2018/2019

                                                                                   

SK Lišov B/Štěpánovice - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 2:3

Góly: 10´ Mlýnek, 30´ Vávra - 20´ a 51´ Moravec, 90´ Jeněk

Hráno bez karet

Sestava: Mojžíš (C) - Jinek T., Vondroušek, Holinka, Kaše - Jinek Z., Lávička, Bourek, Zoch - Moravec, Jeněk

Střídali: Svoboda Š., Radouch

Hráči Lipíčka cestovali na půdu Lišova ve značně okleštěné sestavě. Trenér Lukáš Kruťko se musel spokojit pouze se třinácti hráči.

Začátek zápasu byl z obou stran nervózní. Naši hráči si zvykali na nerovný terén. První akce zápasu patřila nám. Tomáš Jeněk nahrával do křídla na Zdeňka Jinka, ten vracel míč na vápno, ale Tomáš Bourek balon netrefil. Z následného autu ztratil míč David Vondroušek a domácí ukázali rychlý přechod do útoku. Brejk však zmařil špatně odmávaný ofsajd. Následné minuty přinesly spíše vzájemné oťukávání. V 10´ domácí zatlačili Lipí na jejich půlce, následovala řada prohraných soubojů jeden na jednoho, centr do vápna, kde na zadní tyči vyplaval úplně samotný hráč domácích, který se nemýlil. 1:0. Lipí i nadále útočilo pouze po pravé straně. Jednu z akcí zakončoval nepřesně hlavou Tomáš Jeněk. K vidění bylo plno nepřesných kombinací z obou stran. V 19´ centroval ze strany Roman Lávička, ve vápně našel Zdeňka Jinka, který ale bohužel nemířil mezi tyče. Následné minuty patřily Pavlu Moravcovi. Pavel střílel 2x ze střední vzdálenosti, jednou zazvonila tyč domácí branky. Ve 23´ jsme se již konečně dočkali. Po krásné akci střílel Tomáš Jeněk, gólman míč pouze vyrazil a Pavel Moravec se dorážkou nemýlil. 1:1. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu bez vážnějších akcí. Domácí šli opět do vedení z ojedinělého útoku. Naši hráči nedokázali zachytit průnikovou přihrávku středem hřiště, útočící hráč udělal kličku doprava a z následné střely překonal Pepu Mojžíše. 2:1. V dalších minutách pálili Moravec, Kaše a Lávička. Ani jeden však netrefili zařízení. Domácí se ve 42´ dožadovali pokutového kopu, rozhodčí však zůstal v klidu. Na konci 1. poločasu předvedl individuální akci Ondřej Kaše, našel Pavla Moravce na zadní tyči, toho však vychytal domácí brankář. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Druhá půle již moc fotbalové krásy nepobrala. Na začátku měly oba týmy výhodu trestného kopu, nic z nich ovšem nevytěžily. V 53´ vzal Roman Lávička míč na půlce, se štěstím protlačil přihrávku po lajně na nabíhajícího Tomáše Jeňka, který přesným centrem na zadní tyč našel Pavla Moravce. Ten zaznamenal svůj druhý zásah v zápase. 2:2. Následovala hluchá patnáctiminutovka Lipíčka. Domácí drželi míč, dostávali se do akcí, které ale končily nepřesným zakončením. Deset minut před koncem se Lipí zvedlo. Z dobré pozice střílel David Vondroušek a přímo z rohu zahrozil Pavel Moravec. Lišov dohrával poslední minuty v deseti, jelikož pro zranění musel odstoupit jeden z domácích hráčů. Konečné slovo měli naši hráči. Pavel Moravec z pravé strany centroval na vápno, David Vondroušek sklepl míč Tomáši Jeněkovi a ten skákavou střelou na zadní tyč překonal domácího brankáře.

Zápasu by slušela remíza, avšak dnes se štěstí přiklonilo na stranu Lipíčka, které si odváží tři body.

Pár fotek naleznete zde: tjsokollipi.rajce.idnes.cz/Stepanovice_-_Lipi/

Příští zápas je na programu v neděli 26.8. od 15:00 na hřišti v Lipí proti záloze Týna nad Vltavou.


TJ Sokol Lipí - FK Olympie Týn nad Vltavou "B"

Stav zápasu: 4:0

Góly: 25' Moravec, 42' Bourek, 57' a 71' Kaše

ŽK: 55' Moravec / 87' Maruška

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Vondroušek, Kaše - Jinek Z., Svoboda Š., Holinka, Zoch - Moravec, Lávička

Střídali: Jinek T., Bourek, Říha M.

Úvod zápasu vyšel lépe hostům. Ti si zprava přenesli míč doleva a z následné střely trefili tyč domácí branky. První akci domácích vedl Lávička, svým přízemním centrem hledal ve vápně nabíhajícího Holinku, míč k němu však přes bránící hráče neprošel. Následně byl opět u balonu Holinka. Pálil z 25-ti metrů, branku ale netrefil. Hosté zatím po většinu zápasu drželi míč na svých kopačkách, Lipíčko se k němu dostávalo jen sporadicky. V 8' rozhodčí ponechal hostím výhodu, z pravé strany přišel centr na malé vápno, ale Macháček výborným zákrokem týnského útočníka vychytal. V dalších minutách centrovali do vápna M. Svoboda a Kaše, ale ani Lávička, ani Holinka na centr bohužel nedosáhli. 15' přinesla závar před brankou Lipíčka, ale zblokovanou střelu si Macháček pohlídal. Na druhé straně pálil Lávička z 30-ti metrů vysoko nad branku. Následovali dvě akce hostů, které domácí obrana bez problémů vyřešila. Lipíčko převzalo otěže zápasu a diktovalo tempo hry. Střela Moravce šla jen těsně vedle levé tyče. Ve 25' to bylo 1:0. Kaše sklepl Holinkovi, ten krásnou přihrávkou našel Moravce, který obešel dva hráče a jeho typickou dělovkou vystřelil vingl hostující branky. Domácí byli při chuti. Mojžíš našel Holinku, ten si navedl míč, vystřelil, ale branku netrefil. Dále opět poslední jmenovaný zahrával aut na zadní tyč, kde číhal Moravec. Toho však s problémy vychytal gólman hostí. Z následného rohu se do vzduchu pověsil Holinka, hlavou však nemířil přesně. Další minuty přinesly řadu nepřesností a tvrdých soubojů na obou stranách. Po dlouhé odmlce se k zakončení dostali hosté. Slabou střelu ale Macháček s přehledem chytil. Ve 39' se Kaše radoval z gólu, ten však pro odmávaný a odpískaný ofsajd neplatil. Za pár minut už se Lipíčko dočkalo. Hostující gólman předvedl obrovskou minelu, dotírající Bourek vybojoval míč a do prázdné branky zvyšoval na 2:0. Poslední akci 1. poločasu měli hosté. Týnský útočník obešel tři naše hráče, již pak ale ukličkoval sám sebe a v nezkoordinovaném pohybu vystřelil vedle. Lipí šlo do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Hned na začátku 2. poločasu hrozil z autu Říha. Následný protiútok hostí přerušil vracející se Holinka. Hře opět chyběla přesnost. V 50' Kaše dával po lajně na Moravce, který tvrdě vystřelil. Týnskému brankáři míč vypadl, ale od Bourka se míč odrazil pouze do zámezí. Utkání mělo dobré tempo, hra se rychle přelévala od vápna k vápnu. Akcím chybělo pouze přesnější zakončení. Obrana hostí se často snažila hrát ofsajd systém. Kaše přihrával do ofsajdu hned třem hráčům Lipíčka, ti se však nezapojili do hry, hosté se i tak dožadovali odpískání. Kaše si však svou přihrávku doběhl, udělal kličku vracejícímu se obránci a s přehledem přeloboval gólmana. 3:0. Týnští z dobré pozice zahrávali trestný kop, ale trefili pouze zeď a z následné dorážky nic nevytěžili. Další minuty přinesly ztráty míčů na obou stranách. Z nich vyústilo nedorozumění v pokutovém území Lipíčka. Hosté však promarnili i tuto šanci. Od této chvíle domácí na hřišti dominovali, ale následných pár minut se nedokázali dostat do žádné šance. Vynahradili si to v 71', kdy M. Říha zahrával trestný kop, našel rozběhnutého Kašeho, který podruhé v zápase přehodil gólmana. 4:0. Na hostující branku se řítil jeden útok za druhým. Moravec dával po lajně na Kašeho, který pálil jen těsně vedle. Další centr Kašeho hosté stihli před zakončujícím Lávičkou odhlavičkovat. V 78' pálil z voleje Moravec. Hosté již zcela rezignovali na obranu. Vondoušek poslal další pas na Lávičku, který byl v souboji faulován. Ze standartní situace Moravec hledal na zadní tyči nabíhajícího Holinku, ten stihl míč vrátit před branku, kam už ale nenabíhal žádný hráč Lipíčka a tak gólman hostí míč v pohodě sebral. V 81' Holinka vysílá Lávičku, ten mohl jít sám na bránu, ale počkal na dobíhajícího Moravce, vyměnili si spolu míč, a když už to vypadalo konečně na zakončení, pomezní zvedl praporek a rozhodčí odpískal ofsajd. V závěru zápasu jsme viděli časté přečíslení 4:2 nebo 5:3, k zakončení ale chyběla přesná finální přihrávka. Utkání skončilo trestným kopem hostů, který si Lipíčko pohlídalo. 4:0

Lipí se prezentovalo krásným kombinačním fotbalem a bojovností. Pochvalu si za dnešek zaslouží všichni včetně trenéra a přihlížejících fanoušků, kteří dorazili ve velice hojném počtu.

Fotogalerie ze zápasu: skj-naty.rajce.idnes.cz/Lipi_-_Tyn_n_Vlt./ - foto Natálka Kočerová

Doufejme, že Lipíčku vydrží forma nejen do příštího zápasu, které se hraje 1.9.2018 od 17:00 v Nových Hradech.


TJ Nové Hrady - TJ Sokol Lipí

Stav: 5:1

Góly: 8´, 41´ a 52´ Silmbrod, 11´Němec, 90´Brousek - 51´ Jeněk

ŽK: 56´Janda - 31´Svoboda M., 36´ Kaše, 84´Moravec, 85´Novák, 88´Macháček

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš, Vondroušek, Kaše, Jinek Z., Holinka, Svoboda Š., Říha J. - Moravec, Jeněk

Střídali: Novák

TJ Sokol Lipí - TJ Slovan Černý Dub

Stav zápasu: 3:1

Góly: 2´Skála, 54´ a 75´ Říha J. /  86´Karafiát

ŽK: 32´ Skála, 38´ Říha J., 81´ Bourek, 86´ Svoboda M.

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C",  Vondroušek, Kaše - Skála, Holinka, Jinek T., Říha J. - Moravec, Lávička

Střídali: Jinek Z., Bourek, Novák, Svoboda Š., Jeněk

Úvod zápasu vyšel lépe domácím. Hned ve 2´ minutě utkání házel Holinka dlouhý aut, na přední tyči jej prodlužoval Moravec a Skála v souboji dokázal protlačit míč do soupeřovy branky. 1:0. Ještě v téže minutě kopal standartku Kaše, obrana hostů byla ale již připravena. Černý Dub se na začátku zápasu zmohl pouze na nakopávané míče. V 5´ přišla největší akce hostů v 1. poločase. Ti se vykombinovali na pravé straně hřiště, následnou střelu Macháček vyrazil a dorážku musel kapitán Mojžíš vykopávat z brankové čáry. První minuty byly plné soubojů, nakopávaných míčů a faulů.  Z postupné akce domácích pálil z otočky tvrdě Lávička, gólman míč vyrazil a Moravec z následné dorážky střílel pouze do boční sítě. V další akci opět Lávička zatáhl míč po levé straně, zpětnou přihrávkou na vápno hledal své spoluhráče, ti ho ale nestihli doplnit a tak hosté pohodlně sebrali míč a rozehráli svůj útok. Ten skončil slabou střelou, se kterou Macháček neměl problémy. V následujících minutách stříleli Kaše a Moravec, ani jeden z nich ale netrefil zařízení. Ve 14´ letěl dlouhý centr na pravého záložníka hostů, Kaše byl od něj daleko, prohrál souboj 1:1, naštěstí Macháček střelu vyrazil. Lipíčko mělo slabou chvilku a tak Macháček musel vytasit další zákrok. Domácí se přizpůsobili hře hostů, nakopávané míče ovšem byly nepřesné, a nebo do soubojů, které Lipíčko nedokázalo vyhrávat. V dalších minutách byl hodně vidět M. Svoboda. Nejdříve poslal nepřesný centr z pravé strany, v další akci ho krásnou průnikovou přihrávkou našel Vondroušek, střela ale nemířila mezi tyče. Ve 23´ opět M. Svoboda zatáhl míč po pravé straně, uprostřed přesnou přihrávkou našel Holinku, jeho střela letěla nad hostující branku. Černý Dub se v této fázi zápasu k zakončení prakticky nedostal. Jedinou střelu poslali hosté vysoko nad. Ve 32´ házel Kaše aut, našel J. Říhu, který se s míčem otočil a vypálil. Brankáře hostí překonal, toho ovšem zastoupil na brankové čáře stoper Č. Dubu. Hosté útočili častěji po pravé straně. Po zpětné přihrávce střela hostujícího útočníka olízla břevno branky Lipíčka. Poslední akci 1. poločasu zakládal Jeněk, krásnou průnikovkou hledal nabíhajícího Lávičku. Přihrávka byla ale dlouhá, v souboji stačil brankář Č. Dubu míč odehrát pouze k Z. Jinkovi, ten ale poslal jen přátelský pozdrav hostujícímu brankáři. Do konce první půle oba týmy nepřesně kombinovaly a už se do žádné akce nedostaly. Lipíčko vyhrálo první půli 1:0.

Na začátku 2. poločasu hosté zahrávali standartku. Míč proletěl celým vápnem, našel hostujícího hráče, střela mířila vedle levé tyče domácí branky. Obraz hry se nezměnil, stále bylo k vidění mnoho soubojů a faulů. V 54´ to bylo 2:0 pro Lipíčko. Lávička vybojoval míč a J. Říha protlačil míč do branky. 2:0. Další akce po ose Holinka - Z. Jinek - M. Svoboda a Jeněk skončila pouze autem. O pár minut později Lávičkův centr pouze proletěl vápnem. V 59´ hosté trefili z tvrdé střely tyč domácí branky, dorážka již nemířila mezi tyče. Hosté byli při chuti. Další jejich akci zastavoval T. Jinek, následnou standartku chytil Macháček. Z protiútoku se sám na bránu řítil Moravec, šajtlí ale hodně minul hostující branku. Dále Lipíčko v krásné kombinaci přeneslo míč zleva doprava, zakončení ale Š. Svobodovi levou nohou nesedlo. Na druhé straně střela hostujícího útočníka proletěla těsně vedle vinglu domácí branky. Holinka pálil opět vysoko nad. V 75´ J. Říha vybojoval míč, přihrál Holinkovi, dále po ose Moravec - Jeněk se balon dostal opět k nabíhajícímu J. Říhovi, který vstřelil svůj druhý gól v utkání. 3:0. Hosté se nevzdávali. Ze závaru před domácí brankou ale nic nevytěžili. V 77´ běžel sám na branku Jeněk, obránci ho ovšem doběhli a o míč obrali. Černý Dub se v závěru zápasu přece jen dočkal snížení. V 85´ fauloval ve vápně Š. Svoboda. Hostující Karafiát penaltu s přehledem proměnil a obral tak Macháčka o čisté konto. 3:1. Utkání skončilo rohem hostů, kteří bohužel pro ně hlavičkovali vedle. Lipí vyhrálo 3:1.

Zápas moc fotbalové krásy nepobral. Důležité ale je, že Lipíčko uhájilo domácí neporazitelnost a získalo tři body.

Fotogalerie ze zápasu: tjsokollipi.rajce.idnes.cz/Lipi_-_Cerny_Dub/ - foto p. Holinka

TJ Sokol Chrášťany - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 1:1

Góly: 60´ Drozd / 86´Holinka

ŽK: 7´ Příhoda, 57´ Drozd / 46´ Kaše, 57´ Moravec

Sestava: Macháček - Svoboda M., Holinka "C",  Vondroušek, Skála - Moravec, Novák, Svoboda Š., Kaše - Bourek, Jeněk

Střídali: Říha M., Říha J.

Domácí hráči byli v úvodních minutách na míči. Zahrávali během pěti minut dvě standartní situace, první odhlavičkoval do bezpečí Vondroušek, z druhé trefili pouze zeď. První akce Lipíčka začala u Kašeho, ten dával na Bourka, který stál v ofsajdu. Do hry se však nezapojil, přenechal míč Jeňkovi, toho ale od balónu odstavil domácí stoper. Hra se odehrávala mezi vápny s velkým počtem faulů. V další akci opět Kaše dával na Jeňka, ten bojoval o míč, v těžké pozici dokázal míč prostrčit mezi stopery, vybíhající gólman Chrášťan ale míč sebral. První střelu jsme viděli až ve 14´. Kaše házel dlouhý aut na Moravce, ten popostrčil míč podél vápna Jeňkovi, který vypálil mimo branku. Lipíčko mělo v tuto chvíli více ze hry. Bourek příhrával Kašemu, jeho střela zamířila na rohový praporek. Míč ale na hrací ploše ještě zastihl Moravec, vracel ho před branku, domácí stoper balón odhlavičkoval pouze k Jeňkovi, který z následné střely trefil břevno domácí branky. Chrášťany poprvé zahrozily až v 17´ ze standartní situace. Na penaltě hlavičkoval úplně sám domácí hráč, naštěstí branku hostí minul. Na druhé straně se Moravec uvolnil z autu, poslal centr před branku, tam ale nikdo z Lipí nenabíhal. Další přímý kop rozehrával Holinka, skákající střela nadělala domácímu brankáři velké problémy, míč mu proskočil mezi rukama, naneštěstí pro Lipíčko mimo branku. Na levé straně hřiště zafungovala kombinace Jeněk - Kaše, kdy druhý jmenovaný poslal centr do vápna. Tam ale opět z Lipíčka nikdo nenabíhal. Chrášťany se k zakončení vůbec nedostávaly. Na pravé straně si párkrát vyměnili míč Jeněk s Moravcem, domácí stihli míč včas uklidit do zámezí. Chrášťany se dostaly ke střele ve 27´, mířila ale vysoko nad branku. Z nepřesnosti Lipí domácí poslali dlouhý centr do vápna, Macháček míč pohlídal za brankovou čáru. Chrášťany se prokombinovaly přes šířku hřiště, jejich centr opět letěl pouze za čáru. Ve 35´přišla největší tutovka domácích v prvním poločase. Holinka odkopem trefil prvního bránícího hráče, ten se ocitl sám před Macháčkem s míčem u nohy. Gólman Lipíčka chrášťanského útočníka vychytal a podržel tak svůj tým. K vidění byly ostré fauly na obou stranách. Ve 41´došlo k pobavení všech přítomných. Š. Svoboda se chystal odkopnout míč, balón mu však zůstal u nohy a místo toho asi 20 metrů do vzduchu odletěla jeho kopačka. Konec poločasu patřil Lipíčku. Kaše přihrával po lajně na nabíhajícího Jeňka, ten dával na M. Říhu, jeho střelu domácí stihli zablokovat. V poslední akci dával Moravec na Kašeho, snahu Lipí však již po několikáté v zápase zastavil nesmyslně odmávaný ofsajd. První poločas skončil bez branek.

Druhý poločas začal přímým kopem domácích. Holinka odklidil míč do bezpečí. Další střelu Chrášťan vyboxoval Macháček, následná dorážka už mu letěla pouze do náruče. Chrášťany se dobře prokombinovaly po pravé straně, průnikovou přihrávku sebral vybíhající Macháček. Domácí byli při chuti, po pravé straně přešel domácí útočník přes 3 hráče Lipí, naštěstí vypálil nad hostující branku. Lipíčko se zapomnělo v šatně. V 57´ uviděl žlutou kartu Moravec, z následného oplácení ji vyfasoval i domácí Drozd. Rozhodčí od tohoto momentu přestal mít zápas plně pod kontrolou. Domácí standartkou z poloviny hřiště Macháčka neohrozili. O dvě minuty později došlo k nedorozumění v defenzivě Lipí. Holinka dával hlavou malou domů Macháčkovi, ten ale vyběhl a nestihl balón od Holinky sebrat. Míč doputoval na roh, z kterého Chrášťany udeřily. Přesně k tyči se hlavou prosadil Drozd. 1:0. Od inkasovaného gólu se Holinka posunul z postu stopera na středního záložníka. Hra Lipíčka získala na přesnosti a rozehrávce, která do té doby ve středu hřiště chyběla. Po čtvrt hodině hry druhého poločasu se dožadoval penalty M. Říha, ta se nepískala. Domácí házeli aut, Holinka dlouhým odkopem našel Moravce, ten obešel jednoho hráče, míč už ale na nabíhajícího Holinku neprošel. Lipíčko drželo míč a kombinovalo. Střela M. Svobody letěla pouze do rukou domácího brankáře. V 67´došlo na hřišti ke vzájemné strkanici. O minutu později byl faulován Jeněk u rohového praporku, strandartku rozehrával Kaše, trefil prvního bránícího hráče. Z 35-ti metrů rozehrával další přímý kop Vondroušek, dával podél zdi na nabíhajícího Kašeho, ten obešel protihráče, míč mu ale utekl. Domácí ho však odkopem trefili, balón se odrazil nad branku Chrášťan. Holinka přihrával na Moravce, ten si vyměnil míč s Jeňkem, střelou poslal pouze přátelský pozdrav gólmanovi. Další slibnou akci zastavila nepřesnost Š. Svobody. V 75´ zafungovala souhra Říha J. a Říha M., průnikovku na Jeňka ale opět zastavil odmávaný ofsajd. Moravec přesnou přihrávkou na pravé straně našel nabíhajícího M. Říhu, jeho střela mezi tyče nezamířila. Po dlouhé době zahrozili i domácí, Macháček tvrdou střelu vyrazil. Na druhé straně Moravec poslal krásný roh před domácí branku, na malém vápně se sám ocitl Novák, míč mu olízl pouze čelo. Chrášťany zahrozily z protiútoku, který Macháček vychytal. V 86´ bylo vyrovnáno. Kaše kopal roh, domácí hlavou prodlužovali tak, že trefili tyč své branky. Po mnoha odrazech míč vyplaval na velkém vápně, Holinka zvedl hlavu a s přehledem uklidil balón k levé tyči. 1:1. Sám na bránu mohl jít J. Říha, ale těžký balón nezvládl dostat pod kontrolu. Zápas skončil nepřesnými střelami Moravce a J. Říhy.

Lipíčko si tak z Chrášťan odvezlo bod za remízu 1:1. Nutno podotknout, že chrášťanský pomezní Lipí do akcí nepouštěl a stylem mávání by se na nádraží rozhodně neztratil.

Fotogalerie ze zápasu: tjsokollipi.rajce.idnes.cz/Chrastany_-_Lipi/ - foto Eliška Šturmová

Další zápas se odehraje v Lipí v neděli 23.9.2018 od 15:00 proti Vrábči.

TJ Sokol Lipí - TJ Vrábče

Stav zápasu: 2:1

Góly: 65' Jeněk, 70' J. Říha / 47' Mojžíš (vlastní)

ŽK: 55' Bourek, 90' Macháček / 44' Sedlický, 45' Lerche, 62' Jurčík, 90' Vejskrab

ČK: 62' Skála

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Vondroušek, Jinek T. -  Říha J., Říha M., Holinka, Skála - Moravec, Jeněk

Střídali: Bourek, Svoboda Š.

Hned v úvodu zápasu jsme viděli od obou týmů plno nepřesností na zahuštěném prostoru. První akci zápasu rozehrával M. Svoboda, dával do středu hřiště na Moravce, ten poslal prudký míč po lajně, nabíhající Skála ho už ale na hrací ploše nezachytil. Hostující útočník se po vhazování obtočil okolo T. Jinka a nebezpečně vypálil. Naštěstí střela mezi tyče nemířila. Dlouhý výkop přiletěl až do vápna hostí, stoper Vrábče odkopem trefil dotírajícího Jeňka, míč se ale odrazil pouze k hostujícímu gólmanovi. Další přihrávku adresoval J. Říha Moravcovi, jeho dlouhý centr skočil až za brankovou čárou. Následná akce už byla o něco povedenější. Jeněk krásnou průnikovkou našel ve středu hřiště Moravce, ten měl míč pod nohou, a tak střela z hranice vápna nebyla ani razantní, ani přesná. Lipíčko dobře kombinovalo a otáčelo hru. Moravec v individuální akci tvrdě vypálil, gólman Vrábče vyrazil míč na roh. Skála rozehrál roh po zemi na Vondrouška, ten dostal míč před branku, kde se v jasné šanci ocitl M. Říha. Přízemní střelu ale hostující gólman vychytal. Střely Holiny a Moravce mířily vedle. Lipíčko kombinačně přeneslo hru zprava doleva, Holinka přihrával J. Říhovi, jeho střelu zblokovali obránci na roh. Za Vrábči se na výlet vydal stoper Ohrazda, přešel přes dva hráče, ocitl se na levém křédle, odkud doprostřed přihrával nabíhajícímu útočníkovi, ten pálil vedle. Lipíčko stále drželo balón a dobře kombinovalo, ovšem žádnou vážnější akci si domácí nevytvořili. Vedle stříleli M. Říha a M. Svoboda. Ve 29' jsme viděli velký závar před hostující brankou. Po ose Jeněk - J. Říha - M. Říha poslední jmenovaný střílel, ale nechal vyniknout pouze gólmana hostí. Oba týmy nepřesně kombinovaly a zbytečně ztrácely míče. Ve 34' střílel M. Svoboda, gólman míč vyrazil. Sám na malém vápně se s míčem u nohy ocitl Moravec, ve velké šanci trefil pouze břevno hostující branky. Vrábče se do konce poločasu již k zakončení nedostala. Moravec ještě po centru Mojžíše pálil z voleje těsně mimo branku. V prvním poločase jsme se branky nedočkali.

Druhý poločas nezačal pro Lipí vůbec dobře. Hned ve 46' hosté zahrávali standartku z vlastní půlky, nikým neatakovaný Mojžíš chtěl míč odkopnout, což se mu nepovedlo a krásným lobem překonal Macháčka. 0:1. Další nebezpečnou standardku vracel hlavou na vápno hostující hráč, míč poskakující po malém vápně Macháček sebral. Lipí se do zakončení nedostávalo. Nejprve Skála poslal příliš dlouhý míč na J. Říhu, poté Bourek nahrával Moravcovi do špeku. V 54' zahrávali hostující roh, na zadní tyči hlavičkoval úplně sám kapitán Vrábče, šanci ale trestuhodně zahodil. Další pokus z 35 metrů přehodit Macháčka také nevyšel. V 62' šlo Lipí do 10. Skála neudržel své nervy a za oplácení vyfasoval ČK. Vrábče po tomto momentu byla chvíli na koni, držela míč, ale do žádné vážnější akce se nedostala. Netrvalo dlouho a Lipíčko se oklepalo. Mojžíš poslal dlouhý balón na J. Říhu, ten v souboji dostal míč k Jeňkovi, který propasoval míč do brány. 1:1. Lipíčko převzalo otěže zápasu. V 70' byl ve vápně faulován M. Svoboda a pískala se penalta. K zahrávání se dlouho nikdo neměl, nakonec to na sebe vzal J. Říha a s přehledem proměnil. 2:1. V další akci Vondroušek dával na Holinku, který byl zastaven nedovoleným zákrokem. Z následného trestňáku Moravec trefil pouze zeď. Tempo hry začalo pomalu upadat, přesto Lipíčko i v 10 mělo více ze hry. V 84' přišel z levé strany centr od Holinky, míč letěl na penaltu na úplně volného Š. Svobodu. Ten ale míč promáchl. Vrábče se už zřejmě smířila s výsledkem, žádný nápor v posledních minutách nepřišel a tak zápas skončil 2:1 pro Lipí.

Lipíčko dnes odehrálo krásný kombinační zápas. Je nutno kluky pochválit za bojovnost, že se semkli a v 10 dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce.

Pár fotek naleznete zde: skj-naty.rajce.idnes.cz/Sokol_Lipi_-_TJ_Vrabce/ - Foto Natálka Kočerová

Další zápas odehraje Lipíčko taktéž na domácí půdě, a to v neděli 30.9.2018 od 15:00 proti Hrdějovicím "B".

TJ Sokol Lipí - Slavoj Hrdějovice "B"

Stav zápasu: 4:3

Góly: 10´ a 40´ Moravec, 25´ a 43´ Svoboda M. / 30´ a 90´ Ridvan, 61´ Votruba (p)

ŽK: 23´ Růžička, 52´ Svoboda M., 76´ Mojžíš a  81´ Svoboda Š. / 56´ Hůda, 80´ Filípek, 84´ Bíca

Sestava: Mojžíš "C" - Růžička, Holinka, Jinek T., Kaše - Svoboda M., Svoboda Š., Říha J., Zoch - Moravec, Jeněk

Střídali: Radouch, Kruťko

Lipíčko trápí značná marodka a tak se do sestavy po dlouhých absencích vrátili Zoch, Radouch a Růžička. Domácí ze začátku drželi balon na svých kopačkách. První vážnější akce zápasu začala u Moravce. Ten poslal krásnou průnikovou přihrávku na J. Říhu, jeho první dotek byl ale dlouhý, gólman hostí stihl míč vyrazit, Jeněk z dorážky střílel mimo branku. Na druhé straně hosté vyslali tvrdou ránu, Mojžíš míč vyrazil, druhý pokus už se mezi tyče nevešel. Hosté i nadále hrozili. Rozhodčí jim poskytl výhodu za faul ve středu hřiště, následovala přihrávka na pravou stranu, odtud centr na zadní tyč, kde zakončoval úplně sám hráč Hrdějovic. Naštěstí se Mojžíš stihl přemístit a míč vytěsnit nad branku. Následný roh prosvištěl po malém vápně, hosté ale trestuhodně poslali míč zpět na rohový praporek. Presink Moravce a J. Říhy přinesl šanci Lipí. Moravec ale pálil vedle. V 10´ šlo Lipíčko do vedení. J. Říha dával opět na Moravce, ten už se tentokrát podíval, kde stojí hostující gólman a zamířil přesně k tyči. 1:0. Moravec poslal pas na nabíhajícího M. Svobodu, jeho centr zamířil pouze do boční sítě. O minutu později se akce opakovala, adresátem byl tentokráte J. Říha. Zpětnou přihrávku M. Svobody ale Jeněk nezpracoval. Jeněk poslal krásnou průnikovku na Moravce, ten si výborně přebral balon a ocitl se tváří v tvář hostujícímu gólmanovi, brankář Hrdějovic byl úspěšnější, Jeňkova dorážka mířila hodně mimo. Hosté hrozili hlavně ze standartek, které domácí dokázali ubránit. Hodně aktivní byla naše pravá strana. Moravec poslal krásný pas na sprintujícího M. Svobodu, ten běžel sám na brankáře a z úhlu ho prostřelil. 2:0. Hrdějovice zanedlouho snížily. Vzadu přišla chybná rozehrávka od Holinky, Kaše nezpracoval míč, následovala přihrávka do středu hřiště, hráč Hrdějovic běžel sám na Mojžíše a bodlem ho prostřelil. 2:1. Hrdějovice se dostaly na koně. Dlouhý míč přeskočil Růžičku, hostující útočník si obhodil Holinku, ale mezi tyče nezamířil. V další šanci přišla průnikovka okolo Holinky, ten než se stihl otočit, tak hostující hráč opět sám před Mojžíšem přestřelil branku. V 36´ střílel z dálky T. Jinek, střela vystrašila hostujícího gólmana. Čtyřicátá minuta přinesla krásnou akci Lipíčka. Domácí se prokombinovali od vlastní brány, Radouch přihrával na Moravce, brankář hostí byl špatně postavený a tak Moravcova dělovka zaplula až do brány. 3:1. Ve 43´ předvedl individuální akci Kaše, nahrával Jeňkovi, jeho střelu gólman vyrazil pouze k M. Svobodovi, který podruhé v zápase z úhlu prostřelil brankáře. 4:1

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté. Standartka Hrdějovic prosvištěla okolo zadní tyče, další akci ubránil Holinka. Následný roh domácí odhlavičkovali pouze na vápno, přízemní střelu ještě na malém vápně umisťoval patičkou hostující hráč, Mojžíš předvedl výborný zákrok a svůj tým podržel. V následujících minutách přišly zbytečné tvrdé fauly. Sám se při pokusu o střelu zranil J. Říha, Holinka se tak musel vysunout do středu zálohy. Hned poslal míč na M. Svobodu, ten ale trefil pouze brankáře a svůj hattrick tak nezkompletoval. V 61´ po standartní situaci jasně fauloval ve vápně M. Svoboda a hostující kapitán pokutový kop s přehledem proměnil. 4:2. V další akci M. Svoboda posílal pas po lajně na Moravce, ten zatáhl balon, střelu bohužel pro Lipíčko neumístil přesně. Po pár minutách opět kombinace Moravec - M. Svoboda, oba si spolu vyměnili dvakrát míč, poslední přihrávka na rozběhnutého Moravce mířila do ofsajdu. V 73´ se v šanci ocitl trenér Lipíčka, Moravec centroval z levé strany na zadní tyč, Kruťko ovšem míč promáchl. Na druhé straně Mojžíš zahrál rukou mimo pokutové území, hosté výhodu trestného kopu nedokázali využít. Zoch přihrával na Jeňka, jeho slabá střela mířila pouze do náruče gólmana hostů. V 82´ rozhodčí odpustil Lipíčku penaltu, když faul ve vápně vytáhl mimo pokutové území. V té samé minutě dával Holinka dlouhou přihrávku na nabíhajícího Moravce, u míče se srazili dva hráči hostí, čímž se vyřadili ze hry, Moravec si vzal míč, pokus o přehození brankáře mu ale nevyšel. Další střely vyslali Zoch a Kaše. Zoch z halfvoleje trefil pouze prvního bránícího hráče, Kaše mířil do tyče. V 90´ hosté ještě stihli snížit. Roh na přední tyč nedokázal odvrátit Růžička, míč propadl na malé vápno, odkud se hosté nemýlili. 4:3. Vzápětí rozhodčí zápas ukončil.

Lipíčko si tak po gólově vydařeném prvním poločase připsalo další tři body a uhájilo 1. místo v tabulce.

Fotogalerie ze zápasu zde: skj-naty.rajce.idnes.cz/Sokol_Lipi_-_Hrdejovice_B/ - Foto Natálka Kočerová

Příští zápas Lipí odehraje v nedalekém Mokrém v neděli od 16-ti hodin.

TJ Mokré - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 0:3

Góly: 50´Moravec, 70´ Říha J., 88´ Jeněk

ŽK: 60´ Svoboda Š., 75´ Svoboda M.

Sestava: Čáp - Svoboda M., Mojžíš "C",  Vondroušek, Kaše - Zoch, Holinka, Svoboda Š., Říha J. - Moravec, Jeněk

Střídali: Jinek Z.

Lipí na začátku zápasu drželo balón, kombinovalo, bohužel si nevytvořilo žádnou vážnější šanci. Kaše si vyměnil míč s Holinkou, odražený balón od domácího obránce se dostal k Š. Svobodovi, jeho zblokovaná střela skončila rohovým kopem. Průniková přihrávka J. Říhy skončila pouze v rukavicích domácího brankáře. Lipíčko i nadále kombinovalo. Akce Jeňka a Kašeho skončila offsidem druhého jmenovaného, Holinkův pas na nabíhajícího Moravce sebral domácí gólman. V 11´ po sklepce Jeňka vyslal první střelu na bránu Holinka, gólman míč vykopl nohama. Střelu Vondouška brankář Mokrého vyrazil, dobíhajícího Jeňka míč přeskočil. Po čtvrt hodině hry se poprvé ukázalo i Mokré. Centr zleva ale pouze proletěl celým pokutovým územím až do autu. Na druhé straně Holinkova krásná střela prosvištěla těsně nad břevnem domácí brány. Mokré zahrozilo po chybné rozehrávce Vondrouška, střela ale letěla vedle pravé tyče hostující branky. V další kombinaci se Lipí dostalo až k centru, na jehož konci byl Jeněk, v pádu ale míč netrefil. Trestné kopy ani jedno z mužstev nedokázalo využít. Ve 29´ Moravec přešel přes tři bránící hráče, přihrával Jeňkovi před bránu, jeho střela gólem neskončila. Mokré rozehrálo standartní situaci nakrátko, domácí Hrabánek střílel těsně nad břevno branky Lipí. Domácí byli při chuti. Ze středu hřiště letěla průnikovka do vápna, domácí Houska ovšem ve velké šanci vystřelil pouze na rohový praporek. Trestný kop domácích Čápovi vypadl z rukavic, naštěstí ho stihl před dobíhajícími protihráči zkrotit. Další nebezpečnou situaci odklízel do bezpečí z brankové čáry Holinka. Ve 38´ letěla dlouhá přihrávka na Housku, ten udělal kličku Mojžíšovi, už se napřahoval ke střele, Mojžíš mu však na poslední chvíli stihl míč vypíchnout. Lipíčko prožilo hrůznou desetiminutovku. Protiútok z rohu zakládal Holinka, poslal dlouhý pas na sprintujícího Moravce, jeho střela z úhlu v brance neskončila. Presink od Holinky přinesl další šanci. Moravec střílel k tyči, domácí gólman opět předvedl nepřesvědčivý zákrok. Moravec z následujícího trestného kopu trefil pouze hráče ve vápně. První poločas tak žádnou branku nepřinesl.

Druný poločas začal stejně jako ten první. Lipíčko drželo míč a kombinovalo. V 50´ Mojžíš zahrával standartní situaci z poloviny hřiště, trefil prvního hráče stojícího na vápně, odražený míč se mu vrátil ke kopačkám. Jeho skákavou střelu domácí brankář vyrazil před sebe a dobíhající Moravec doklepl míč do sítě. 0:1. V další akci opět Moravec přenesl míč zleva doprava na Holinku, ten si míč dvakrát popotáhl do středu hřiště, vytvořil si palebnou pozici, střela ale skončila vysoko nad domácí brankou. Ani střely Kašeho a M. Svobody nemířily mezi tyče. Mokré se prokombinovalo po pravé straně, centr ve vápně našel Housku, ten nikým nehlídaný ve velké šanci hlavou minul branku Lipí. V 59´ Moravec rozehrával trestňák, nůžky Holinky mířily mimo tyče. Zezadu rozehrával Mojžíš na Z. Jinka, od toho se míč odrazil k Jeňkovi, který opět pálil vedle. Holinkova střela mířila pouze doprostřed. Protiútok Mokrého vystihl Čáp, vyběhl, míč zpracoval na prsa a rozdal spoluhráčům. V 70´ se měnilo skóre. Míč z autu prodlužoval Z. Jinek na nabíhajícího J. Říhu, ten balón dostal pod kontrolu a zakončil do protipohybu gólmana. 0:2. O pár minut později přišla největší šance Mokrého. Houska se řítil sám na Čápa, ten ale vystihl směr střely a domácího útočníka vychytal. Mokré zahrávalo zpoza vápna trestný kop, Hrabánek trefil pouze zeď. Na hřišti se začalo přiostřovat, rozhodčí nepískal plno faulů na obou stranách. Deset minut před koncem vyslal Holinka slabou střelu na domácí branku. Mokré předvedlo kombinaci středem hřiště, dobře chytající Čáp vyrazil střelu na roh. V 88´ faulovaný Moravec dokázal prostrčit míč na Jeňka, ten si balón posunul a tvrdou střelou pod břevno upravil výsledek na konečných 0:3.

Lipíčko si z Mokrého odvezlo všechny tři body díky vydařenému druhému poločasu. Pochvalu si dnes vysloužili Lipí fans, kteří přijeli ve velice hojném počtu a podporovali tým až do závěrečných minut.

Další utkání Lipí sehraje v neděli 14.10 od 15:00 na domácí půdě proti týmu SK Včelná.

TJ Sokol Lipí - SK Včelná

Stav zápasu: 1:5

Góly: 86´ Jeněk / 47´ Tondl, 51´ a 84´ Šálek, 70´ Tobiáš, 73´ Kříž

ŽK: 47´ Svoboda M., 77´ Vondroušek / -

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C",  Vondroušek, Kaše - Jinek Z., Holinka, Svoboda Š., Říha J. - Moravec, Jeněk

Střídali: Skála, Radouch

Oba týmy nezastihl úvod zápasu v dobré formě. Hře chyběl pohyb a jakákoliv kombinace. Přece jen první náznaky přišly ze strany domácích. Moravec zprava centroval nepřesně do vápna, další centr M. Svobody sebral brankář Včelné. V 7´ hostující Tobiáš trefil nadvakrát z přímého kopu zeď. M. Svoboda se na pravé straně dostal do úniku, jeho centr mířil pouze do gólmana. Holinka vybojoval míč ve středu hřiště, předal doleva na Kašeho, jeho přihrávka po lajně na Jeňka byla dlouhá. Ve 13´ jsme viděli první střelu na bránu. Moravec si zpracoval míč, obtočil se okolo protihráče a z úhlu vypálil na přední tyč. Hostující gólman byl připraven a míč bez problémů chytil. O minutu později zahrozila i Včelná. Z autu se prokombinovala do středu hřiště, odkud letěla střela vedle domácí branky. Krátký odkop Macháčka zpracoval Š. Svoboda hostujícímu Tobiášovi, ten ale vysoko přestřelil. Lipí se pár minut pouze bránilo. Odražené míče odskakovaly k hráčům Včelné. Hosté stříleli pouze mimo branku. Hře chyběla mezihra, kombinace a nasazení. Po Moravcově centru pálil Vondroušek, střela byla tečovaná na roh, který hosté ubránili. Ve 22´ neodmávaný offside pomohl Lipí, Moravcovi před bránou vypíchl míč stoper Včelné. V dalších minutách se oba týmy střídaly v držení míče. Za zmínku stojí pouze střely Š. Svobody a Moravce, brankou ale neskončily. Konec poločasu patřil hostům. Ovšem ani jejich šance nepřinesly první branku zápasu. První poločas tak skončil bez branek a bez vážnější akce na obou stranách.

Druhý poločas vyšel lépe hostům. Hned ve 47´ předvedli akci středem hřiště, nestíhající M. Svoboda fauloval ve vápně a rozhodčí odpískal penaltu. Hosté ji s přehledem proměnili. 0:1. O čtyři minuty později to bylo o dvě branky. Dlouhý výkop hostujícího gólmana špatně odhadl M. Svoboda, míč ho přeskočil, útočník Včelné centroval z levé strany před branku, kde hostující Šálek z první zavěsil k pravé tyči domácí branky. 0:2. Hra byla rozkouskovaná mnoha fauly. Roh Moravce byl jako ve většině případů příliš dlouhý, střela Holinky mezi tyče nemířila. Průniková přihrávka Moravce na nabíhajícího M. Svobodu mířila do offsidu. Lipí se i nadále nedostalo do tempa. Dlouhá kombinace Lipíčka z vlastní půlky k zakončení nevedla. Včelná hrozila hlavně z protiútoků. Hostující útočník se snažil z dálky přehodit Macháčka, mířil nad branku. Lipí bylo bez pohybu. M. Svoboda dvakrát centroval pouze do rukou hostujícího brankáře. Další protiútok hostů hasil Macháček dlouhým odkopem. Lipí mělo mírnou převahu držení míče, náznaky akcí ale končily před vápnem. Kaše zleva přihrával do středu na nabíhajícího Vondrouška, jeho střela letěla nad bránu. Ani Moravcova rána neohrozila hostující branku. Naopak Včelná z dalšího protiútoku skórovala. Mojžíš nestihl hostujícího Tobiáše, ten s přehledem poslal balón podél Macháčka. 0:3. Domácí byli frustrovaní. O tři minuty později ztratil míč uprostřed hřiště Vondroušek, hosté posunuli míč doprava, následný centr zakončil nekompromisně hlavou Kříž. 0:4. Střely Moravce a Kašeho byly zblokovány. V 84´ M. Svoboda ztratil míč na pravé straně a doslova v tom nechal své spoluhráče vykoupat. Hosté se prokombinovali zprava doleva, následoval centr do vápna, kde nikým nehlídaný Šálek vystřelil šibenici Macháčkovy branky. 0:5. Domácí obrana již rezignovala. Přece jen přišlo snížení. J. Říha našel Jeňka a ten prostřelil gólmana Včelné. 1:5. Další minuty již nic nepřinesly.

Bohužel se tréninková morálka přenesla na hřiště. Lipíčko předvedlo hrůzostrašný výkon. Celý zápas byl absolutně bez pohybu, jakéhokoliv nasazení a kombinace.

Fotogalerie ze zápasu zde: tjsokollipi.rajce.idnes.cz/Lipi_-_Vcelna/ - Foto Eliška Šturmová

Svůj výkon budou moci hráči odčinit příští sobotu v Kamenném Újezdě. Výkop je naplánován na 15:30.

TJ Sokol Kamenný Újezd "B" - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 4:2

Góly: 15´ Černý, 33´, 50´ a 56´  Nejedlý / 41´ Moravec, 80´ Svoboda M.

ŽK: 27´ Radouch, 32´ Říha J., 36´ Svoboda M.

Sestava: Macháček - Svoboda M., Radouch, Kruťko "C", Kaše - J. Říha, Fojtík, Moravec, Daňhelka - Jeněk, Dušek

Střídali: Jinek T., Holinka

Lipíčko stále trápí početná marodka. Ke stávajícím hráčům se připojili Skála s Vondrouškem a tak poprvé v této sezóně museli nastoupit Daňhelka, Fojtík a Dušek.

Domácí zahrozili v úvodu zápasu ze standartky, Macháček ji vyrazil a následná dorážka letěla vedle. Lipíčko přeneslo hru zleva doprava, kombinace skončila pouze odkopem od brány domácích. Kamenný Újezd předvedl rychlý přechod do útoku, akce skončila rohem, který Lipí ubránilo. Dále domácí kombinovali na levé straně, jejich centr trestuhodně proletěl celým vápnem až do autu. Dlouhý aut Kašeho sebral gólman, ten chtěl urychlit hru, ale špatně míč vyhodil. J. Říha si míc zpracoval a centroval před bránu, kde domácí stihli následnou střelu zblokovat. Dále si J. Říha vyměnil dvakrát míč s Moravcem, jeho dloubáček byl pro nabíhajícího J. Říhu už dlouhý. V 15´ to bylo 1:0. Domácí předvedli hezkou kombinaci středem hřiště, míč se dostal až k útočníkovi, který udělal kličku obránci a s přehledem přehodil Macháčka. Lipíčku vůbec nefungoval střed hřiště. Domácí hráči byli ve většině případů volní a tak jim nedělalo problém zakládat akce svého týmu. Naštěstí pro Lipí končily tyto akce buď nepřesným zakončením, anebo dobrým zákrokem Macháčka. V dalších minutách střílel vedle Moravec a Dušek pouze do náruče domácího gólmana. Kamenný Újezd se přece jen po velkém počtu zahozených šancí dočkal vytouženého druhého gólu. Ze strany Lipí přišla ztráta míče na půli soupeře, Radouch propadl v souboji na půlící čáře a domácí šli dva na Macháčka. 2:0. V 41´ Lipí zahrávalo dvakrát standartní situaci. Centr Kašeho doletěl až k Moravcovi, který se tváří v tvář domácímu gólmanovi nemýlil. 2:1. Kamenný Újezd ještě v závěru poločasu trefil tyč, skóre už se ale neměnilo.

Druhou půli začalo Lipí kombinací. Jeněk zatáhl po levé straně míč, nacentroval před bránu, kde nikdo z Lipí nebyl. Kamenný Újezd zahrozil hned vzápětí, Macháček tvrdou ránu vyrazil. V 50´ zahrávali domácí strandartní situaci, míč se válel ve vápně, nikdo se neměl k razantnímu odkopu a tak následoval faul a rozhodčí zapískal penaltu. Domácí Nejedlý ji s přehledem proměnil.3:1. Na hřišti bylo k vidění pár strkanců. Kamenný Újezd dál zahazoval své šance. V 56´ to bylo již o 3 branky. Holinka nahrával dozadu na Kruťka, ten si míč špatně zpracoval. Domácí útočník běžel sám na Macháčka, ten první střelu vyrazil, na dorážku byl už ale krátký. 4:1. O chvíli později došlo k faulu na Moravce, následnou standartku gólman vyrazil a domácí opět vyrazili do rychlého protiútoku. Radouch promáchl míč, domácí hráči ale tuto situaci nevyřešili dobře. Kombinace po ose Kaše - Moravec - Holinka skončila pouze u nohou brankáře Kamenného Újezdu. Další akci založil Fojtík, přihrával Moravcovi, ten dával na Jeňka, jeho střela se mezi tyče nevešla. Střelu J. Říhy stihli domácí zblokovat a Kaše mířil vedle. V další akci Kamenného Újezdu opět propadl Radouch, naštěstí domácí útočník sám před gólmanem Lipí vysoko přestřelil. Kamenný Újezd zavřel Lipí na jejich půlce, k přesnému zakončení žádná akce nevedla. Na hřišti začaly přibývat ostré fauly ze strany Lipí. Lipíčko se přece jen dočkalo snížení. Přihrávku J. Říhy zužitkoval M. Svoboda, který tvrdou ranou pod břevno překonal domácího gólmana. 4:2. Lipí otevřelo hru. Kombinace domácích k brance nevedly. V závěru Moravec trefil pouze tyč a skóre se již do konce zápasu nezměnilo.

Lipí tak prohrálo druhý zápas v řadě, stále ale udrželo druhé místo v tabulce za vedoucím Borkem. Nezbývá nic jiného než popřát marodům brzké uzdravení, aby Lipíčko nemuselo hrát s poslepovanou sestavou a vrátilo se zase na vítěznou vlnu.

Fotogalerie ze zápasu zde: skj-naty.rajce.idnes.cz/TJ_Sokol_Kamenny_Ujezd_B_-_TJ_Sokol_Lipi/ - Foto Natálka Kočerová

Další zápas sehraje Lipí na domácím hřišti v neděli od 15:00 proti Dívčicím.

TJ Sokol Lipí - TJ Mír Dívčice

Stav zápasu: 5:2

Góly: 17´ a 59´ Kaše, 57´ a 64´ Jeněk, 81´ Moravec / 50´ Stehlík, 62´ Strnad

ŽK: 40´ Svoboda Š. / 38´ Semrád, 68´ Valenta V., 75´ Tvrzický

ČK: 39´ Semrád

Sestava: Macháček - Jinek Z., Mojžíš "C", Jinek T., Kaše - Svoboda M., Svoboda Š., Říha J., Moravec, Radouch  - Jeněk

Střídali: Kruťko, Novák

Sváteční neděle za chladného podzimního počasí nabídla duel 11. kola mezi domácími TJ Sokol Lipí a hostujícím celkem TJ Mír Dívčice. Oba týmy bojují o čelo tabulky, ve které je dělil od sebe pouhý bod.

Podle očekávání začal zápas aktivně na obou stranách. Oba celky se snažily hrát kombinační fotbal a vytvářely si dobré střelecké pozice, které ale ani jeden z týmů nedokázal gólově proměnit. V 17´ byl v hostujícím pokutovém území faulován Š. Svoboda a sudí nařídil pokutový kop. Zodpovědnost na sebe vzal Kaše, který s klidnou hlavou a střelou k tyči penaltu proměnil. 1:0. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale výraznější šance nepřinášela. Důležitý moment celého utkání přišel ve 40´. Hosté zatlačili domácí Lipíčko až do jejich vlastního vápna, kde byl na hranici šestnáctky faulován Petr Semrád. Sporný moment ale nekompromisní sudí Kubeša vyhodnotil jako faul mimo vápno. Sám faulovaný Semrád toto rozhodnutí nepřijal a po výměně několika nevhodných slov s rozhodčím byl napomenut žlutou kartou. Ani poté se jeho emoce neuklidnily, a tak arbitr Kubeša vytáhl druhou žlutou a poslal tak Semráda se zchladit pod sprchu. Následný trestný kop letěl vysoko nad Macháčkovu branku.

Po změně stran, i přes početní oslabení, začali aktivněji hosté. V 50´ si vytvořili tlak před pokutovým územím domácích, ve kterém se míč odrazil ke kopačkám Stehlíka a ten svou střelou překonal jak Macháčka v bráně, tak i M. Svobodu, kterému chyběly centimetry, aby míč vykopl z brány. 1:1. Vyrovnání domácí probudilo, přišla střelecká sedmiminutovka. V 57´ využil Jeněk svoji rychlost, překonal hostující obranu a s přehledem zakončil. 2:1. Lipíčko bylo znovu na koni a hned v 59´ po krásné kombinaci Novák poslal finální nahrávku patičkou na nabíhajícího Kašeho, který tvrdou střelou zvýšil vedení Lipíčka na 3:1. V 62´ vybojovali hosté rohový kop, po jehož rozehrání se do vzduchu zavěsil Strnad a hlavou poslal míč do protipohybu Macháčka. 3:2. Gólová přestřelka pokračovala. V 64´ poslal J. Říha krásnou průnikovou přihrávku za obranu Dívčic na nabíhajícího Jeňka, který běžel sám na brankáře a následně propálil hostujícího gólmana. 4:2. Oba týmy se snažily hrát stále kombinační fotbal. Poslední direkt pro hosty přišel v 81´. Po dlouhém výkopu Macháčka propadl míč až za obranu hostů na nabíhajícího Moravce, který zkušeně přeloboval vybíhajícího gólmana hostí. 5:2.

Lipíčko tak po dvou prohrách získalo tři body, čímž potěšilo věrné diváky, kteří se i za velmi nevlídného počasí přisli na zápas podívat.

Příští zápas Lipí odehraje na Borku v neděli 4.11.2018 od 14:00.

FK Borek - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 3:0

Góly: 42´ a 85´ Baščevan, 80´ Horejš

ŽK: 36´ Moravec

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Vondroušek, Kaše - Říha J., Svoboda Š., Holinka, Moravec, Jinek Z.  - Jeněk

Střídali: Kruťko

Poslední zápas podzimu Lipí odehraje na domácím hřišti v sobotu 10.11. od 14:00.

TJ Sokol Lipí - SK Mladé "B"

Stav zápasu: 3:0

Góly: 19´ Mojžíš, 29' a 40' Jeněk

ŽK: 54´ Svoboda M., 58' Macháček, 62' Moravec a 65' Novák

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Vondroušek, Kaše - Jinek Z., Svoboda Š., Holinka, Říha J.  - Jeněk, Moravec

Střídali: Novák, Jinek T.

Lipí nastoupilo do zápasu již tradičně v malém počtu.

Hned v 1´ utkání centroval Jeněk z levé strany, J. Říha patičkou balón netrefil. V další akci J. Říha poslal centr slabší nohou pouze k prvnímu bránícímu hráči. Kašeho aut letěl na Moravce, ten mu míč z první sklepl, následný centr na zadní tyč bez větších problémů sebral hostující brankář. Mladé poprvé zahrozilo po sedmi minutách hry. Z dvou rohů po sobě ale nevytěžili vůbec nic. Po nahrávce od J. Říhy střílel Moravec, jeho střelu soupeř zblokoval. Ve 12´ centroval z pravé strany M. Svoboda, opět našel velice aktivního J. Říhu, který sklepával na Holinku, ten však z velmi dobré pozice přestřelil branku hostů. J. Říha vybojoval roh, který rozehrál Kaše. Nabíhající Holinka míč hlavou netrefil. Mladé ale balón nedůrazně odkoplo, míč skončil u Mojžíše, který tvrdou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 1:0. Levá strana Lipíčka byla stále aktivní. Ve 29´ to bylo již 2:0. J. Říha vedl míč středem hřiště, krásným obloučkem našel nabíhajícího Moravce, který si míč zpracoval a tvrdě vypálil. Míč gólmanovi hostí vypadl a dobíhající Jeněk se štěstím dorazil míč do brány. Mladé ohrozilo branku domácích ze standartky. Dva úplně volní hráči Mladého na míč na zadní tyči nedosáhli. O minutu později Moravec vybojoval míč na vlastní půli a poslal Jeňka do samostatného úniku. Jeněk nezachoval chladnou hlavu a tváří v tvář gólmanovi branku přestřelil. Centr M. Svobody zakončoval nebezpečně hlavou Z. Jinek. Ve 40´ vedl středem hřiště míč Moravec, našel na levé straně nabíhajícího J. Říhu, který míč zatáhl a přihrávkou pod sebe naservíroval míč Jeňkovi, který ve skluzu protlačil míč do brány. 3:0. V závěru poločasu ještě střílel vedle Mojžíš.

Druhý poločas již moc fotbalové krásy nepřinesl. Hra se přelévala od vápna k vápnu. K vidění byly časté ztráty míče a nepřesné kombinace. Jeněk popotáhl míč středem hřiště, přihrával na sprintujícího Moravce. Jeho zablokovaná střela se dostala až k Z. Jinkovi, který svou střelou zamířil na rohový praporek. V 57´ hosté ve vápně faulovali Kašeho a rozhodčí nařídil pokutový kop. Macháček ho však neproměnil a tak stav zůstal nezměněn. O minutu později mohlo platit "nedáš, dostaneš". Po pěkné kombinaci hosté trefili břevno domácí branky, další střela prosvištěla jen těsně nad břevnem. Do dvou zakončení se dostal Novák, byly ale nedůrazné. Lipí vypadlo z tempa, ze hry mělo více Mladé, které se častěji tlačilo do zakončení. Hosté buď nemířili přesně anebo trefili dobře stojícího Macháčka. Standartní situace hostů letěla vysoko nad bránu. Hosté ke konci otevřeli hru a Lipí se konečně v druhém poločase dostalo do šancí. J. Říha svým přízemním centrem našel pouze gólmana Mladého. V další akci Moravec poslal míč na nabíhajícího Jeňka, ten si ale sám před brankářem míč ukopl a usnadnil tak práci hostujícímu gólmanovi. V následných pokusech neuspěli M. Svoboda, Moravec ani Novák. Zápas skončil 3:0.

Lipíčko zvládlo poslední zápas sezóny na výbornou a zakončilo tak podzimní část na 3. místě. Po zápase následovala dokopná, kterou si všichni společně užili. Děkujeme Lipí fans za podporu a těšíme se na Vás i na jaře. O dalších termínech Vás budeme již brzy informovat.

Fotogalerie zde: skj-naty.rajce.idnes.cz/Lipi_-_Mlade_B/?fbclid=IwAR2M7PElAheLfAG2tHT2Ho0EOzRMdDdafOh7ngw2JD8ZdQiXY4JTw-P_2qo - Foto Natálka Kočerová


SK Mladé "B"  - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 0:0

ŽK: 27´ Kaše, 81´ Skála

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C",  Vondroušek, Skála - Říha M., Holinka, Svododa Š., Kaše - Kruťko, Jeněk

Střídali: Bourek, Jinek T.

K prvnímu zápasu jarní části sezóny cestovali naši hráči na půdu posledního týmu do Mladého.

Začátek zápasu se odehrával ve velice svižném tempu. Oba týmy se snažily na těžkém terénu kombinovat. K prvnímu zakončení se dostali domácí v sedmé minutě. Trestný kop vyboxoval Macháček na roh. Jedenáctá minuta přinesla první střelu hostujícího celku. Vondroušek si narazil míč s Kruťkem, střela mezi tyče ale nezamířila. O minutu později další akci zakládal Macháček. Přesným výkopem našel nabíhajícího Kruťka, ten si míč zpracoval a popotáhl, avšak zakončení bylo příliš slabé a tak domácího gólmana nemohlo překvapit. Další minuty patřily domácím. Rychlá rozehrávka přímého kopu ale nic nepřinesla, stejně tak další dva rohy a následné zakončení mimo tři tyče. Na druhé straně pálil Holinka, střelu stihli domácí zablokovat. Ve 20´ se dala pískat penalta. M. Svoboda zfauloval ve vápně domácího hráče, rozhodní ovšem zůstal chladný a tak se hrálo dál. Střela Vondouška letěla nad branku a centr M. Říhy zakončoval hlavou Jeněk hlavou pouze gólmanovi do náruče. Dobře fungovala spolupráce na pravé straně M. Svoboda - Kruťko, bohužel ani to nevedlo k prvnímu gólu. Po autu M. Říhy si domácí málem dali hlavou vlastní gól. Největší šanci Lipí měl T. Jinek. Naskočil si na Vondouškův centr, ale hlavou trefil pouze dobře stojícího domácího brankáře. V závěru prvního poločasu dominovali hráči Mladého. Dostali se celkem ke třem zakončením i díky nedůrazným odkopům obrany Lipí. Macháček za sebe žádnou střelu nepustil a tak první poločas skončil bez branek.

Druhý poločas začal dlouhým výkopem Macháčka. Jeněk si míč zpracoval, ale 30-ti metrovým sprintem se spíše zahnal k rohovému praporku. Oba týmy se střídaly v nepřesné kombinaci. Ke střele se Lipí dostalo až v 50´, kdy se míč z rohu dostal až k Mojžíšovi, který ale nemířil přesně. V 60´ zahrozilo poprvé i Mladé. Domácího útočníka vychytal Macháček. Hrál se fotbal bez zakončení, oba týmy se snažily kombinovat, ale nepřesné přihrávky a špatný 1. dotek vedl pouze ke ztrátám balonu. Vondroušek se snažil rozehrávat většinu akcí Lipí. V 78´ však mělo velkou šanci Mladé. Na levé straně nešťastně tečoval míč Kruťko, domácí útočník se ocitl sám před Macháčkem, naštěstí pro Lipí hostující branku přestřelil. Ani akce po ose Vondroušek - Holinka - Svoboda M. ke gólu nevedla. Deset minut před koncem Skála fauloval před vápnem domácího hráče a Mladé mělo možnost zahrávat trestný kop z velice dobré pozice. Macháček balon vyrazil a následná dorážka se mezi tyče nevešla. Ke konci zápasu táhl ofenzivu Lipí zkušený Vondoušek, který měl v poslední minutě možnost změnit skóre utkání. Na hranici vápna se uvolnil kličkou doprostřed, ale sám před gólmanem nevystřelil příliš důrazně a gólman tak míč pohodlně sebral do rukavic. Následoval hvizd rozhodčího, diváci se tak žádné branky nedočkali.

Utkání skončilo zaslouženou remízou. Další zápas se odehraje v neděli 31. 3. 2019 tradičně v 15 hodin na hřišti v Lipí. Soupeřem nám bude tým SK Lišov. Přijďte naše hráče podpořit.

TJ Sokol Lipí - SK Lišov "B"

Stav zápasu: 2:1

Góly: 58´ Říha J. , 60´ Kaše (p.) / 42´ Kyrián

ŽK: 57´ Svoboda M., 64´ Skála, 66´ Říha J., 89´ Macháček / 60´ Mlýnek

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C",  Vondroušek, Jinek T. - Říha J., Svoboda Š., Holinka, Skála - Moravec, Jeněk

Střídali: Bourek, Kaše

Úvod zápasu patřil spíše hostům, ale do výraznějšího zakončení se nedostali. Po Skálově autu vybojoval Moravec roh, před brankou hostů došlo k menšímu závaru, který skončil pouze útočným faulem. V následných minutách se rozezvučely brankové konstrukce. Nejprve roh hostů olízl břevno, na druhé straně Mojžíš krásnou střelou trefil tyč. V 17' hosté předvedli krásnou kombinaci, Macháček stihl včas vyběhnout a zlikvidoval i následnou dorážku. O minutu později opět vynikl Macháček, když hostům chytil další tutovku. Lipí se dostávalo do hry pouze sporadicky. O podporu útoku se snažil M. Svoboda, který vybojoval roh. Tlak Lišova neustával, avšak střely byly buď zblokované, anebo je pochytal Macháček. Ve 38' vyslal Holinka dělovku, ovšem branku netrefil. Závěr 1. poločasu patřil hostům. Lišov útočil po levé straně, střelu mezi tyče chytil vynikající Macháček. Ve 42' jsme viděli 1. gól utkání. Po pravé straně se hráč hostů dostal ke střele, Macháček ji vyrazil, stačil zasáhnout i při následné dorážce, na třetí střelu už byl krátký. 0:1. Na konci poločasu ještě stihl Macháček napravit svojí hrubku, kdy namazal soupeři téměř před prázdnou bránu, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro hosty.

Začátek 2. poločasu opět patřil hostům. Mojžíš s Vondrouškem hasili akce hostů na poslední chvíli skluzem. V 55' hráč hostů vybojoval po dlouhém výkopu Macháčka balón, přeloboval domácí obranu a následná střela trefila tyč Macháčkovy branky. V tom Lipíčko zavelelo k obratu. Na dlouhý centr si naběhl J. Říha, dával pod sebe na Kašeho, který trefil tyč, dorážející J. Říha se už pěknou ranou o řevno nemýlil. 1:1. O dvě minuty později vznikl závar před hostující brankou a nastřelená ruka znamenala penaltu pro Lipíčko. Kaše poslal gólmana na druhou stranu branky a domácí fans se tak mohli podruhé radovat. 2:1. Jedovatou střelu vyslal Holinka, gólman míč nejistým zákrokem pouze vyrazil. Na hřišti se začalo přiostřovat, když Skála a J. Říha obdrželi každý žlutou kartu. Hosté se nevzdávali. Výborný obranný zákrok předvedl M. Svoboda a Mojžíš na brakové čáře odhlavičkoval jasný gól. V dalších minutách si opět Macháček připsal dva pěkné zákroky. V 82' mohlo být rozhodnuto. Holinka běžel sám na bránu, avšak střela letěla hodně mimo branku. Hosté ze svého tlaku vytěžili roh. Kopnutý míč hlavičkoval z penalty osamocený hráč Lišova, Macháček famózním zákrokem zachránil Lipíčku vítězství. Zbylé minutky se už spíše dohrávaly na soupeřově polovině.

Lipíčko si po zlepšeném výkonu ve 2. poločase připisuje 3 body do tabulky. Je nutno pochválit celý tým za nasazení, bojovnost a vůli otočit nepříznivé skóre. Hráčem utkání byl však jednoznačně Jiří Macháček, který pochytal neskutečné množství tutovek.

Další zápas se odehraje v sobotu 6. 4. 2019 od 16:30 v Týně nad Vltavou.

Fotogalerie zde: https://skj-naty.rajce.idnes.cz/TJ_Sokol_Lipi_-_Lisov_B - Foto Natálka Kočerová

FK Olympie Týn nad Vltavou "B" - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 2:4

Góly: 38´ Zavadil, 84´ Ponec - 24´ a 32´ Jeněk, 34´ Říha J., 54´ Holinka

Hráno bez karet

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Vondroušek, Skála - Kaše, Holinka, Svoboda Š., Říha J. - Moravec, Jeněk

Střídali - Zoch, Klečka

Další utkání Lipí sehraje na domácí půdě v neděli 14.4.2019 od 15:00 proti Novým Hradům.

TJ Sokol Lipí - TJ Nové Hrady

Stav zápasu: 3:2

Góly: 35´ Jinek Z., 49´ a 55´ Říha J.  / 14´ a 28´ Silmbrod

Hráno bez karet.

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Jinek T., Skála -  Říha J., Zoch, Svoboda Š., Jinek Z. -  Jeněk, Moravec

Střídali: Kruťko, Lávička

17. kolo nabídlo souboj druhého se třetím. Do Lipíčka přicestovali hráči z Nových Hradů. Hosté měli náskok 4 bodů, tudíž by Lipí i v případě výhry pouze stáhlo jejich náskok.

Úvod zápasu vyšel lépe Lipíčku. Hned v 1´ se do zakončení dostal Moravec. Domácí kombinovali a obehrávali hřiště zleva doprava. Ani Mojžíšova a Svobodova střela však neprověřila gólmana hostí. Lipí vysoko napadalo, hosté byli pod tlakem již u svého pokutového území. V 10´ poprvé zahrozili hosté. T. Jinek neodhadl dlouhý balón a poslal tak hostujícího útočníka do šance. Střelu stihl zblokovat Mojžíš. O minutu později zahrál rukou ve vápně T. Jinek a hosté zahrávali pokutový kop. Skvěle chytající Macháček penaltu zneškodnil a Lipíčko tak podržel. Ve 14´ to bylo 0:1. Š. Svoboda netrefil uprostřed hřiště míč, hostující záložník ho posunul na nabíhajícího Silmbroda, který se přesnou ranou k tyči nemýlil. Hosté byli při chuti. Macháček předvedl v krátkém sledu dva výborné zákroky, jednou ho na brankové čáře zastoupil Mojžíš. Lipíčko se pomalu oklepalo a zase začalo diktovat tempo hry. Následující minuty přinesly plno standartních situací a centrů do vápna hostů, Lipí z nich ale nedokázalo nic vytěžit. Ojedinělý protiútok Nových Hradů skončil nepřesnou finální nahrávkou. Ve 28´ fauloval Š. Svoboda hostujícího hráče. Dobře rozehranou standartku Macháček dokázal vyrazit, na dorážku již už nedosáhl. 0:2. Vedení o dva góly netrvalo dlouho. J. Říha s Moravcem táhli akci po pravé straně, druhý jmenovaný poslal přízemní centr po malém vápně a nabíhající Z. Jinek uklidil míč přesně k tyči. 1:2. Do poločasu mohlo být vyrovnáno, avšak Jeňka vychytal hostující gólman a tak se šlo do šaten za nepříznivého stavu pro Lipí.

Druhý poločas opět začalo Lipí aktivně, zásluhou jim byl vyrovnávací gól. Skála hodil aut na Kruťka, ten poslal krásný centr do vápna, J. Říha zpracoval balón na prsa a prostřelil gólmana hostí. 2:2. V dalším zakončení se ocitli Moravec a Mojžíš, Říhův trestný kop letěl těsně nad branku. Lipíčko mělo stále více ze hry, drželo balón. Nové Hrady se dostávaly do hry pouze sporadicky a prakticky vůbec k žádnému zakončení. Bylo jen otázkou času, kdy se Lipí prosadí a strhne vedení na svou stranu. Nepřesně to ještě zkoušeli Moravec s Jeňkem. Ale pak už jsme se mohli radovat. Rychle rozehraný aut na Mojžíše, který posunul míč do křídla na Moravce, jeho centr hostující obrana odhlavičkovala jen zpět k Mojžíšovi, který krásnou střelou trefil břevno. Míč se odrazil k dobře stojícímu J. Říhovi, který skóroval podruhé v zápase. 3:2. Další střely Z. Jinka a Moravce mířily jen do náruče brankáře Nových Hradů. Deset minut před koncem vybojoval míč Kruťko, posunul na J. Říhu, který průnikovkou poslal do úniku Jeňka. Jeňkovi se střela nepovedla a tak skóre zůstalo stejné. V 87´ se ještě mohl blýsknout Lávička, jen o pár centimetrů rybičkou nedosáhl na Svobodův centr. Utkání se dohrávalo před brankou Lipí, ale hosté z malého tlaku nedokázali nic vytěžit.

Domácí hráči opět předvedli velkou bojovnost, odměnou je jim za to plná várka euforie a v neposlední řadě i tři body do tabulky. Černou kaňkou utkání je zranění hostujícího stopera, pro kterého si musela přijet záchranná služba. Za celé Lipíčko přejeme brzké uzdravení.

K dalšímu utkání vycestuje Lipí do nedalekých Nových Homolí, kde se utká s Černým Dubem. Zápas se hraje v sobotu 20. 4. 2019 od 17:00 hodin.

TJ Slovan Černý Dub - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 2:2

Góly: 19´ a 53´ Tomáš / 84´a 89´ Moravec

ŽK: 38´ Schneider / 83´ Svoboda Š.

ČK: 88´ Hošna / 88´ Říha J., 90´ Svoboda Š.

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C",  Vondroušek, Skála - Říha J., Holinka, Jinek T., Kaše - Moravec, Jeněk

Střídali: Jinek Z., Zoch, Svoboda Š.

K dalšímu utkání cestovalo Lipíčko do nedalekých Nových Homolí, kde se utkalo s Černým Dubem. Tomu patřila 4. pozice v tabulce a tak bylo jasné, že naše hráče nečeká jednoduchý zápas.

Úvodu zápasu se ujali domácí. Drželi balon a po kombinaci po levé straně si vytvořili standartku z nebezpečného místa. Macháček tak musel hned v první minutě utkání vytáhnout skvělý zákrok. Další střela domácích skončila na boční síti. Lipíčko poprvé zahrozilo v sedmé minutě. Skvělou kombinaci předvedli Moravec, J. Říha a Kaše, kdy poslední jmenovaný slabou skákavou střelou trefil tyč. M. Svoboda se snažil podporovat útok, viděli jsme od něj pár sprintových náběhů, bohužel z toho Lipí nedokázalo nic vytěžit. Po čtvrthodině zápasu se hra začala postupně vyrovnávat. Lipí začalo být důraznější v osobních soubojích a jednotliví hráči si začali více věřit při hře jeden na jednoho. Skákavou střelu Moravce domácí gólman s problémy chytil. První gól zápasu jsme viděli v 19. minutě. Ne příliš dlouhý odkop Macháčka skončil na kopačkách záložníka Černého Dubu. Ten prokličkoval přes 3 naše hráče a přesnou ranou k tyči zajistil svému týmu vedení. 1:0. Dále jsme viděli rychlý výpad pravého beka domácích, naštěstí pro Lipí se sám zahnal do autu. V dalších minutách stříleli Moravec a Mojžíš, jejich střely však nejistému brankáři Černého Dubu nenadělaly větší problémy. Domácím výborně fungoval střed hřiště, kde dokázali Lipí přehrávat. Právě z toho si vytvořili dvě dobré šance, kdy domácí hráč běžel dvakrát sám na Macháčka, v obou situacích ale branku hostí přestřelil. Lipí se nedokázalo dostat k pořádnému zakončení. Až ke konci poločasu předvedl individuální akci Moravec, jeho střelu na zadní tyč gólman chytil. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

I na začátku 2. poločasu jsme viděli standartku domácích, tentokrát letěla vysoko nad Macháčkovu branku. Při chuti byl Moravec, který přešel přes dva domácí hráče a poslal balón před bránu, přetaženým centrem ve vápně ale nikoho nenašel. V 53´ Černý Dub zahrával dlouhý aut, následoval vyhraný souboj na hranici vápna, míč se dostal na hlavu domácího Tomáše, který přidal svou druhou branku v utkání. 2:0. Z chybné rozehrávky Mojžíše vytěžil Černý Dub pouze rohový kop. Po hodině hry se domácí opět dostali do další šance. Po přenesení hry zprava doleva došlo k přehození vyběhnutého Macháčka, na brankové čáře ho však zastoupil Mojžíš a tak se skóre neměnilo. Po dlouhém autu hlavičkoval dobře Holinka, brankář Černého Dubu míč vyboxoval do bezpečí. Po faulu na Jeňka zahrával strandartku J. Říha pouze do rukou gólmana. Lipí se čím dál více tlačilo do zakončení. Domácí zahrozili z rychlého protiútoku, který na poslední chvíli zachraňoval Mojžíš. Vondroušek krásným centrem vybídl k zakončení Š. Svobodu, ten však hlavou nemířil mezi tři tyče. V 84´ to vzal na sebe opět Moravec. Pouze si narazil s Z. Jinkem a jinak bezchybnou individuální akcí zakončenou střelou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci. 2:1. Do vápna Černého Dubu létal jeden centr za druhým. Macháček poslal dlouhý míč dopředu na J. Říhu, který byl faulován. K míči se postavil Moravec a technickou střelou na zadní tyč zařídil Lipíčku vyrovnání. 2:2. V závěru zápasu jsme ještě viděli 3 červené karty. Nejdříve se J. Říha porval s Hošnou, poté šel ven po druhé žluté kartě Š. Svoboda. Po špatně rozehrané standartce domácích rozhodčí ukončil zápas.

Lipí tak dokázalo vytěžit s minima maximum. Po špatné první půli dokázalo na konci zápasu vyrovnat a získat alespoň bod. V zápase jsme navíc přišli o Jirku Holinku, který vyfasoval berle, a sezóna pro něj s největší pravděpodobností skončila.

Další zápas odehraje Lipí na domácím hřišti v neděli 28. 4. 2019 proti nepříjemnému soupeři z Chrášťan. Přijďte naše hráče podpořit, utkání začíná tradičně v 15:00 hodin.

TJ Sokol Lipí - TJ Sokol Chrášťany

Stav zápasu: 2:3

Góly: 33´ Moravec, 81´ Kaše / 12´ a 57´ Vomáčka, 87´ Drozd

ŽK: 56´ Jinek T. / 9´ Drozd, 51´ Kremsa

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C",  Vondroušek, Skála - Klečka, Jinek T., Moravec, Kaše - Bourek, Jeněk

Střídali: Jinek Z., Kruťko

Úvod zápasu pojaly oba celky velice aktivně a během prvních deseti minut si každý tým vypracoval několik nebezpečných akcí i se zakončeními, které se ale buď nevešly mezi tři tyče, nebo je pochytali brankáři. Vysoko nad stříleli Bourek a Skála. V 11´ se hráč hostů Drozd protáhl po levé lajně okolo tří našich bránicích hráčů a předložil míč na malé vápno svému spoluhráči, který už jen doklepl míč do naší sítě. 0:1. Následovali další akce Chrášťan. Jednu zmařil dobrým obranným zákrokem Kaše, podruhé se jednalo o ofsajd, ve třetí akci se po patičce od spoluhráče ocitl hráč hostů sám před Macháčkem, kterého ale trefil. V další akci hlavičkoval chrášťanský hráč vedle tyče a v další vysoko přestřelil. To už běžela 30´, když se hráči Lipí po delší odmlce také dostali k brance hostí. Slabou střelu vyslal M. Svoboda. Ve 33´ se už skóre měnilo v náš prospěch. Aut Skály na Bourka, ten posunul na Moravce, který vystřelil tvrdou přízemní střelu a brankář hostů mu nepřesvědčivým zákrokem pomohl ke skórování. 1:1. Po dalším autu Skály střílel Kruťko, bohužel mimo bránu.

Hned na začátku druhého poločasu se po našem rohu v nadějné situaci ocitl Moravec, avšak brankář hostů jeho hlavičku vyrazil. Hosté ale na sebe také nenechali dlouho čekat. Nejprve úplně volný hráč Chrášťan dostal zleva centr a naštěstí pro Lipí vystřelil pouze do Macháčkovy náruče. V 57´ bylo domácímu mužstvu odpískáno bránění ve hře. Standartní situaci rozehráli hosté nákopem do vápna, kde byl úplně volný kapitán a hlavou tentokrát Macháčka překonal. 1:2. Následovalo 10minutové hluché období z obou stran. Poté se Lipíčko sebralo a vypracovalo si několik příležitostí. Mojžíš střílel nad branku, centr Vondrouška pouze prolétl vápnem hostů, Moravcův přímý kop prosvištěl okolo pravé tyče. V 71´ poslal T. Jinek krásný míč na nabíhajícího Kašeho, který šel sám na brankáře a s přehledem proměnil. 2:2. Lipí se tlačilo dopředu a chtělo ještě zvrátit výsledek ve svůj prospěch. Avšak v 87´ přišla studená sprcha. Nejrychlejší hráč na hřišti Drozd dostal na půlce míč, doslova přesprintoval 3 naše hráče, udělal si před Macháčkem kličku do středu hřiště a poslal míč do branky. 2:3. Lipí už odpovědět nedokázalo.

Lipíčko v tomto utkání sahalo po bodu, bohužel si nedokázalo pohlídat závěr utkání a tak mu Chrášťany připravily první jarní porážku.

Další zápas se odehraje v neděli 5.5.2019 od 15:00 ve Vrábči.

TJ Vrábče - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 1:0

Góly: 11´ Ohrazda

ŽK: - / 85´ Skála

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C",  Jinek T., Kaše - Jinek Z, Svoboda Š., Moravec, Skála, - Bourek, Jeněk

Střídali: Kruťko, Zoch, Dušek

K dalšímu zápasu Lipí cestovalo k rivalovi do Vrábče.

Když hned v 1´ utkání vystřelil na domácí branku Moravec, vypadalo to, že Lipíčko vstoupí do zápasu dobře. Bohužel to byla jedna ze tří střel, kterou hostující hráči vyslali na branku Vrábče. Hned poté převzali otěže domácí. Snažili se kombinovat, sympaticky rozehrávali své akce postupným útokem od stoperů. Hráči Lipí si nedokázali obsazovat vrábečské hráče, všude byli pozdě. Domácí byli u všech odražených balónů dřív, ze strany Lipí se na hřišti kupily fauly. Jednu z mnoha standartek dokázala Vrábče využít. Z poloviny hřiště zahrávaný balón letěl do vápna, kde Š. Svoboda nedokázal pohlídat náběh Ohrazdy a ten zakončil do protipohybu Macháčka. 0:1. Po obdržené brance se obraz hry nezměnil, Lipí se stále nedokázalo dostat do zápasu. Za zmínku stojí až poslední minuty poločasu. Po kombinaci na levé straně hřiště se ke střele dostal Jeněk. Domácí gólman stihl na poslední chvíli míč vyškrábnout svými rukavicemi na roh. Před koncem první pětačtyřicetiminutovky ještě vyslal svoji typickou dělovku Moravec, brankář Vrábče vyrazil míč na roh. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhém poločase jsme od obou týmů viděli už pouze nakopávané míče. Po chybné rozehrávce hostující obrany mohla Vrábče navýšit své vedení, ovšem míč skončil pouze v Macháčkových rukavicích. Dlouhé centry z obou stan byly většinou nepřesné, kombinaci nepomohl ani nerovný terén. Lipí si vybojovalo několik rohů, které zůstaly nevyužity. Po jedné ze strandartek zakončoval nikým nehlídaný na hranici penalty Moravec, hlavou nezamířil přesně. Hra se převážně odehrávala od vápna k vápnu, oba brankáři neměli moc práce. V 80´ Macháček vykopl dlouhý míč, Skála zpracoval pro Mojžíše, ten udělal kličku, ale střela mířená na zadní tyč letěla vedle domácí branky. Lipíčko si na konci zápasu nedokázalo vytvořit žádný tlak a tak výsledek zůstal již nezměněn.

Celé utkání moc fotbalové krásy nepobralo a Lipíčko po mizeném výkonu nemohlo pomýšlet na jakékoliv body. Přes týden je potřeba potrénovat a vrátit se zpět ke kombinačnímu fotbalu. Děkujeme za podopru fanouškům, kteří i za chladného počasí do Vrábče dorazili.

Příští zápas se hraje opět na venkovním hřišti. V neděli 12. 5. zavítáme do Hrdějovic. Zápas začíná v 17:00.

 

Slavoj Hrdějovice "B" - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 5:1

Góly: 24´ Čírkov, 46´ Hůda, 54´ a 90´ Kukačka, 60´ Hondlík / 48´ Vondoušek

ŽK: - / 31´ Říha J.

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Kruťko, Kaše - Skála, Říha J., Svoboda Š., Jinek Z. - Jeněk, Zoch

Střídali: Bourek, Vondroušek

Za chladného počasí cestovalo Lipíčko na půdu posledních Hrdějovic.

Hned v 1´ utkání ztratil Kruťko míč uprostřed hřiště, domácí útočník se protáhl okolo Mojžíše, naštěstí nezamířil mezi tyče. Hráči Hrdějovic vzali od samého začátku utkání do svých rukou. Na těžkém a podmáčeném terénu se snažili kombinovat, vytvářeli si velké množství šancí, které ale trestuhodně zahazovali. Lipí si nebylo schopné obsazovat domácí hráče, bylo u všech odražených balónů později.Nedokázalo si ani nahrát více než dvě přihrávky v řadě a proto se téměř k ničemu nedostalo. První střelu Lipí vyslal na branku domácích M. Svoboda až ve 22´. O pár minut později již domácí využili jednu z mnoha příležitostí. Po dlouhém nákopu se k míči dostal domácí útočník, nikým neatakován si na hranici vápna připravil míč a nedal Macháčkovi šanci. 1:0. Hrdějovice byli i nadále aktivní, jejich akce však končily nepřesnou finální přihrávkou, vedle branky nebo na dobře chytajícím Macháčkovi. Lipí tak o poločase prohrávalo pouze 1:0.

Ve druhé půli začaly padat góly. Ve 47´ Lipí prohrávalo 2:0, když po rychlém protiútoku zakončoval domácí útočník do prázdné branky. O minutu později jsme se dočkali snížení. Po nedůrazném odkopu Hrdějovic se míč dostal k Vondrouškovi, který z 25-ti metrů vymetl šibenici domácí branky. 2:1. Domácí se ale nepoložili, nadále kombinovali a vytvářeli si plno šancí. Stále více se hrálo před brankou Lipí a byla jen otázka času, kdy se bude měnit skóre. Postupně to Hrdějovicím vyšlo po pravé straně - 3:1, po levé straně 4:1 a ukázkovou kolmicí středem hřiště završili výsledek na konečných 5:1.

Výsledek odpovídá předvedené hře a pět obdržených gólů je ještě milosrdných. Hra Lipíčka absolutně postrádala pohyb a jakékoliv nasazení.

Další zápas Lipí odehraje na domácí půdě s týmem TJ Mokré. Výkop je tradičně v neděli 19. 5. 2019 v 15 hodin.

TJ Sokol Lipí - TJ Mokré

Stav zápasu: 0:3

Góly: - / 11´ Štumbauer, 19´ Tancer a 83´ Hála

ŽK: 64´ Svoboda Š. / 36´ Kos, 87´ Zevl

Sestava: Macháček - Svoboda M. Vondroušek "C", Jinek T., Skála - Svoboda Š., Říha J., Kruťko, Zoch - Kaše, Jinek Z.

Střídali: Bourek, Dušek

Za krásného slunečného odpoledne se Lipí utkalo s týmem z Mokrého. Oba týmy trápí početná marodka.

Do utkání vstoupili lépe hosté, když hned v 1´ vypálil tvrdě Houska, z branky se však neradoval. Mokré Lipíčko přehrávalo. Výsledkem byl první gól zápasu. Hráči Mokrého předvedli kombinaci středem hřiště, sám před Macháčkem se ocitl Štumbauer a zamířil přesně k tyči. 0:1. Hosté byli stále při chuti. O pár minut později po nedůrazu domácí defenzivy mělo Mokré možnost třikrát za sebou zakončovat, Lipí od druhého gólu zachránila branková konstrukce. Ze strany Lipíčka jsme viděli první zakončení až po čtvrt hodině hry, z pravého beka si krásně za obránce naběhl M. Svoboda, tvrdě vypálil, ale branku netrefil. V 18´ se měnilo skóre ve prospěch hostů. T. Jinek nezvládl souboj uprostřed hřiště, míč se dostal až k Tancerovi, který se proti vybíhajícímu Macháčkovi nemýlil. 0:2. V dalších minutách stříleli Vondroušek, Říha a Kaše. Ani jeden z nich netrefil hostující branku. Po centru Vondrouška mezi tyče nezamířil ani hlavičkující Kruťko. Hra se postupem času začala vyrovnávat. Oba týmy si do konce poločasu vypracovaly ještě pár šancí, stav se již neměnil. Hosté tak šli do kabin s dvougólovým náskokem.

Na začátku 2. poločasu jsme mohli být svědky snížení. Š. Svoboda se uvolnil na křídle, připravil míč pro Vondrouška, který trefil břevno hostující branky, dorážka Kruťka letěla mimo tři tyče. V další šanci Lipíčka se sám před brankou Mokrého ocitl aktivně hrající Kruťko, trefil pouze dobře chytajícího Vaňase. Mokré zahrozilo akcí po pravé straně, na hranici vápna si nachystal míč na levou Dvořák, střela mířená na zadní tyč letěla vedle. Tempo hry pomalu opadalo na obou stranách. V krásných nábězích byl k vidění Říha, v dnešním zápase ho však trápil první dotek a míč mu vždycky utekl. Od 60´ se hrálo více před brankou hostů, hráči Lipí však nedokázali vstřelit gól. Na hřišti se kupily fauly. V 77´ se sám na Macháčka řítil Štumbauer, dobře myšleným lobem netrefil branku Lipí. V 82´ Lipíčko ztratilo míč na půli hřiště, hosté předvedli krásnou rychlou kombinaci, když do prázdné branky zakončoval Hála. 0:3. Poslední minuty utkání už se pouze dohrávaly a zápas tak skončil další prohrou Lipí.

Lipí bylo dnes alespoň trochu důstojným soupeřem, ačkoliv výsledek tomu tak nenapovídá. Dobrý výkon podal hrající trenér Kruťko, vsítit branku se mu bohužel nepodařilo. Také děkujeme Lipí fans za podporu.

Příští zápas Lipí sehraje v sobotu 25. 5.2019 od 17:00 hodin na Včelné.

SK Včelná - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 0:3

Góly: - / 21´ Moravec, 47´ Svoboda Š., 82´ Říha

ŽK: 83´ Cherkas / 74´ Říha

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Vondroušek, Jinek T. - Svoboda Š., Říha, Kruťko, Skála - Moravec, Kaše

Střídali: Dušek

V sobotu naši hráči zavítali na Včelnou, která se poslední zápasy také trápí.

Úvodní minuty patřily Lipíčku. Po kombinaci se míč dostal k Říhovi, který vyslal na domácí branku první střelu utkání, trefil pouze bránícího hráče. Hra se pomalu začala vyrovnávat, hráči Včelné se dostali k několika standartním situacím, které ale končily na dobré defenzivě Lipí. Na druhé straně dělal velké problémy domácím dobře hrající Moravec, který svou agresivitou vybojoval faul a dva rohy. Lipíčko kombinovalo převážně ve středu hřiště. Vysoký presink nutil domácí hráče k chybám, které ale zůstaly nevyužity. Ve 21´ se měnilo skóre. Ke standartce se postavil Moravec a neskutečnou dělovkou vymetl pavučinky domácí branky. 0:1. Viděli jsme opravdu výstavní gól, za který by se nestyděl kdejaký prvoligový hráč. Po dobrých kombinacích Lipí to vícekrát zkoušel Vondroušek, bránu však ani v jednom případě netrefil. Včelná se dostávala do útoku pouze dlouhými nákopy. Ani kombinace po ose Vondroušek - Říha - Skála gólem neskončila. Ke konci poločasu si připsal dva výborné zákroky Macháček a tak šlo Lipíčko do kabin s jednobrankovým náskokem.

Ve druhém poločase jsme nemuseli na gól čekat dlouho. Po dobře rozehrané standartce se k míči dostal Moravec, jeho zblokovaná přihrávka se dostala na penaltu k Š. Svobodovi, který uklidil balón za záda domácího gólmana. 0:2. Lipí i nadále kombinuje spíše středem hřiště. Hráči Včelné hrozili především ze standartek, všechna zakončení letěla mimo branku Macháčka nebo do jeho náruče. Některé akce našich hráčů končily překombinováním a následnou ztrátou míče. I Lipíčko si vybralo hluchou patnáctiminutovku, docházelo k mnoha faulům a nedařil se přechod do útoku. Včelná toho však nedokázala využít. Ke konci zápasu se hostující hráči dokázali ještě zvednout, pěkně rozehrané akce ale mnohokrát končily na nesmyslně odmávaném ofsajdu pomezního Včelné. Na křídle se ocitl i Mojžíš, který po přihrávce od Kašeho pořádně provětral domácího brankáře. Po rohu Moravce hlavičkoval sám na malém vápně Skála, ale nemířil mezi tyče. V 82´ se míč dostal k Říhovi, který svedl těžký souboj s domácím stoperem, povodil si gólmana a zakončoval do prázdné. 0:3. Včelná si za celý druhý poločas nedokázala vytvořit ani jednu vyloženou šanci, Macháček byl v druhé půli téměř bez práce. Do konce zápasu se stav již nezměnil.

Lipíčko tak zaslouženě bere tři body. Kvalitní tréninky se pod vedením Jirky Holinky začínají projevovat a výkon celého mužstva jde nahoru. V zápase jsme viděli nasazení, bojovnost a krásné kombinační akce.

Další utkání sehraje Lipíčko na domácí půdě proti záloze Kamenného Újezda v neděli 2. června. Výkop je tradičně v 15 hodin.

 TJ Sokol Lipí - TJ Sokol Kamenný Újezd "B"

Stav zápasu: 5:4

Góly: -1´ Kruťko, 20´, 54´ a 75´ Moravec, 60´ Bourek / 11´ Nejedlý, 21´ Walda, 82´ a 87´ Kotalík

Hráno bez karet.

Příští zápas Lipíčko sehraje v sobotu 8.6.2019 od 17:00 na hřišti v Dubenci proti týmu Dívčic.

 TJ Mír Dívčice - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 3:2

Góly: 7´ Strnad, 14´ Rejdal, 44´ Šíma / 32´ Kaše, 42´ Jinek T.

Hráno bez karet.

"Nechytili jsme začátek, obdrželi jsme dva rychlé góly v prvních patnácti minutách. Naše góly. Pak jsme hráli dobře, krásně připravené akce, nahrávky. Vyrovnali jsme na 2:2. Gól na 3:2 jsme inkasovali po vymyšleném faulu. Šíma trefil trestný kop krásně na přední tyč. Druhý poločas už byl bez šancí na obou stranách, až ke konci jsme si vytvořili lehce tlak, ale nedokázali jsme z něj nic vytěžit." okomentoval zápas Jiří Holinka.

Poslední zápas sezóny Lipíčko sehraje v sobotu 15.6.2019 od 14:00 na domácím hřišti proti již jistému vítězi III. třídy FK Borek.

Po zápase následuje dokopná, na kterou jsou všichni srdečně zváni.

TJ Sokol Lipí - FK Borek

Stav zápasu: 1:1

Góly: 22´ Kruťko / 23´ Kaše vlastní

Hráno bez karet

Sestava: Macháček - Kaše, Mojžíš "C",  Jinek T., Skála - Jinek Z., Kruťko, Říha M., Svoboda Š., Klečka, Moravec

Střídali: Kümmel

Úvod zápasu byl z obou stran velice aktivní, ovšem odehrával se převážně ve středu hracího pole. První velkou šanci si vybojoval M. Říha. Naneštěstí pro Lipí si ale míč v poslední chvíli ukopl, stoper Borku však míč odkopl jen k dalšímu našemu hráči, který okamžitě přihrával zpět na nabíhajícího M. Říhu, ten si ale nepohlídal ofsajdovou lajnu. Hned vzápětí v další šanci Klečka roztáhl hru doprava na Moravce, který dával přihrávku pod sebe na znovu nabíhajícího M. Říhu, tomu však střela vůbec nesedla a pouze doskákala do náruče gólmana hostí. Následně zahrával Moravec po faulu na svojí osobu trestný kop za hranicí vápna, ovšem napálil jen zeď, z odraženého balónu pak ještě střílel Mojžíš. Po čtvrt hodině hry si vypracoval akci Borek, když jejich útočník pálil z levé strany, Macháčkovi prošel míč pod tělem, naštěstí pro Lipí mimo branku. Dále Lipí rozehrávalo z vlastní půlky dlouhý balón, Kruťko prodloužil hlavou pro Klečku, který se dostal k zakončení. Míč však netrefil ideálně a slabá střela nemohla udělat brankáři hostů žádné problémy. Poté zahrával rohový kop Moravec, obránci Borku míč odvrátili pouze k Mojžíšovi, který vyslal dělovku na bránu hostů. Gólman stihl střelu vyrazit a dorážka Moravce se už nepovedla. Ve 22´ házel Z. Jinek dlouhý aut do vápna, našel Kruťka a ten další vyhranou hlavičkou uklidil míč do sítě. 1:0. Hned vzápětí si ale Kaše dal vlastní gól, když při snaze o odkop špatně trefil centrovaný míč ze strany a bohužel přehodil i Macháčka. 1:1. Na útočný výlet se pak vydal Mojžíš. Udělal pár kliček, narazil si s Moravcem, dostal se i ke střele. Gólman hostí byl ale na správném místě. Před koncem poločasu se ještě dala pískat penalta pro domácí, když byl ve vápně faulován Moravec.

Po změně stran jako první zahrozil Borek. Hlavička letěla po rohovém kopu nad branku. V další šanci se ocitl Klečka, když mu Moravec s M. Říhou vybojovali míč, pálil ale těsně nad. Poté domácí zahráli rohový kop, který byl však odvrácen. Na půli propadl Skála, naštěstí si hráči Borku nepohlídali ofsajd. Po deseti minutách hry druhého poločasu šel Moravec sám na brankáře, ten ho vychytal. Klečka se k dorážce už nedostal a hned na druhé straně musel hasit rychlý brejk hostů Mojžíš. O pět minut později vyslal Mojžíš nádherný pas na nabíhajícího Klečku, který šel sám na bránu. Se zakončením však dlouho váhal, až mu obránce střelu zablokoval. Následně se ke dvěma hlavičkám dostal Kruťko, další branku ale nepřidal. Deset minut před koncem se v šanci ocitl střídající Kümmel, centr od Kašeho ale netrefil. Před závěrečným hvizdem ještě pálil z velkého úhlu Moravec, bohužel jen do boční sítě. A tak se už skóre zápasu neměnilo.

Naši hráči podali ve velkém vedru sobotního odpoledne velice dobrý výkon, vypracovali si mnoho slibných šancí, které se jim ale bohužel nepodařilo proměnit. Lipíčko bylo celý zápas lepším týmem a příjemně tak zakončilo právě skončenou sezónu 2018/19, ve které se umístilo na krásném 3. místě. Nedílnou součástí tohoto úspěchu byli i naši fans, kterým děkujeme za podporu!

V průběhu letní pauzy vás budeme informovat o všech změnách, které se chystají do další sezóny.