóre Body (Prav)
 
1. Boršov n.V. 22 17 2 3 88: 30 53 ( 20)
 
2. Neplachov 22 14 4 4 48: 20 46 ( 13)
 
3. Lipí 22 10 6 6 41: 36 36 ( 3)
 
4. Týn n.Vlt. 22 11 2 9 57: 37 35 ( 2)
 
5. Mokré 22 9 4 9 43: 44 31 ( -2)
 
6. Dívčice 22 9 3 10 57: 51 30 ( -3)
 
7. Bavorovice 22 8 4 10 34: 59 28 ( -5)
 
8. Žabovřesky 22 7 5 10 37: 36 26 ( -7)
 
9. Koloděje n.L. 22 7 5 10 44: 54 26 ( -7)
 
10. Pištín 22 7 5 10 42: 42 26 ( -7)
 
11. Vrábče 22 6 4 12 33: 56 22 (-11)
 
12. Strýčice 22 4 2 16 25: 84 14 (-19)