SK Lišov B/Štěpánovice - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 2:3

Góly: 10´ Mlýnek, 30´- Vávra - 20´ a 51´ Moravec, 90´ Jeněk

Hráno bez karet

Sestava: Mojžíš (C) - Jinek T., Vondroušek, Holinka, Kaše - Jinek Z., Lávička, Bourek, Zoch - Moravec, Jeněk

Střídali: Svoboda Š., Radouch

Hráči Lipíčka cestovali na půdu Lišova ve značně okleštěné sestavě. Trenér Lukáš Kruťko se musel spokojit pouze se třinácti hráči.

Začátek zápasu byl z obou stran nervózní. Naši hráči si zvykali na nerovný terén. První akce zápasu patřila nám. Tomáš Jeněk nahrával do křídla na Zdeňka Jinka, ten vracel míč na vápno, ale Tomáš Bourek balon netrefil. Z následného autu ztratil míč David Vondroušek a domácí ukázali rychlý přechod do útoku. Brejk však zmařil špatně odmávaný ofsajd. Následné minuty přinesly spíše vzájemné oťukávání. V 10´ domácí zatlačili Lipí na jejich půlce, následovala řada prohraných soubojů jeden na jednoho, centr do vápna, kde na zadní tyči vyplaval úplně samotný hráč domácích, který se nemýlil. 1:0. Lipí i nadále útočilo pouze po pravé straně. Jednu z akcí zakončoval nepřesně hlavou Tomáš Jeněk. K vidění bylo plno nepřesných kombinací z obou stran. V 19´ centroval ze strany Roman Lávička, ve vápně našel Zdeňka Jinka, který ale bohužel nemířil mezi tyče. Následné minuty patřily Pavlu Moravcovi. Pavel střílel 2x ze střední vzdálenosti, jednou zazvonila tyč domácí branky. Ve 23´ jsme se již konečně dočkali. Po krásné akci střílel Tomáš Jeněk, gólman míč pouze vyrazil a Pavel Moravec se dorážkou nemýlil. 1:1. V dalších minutách se hra přelévala ze strany na stranu bez vážnějších akcí. Domácí šli opět do vedení z ojedinělého útoku. Naši hráči nedokázali zachytit průnikovou přihrávku středem hřiště, útočící hráč udělal kličku doprava a z následné střely překonal Pepu Mojžíše. 2:1. V dalších minutách pálili Moravec, Kaše a Lávička. Ani jeden však netrefili zařízení. Domácí se ve 42´ dožadovali pokutového kopu, rozhodčí však zůstal v klidu. Na konci 1. poločasu předvedl individuální akci Ondřej Kaše, našel Pavla Moravce na zadní tyči, toho však vychytal domácí brankář. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Druhá půle již moc fotbalové krásy nepobrala. Na začátku měly oba týmy výhodu trestného kopu, nic z nich ovšem nevytěžily. V 53´ vzal Roman Lávička míč na půlce, se štěstím protlačil přihrávku po lajně na nabíhajícího Tomáše Jeňka, který přesným centrem na zadní tyč našel Pavla Moravce. Ten zaznamenal svůj druhý zásah v zápase. 2:2. Následovala hluchá patnáctiminutovka Lipíčka. Domácí drželi míč, dostávali se do akcí, které ale končily nepřesným zakončením. Deset minut před koncem se Lipí zvedlo. Z dobré pozice střílel David Vondroušek a přímo z rohu zahrozil Pavel Moravec. Lišov dohrával poslední minuty v deseti, jelikož pro zranění musel odstoupit jeden z domácích hráčů. Konečné slovo měli naši hráči. Pavel Moravec z pravé strany centroval na vápno, David Vondroušek sklepl míč Tomáši Jeněkovi a ten skákavou střelou na zadní tyč překonal domácího brankáře.

Zápasu by slušela remíza, avšak dnes se štěstí přiklonilo na stranu Lipíčka, které si odváží tři body.

Pár fotek naleznete zde: tjsokollipi.rajce.idnes.cz/Stepanovice_-_Lipi/

Příští zápas je na programu v neděli 26.8. od 15:00 na hřišti v Lipí proti záloze Týna nad Vltavou.


TJ Sokol Lipí - FK Olympie Týn nad Vltavou "B"

Stav zápasu: 4:0

Góly: 25' Moravec, 42' Bourek, 57' a 71' Kaše

ŽK: 55' Moravec / 87' Maruška

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Vondroušek, Kaše - Jinek Z., Svoboda Š., Holinka, Zoch - Moravec, Lávička

Střídali: Jinek T., Bourek, Říha M.

Úvod zápasu vyšel lépe hostům. Ti si zprava přenesli míč doleva a z následné střely trefili tyč domácí branky. První akci domácích vedl Lávička, svým přízemním centrem hledal ve vápně nabíhajícího Holinku, míč k němu však přes bránící hráče neprošel. Následně byl opět u balonu Holinka. Pálil z 25-ti metrů, branku ale netrefil. Hosté zatím po většinu zápasu drželi míč na svých kopačkách, Lipíčko se k němu dostávalo jen sporadicky. V 8' rozhodčí ponechal hostím výhodu, z pravé strany přišel centr na malé vápno, ale Macháček výborným zákrokem týnského útočníka vychytal. V dalších minutách centrovali do vápna M. Svoboda a Kaše, ale ani Lávička, ani Holinka na centr bohužel nedosáhli. 15' přinesla závar před brankou Lipíčka, ale zblokovanou střelu si Macháček pohlídal. Na druhé straně pálil Lávička z 30-ti metrů vysoko nad branku. Následovali dvě akce hostů, které domácí obrana bez problémů vyřešila. Lipíčko převzalo otěže zápasu a diktovalo tempo hry. Střela Moravce šla jen těsně vedle levé tyče. Ve 25' to bylo 1:0. Kaše sklepl Holinkovi, ten krásnou přihrávkou našel Moravce, který obešel dva hráče a jeho typickou dělovkou vystřelil vingl hostující branky. Domácí byli při chuti. Mojžíš našel Holinku, ten si navedl míč, vystřelil, ale branku netrefil. Dále opět poslední jmenovaný zahrával aut na zadní tyč, kde číhal Moravec. Toho však s problémy vychytal gólman hostí. Z následného rohu se do vzduchu pověsil Holinka, hlavou však nemířil přesně. Další minuty přinesly řadu nepřesností a tvrdých soubojů na obou stranách. Po dlouhé odmlce se k zakončení dostali hosté. Slabou střelu ale Macháček s přehledem chytil. Ve 39' se Kaše radoval z gólu, ten však pro odmávaný a odpískaný ofsajd neplatil. Za pár minut už se Lipíčko dočkalo. Hostující gólman předvedl obrovskou minelu, dotírající Bourek vybojoval míč a do prázdné branky zvyšoval na 2:0. Poslední akci 1. poločasu měli hosté. Týnský útočník obešel tři naše hráče, již pak ale ukličkoval sám sebe a v nezkoordinovaném pohybu vystřelil vedle. Lipí šlo do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Hned na začátku 2. poločasu hrozil z autu Říha. Následný protiútok hostí přerušil vracející se Holinka. Hře opět chyběla přesnost. V 50' Kaše dával po lajně na Moravce, který tvrdě vystřelil. Týnskému brankáři míč vypadl, ale od Bourka se míč odrazil pouze do zámezí. Utkání mělo dobré tempo, hra se rychle přelévala od vápna k vápnu. Akcím chybělo pouze přesnější zakončení. Obrana hostí se často snažila hrát ofsajd systém. Kaše přihrával do ofsajdu hned třem hráčům Lipíčka, ti se však nezapojili do hry, hosté se i tak dožadovali odpískání. Kaše si však svou přihrávku doběhl, udělal kličku vracejícímu se obránci a s přehledem přeloboval gólmana. 3:0. Týnští z dobré pozice zahrávali trestný kop, ale trefili pouze zeď a z následné dorážky nic nevytěžili. Další minuty přinesly ztráty míčů na obou stranách. Z nich vyústilo nedorozumění v pokutovém území Lipíčka. Hosté však promarnili i tuto šanci. Od této chvíle domácí na hřišti dominovali, ale následných pár minut se nedokázali dostat do žádné šance. Vynahradili si to v 71', kdy M. Říha zahrával trestný kop, našel rozběhnutého Kašeho, který podruhé v zápase přehodil gólmana. 4:0. Na hostující branku se řítil jeden útok za druhým. Moravec dával po lajně na Kašeho, který pálil jen těsně vedle. Další centr Kašeho hosté stihli před zakončujícím Lávičkou odhlavičkovat. V 78' pálil z voleje Moravec. Hosté již zcela rezignovali na obranu. Vondoušek poslal další pas na Lávičku, který byl v souboji faulován. Ze standartní situace Moravec hledal na zadní tyči nabíhajícího Holinku, ten stihl míč vrátit před branku, kam už ale nenabíhal žádný hráč Lipíčka a tak gólman hostí míč v pohodě sebral. V 81' Holinka vysílá Lávičku, ten mohl jít sám na bránu, ale počkal na dobíhajícího Moravce, vyměnili si spolu míč, a když už to vypadalo konečně na zakončení, pomezní zvedl praporek a rozhodčí odpískal ofsajd. V závěru zápasu jsme viděli časté přečíslení 4:2 nebo 5:3, k zakončení ale chyběla přesná finální přihrávka. Utkání skončilo trestným kopem hostů, který si Lipíčko pohlídalo. 4:0

Lipí se prezentovalo krásným kombinačním fotbalem a bojovností. Pochvalu si za dnešek zaslouží všichni včetně trenéra a přihlížejících fanoušků, kteří dorazili ve velice hojném počtu.

Fotogalerie ze zápasu: skj-naty.rajce.idnes.cz/Lipi_-_Tyn_n_Vlt./ - foto Natálka Kočerová

Doufejme, že Lipíčku vydrží forma nejen do příštího zápasu, které se hraje 1.9.2018 od 17:00 v Nových Hradech.


TJ Nové Hrady - TJ Sokol Lipí

Stav: 5:1

Góly: 8´, 41´ a 52´ Silmbrod, 11´Němec, 90´Brousek - 51´ Jeněk

ŽK: 56´Janda - 31´Svoboda M., 36´ Kaše, 84´Moravec,
85´Novák, 88´Macháček

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš, Vondroušek, Kaše,
Jinek Z., Holinka, Svoboda Š., Říha J. - Moravec, Jeněk

Střídali: Novák

Lipí - Černý Dub

Stav zápasu: 3:1

Góly: 2´Skála, 54´ a 75´ Říha J. /  86´Karafiát

ŽK: 32´ Skála, 38´ Říha J., 81´ Bourek, 86´ Svoboda M.

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C",  Vondroušek, Kaše - Skála, Holinka, Jinek T., Říha J. - Moravec, Lávička

Střídali: Jinek Z., Bourek, Novák, Svoboda Š., Jeněk

Úvod zápasu vyšel lépe domácím. Hned ve 2´ minutě utkání házel Holinka dlouhý aut, na přední tyči jej prodlužoval Moravec a Skála v souboji dokázal protlačit míč do soupeřovy branky. 1:0. Ještě v téže minutě kopal standartku Kaše, obrana hostů byla ale již připravena. Černý Dub se na začátku zápasu zmohl pouze na nakopávané míče. V 5´ přišla největší akce hostů v 1. poločase. Ti se vykombinovali na pravé straně hřiště, následnou střelu Macháček vyrazil a dorážku musel kapitán Mojžíš vykopávat z brankové čáry. První minuty byly plné soubojů, nakopávaných míčů a faulů.  Z postupné akce domácích pálil z otočky tvrdě Lávička, gólman míč vyrazil a Moravec z následné dorážky střílel pouze do boční sítě. V další akci opět Lávička zatáhl míč po levé straně, zpětnou přihrávkou na vápno hledal své spoluhráče, ti ho ale nestihli doplnit a tak hosté pohodlně sebrali míč a rozehráli svůj útok. Ten skončil slabou střelou, se kterou Macháček neměl problémy. V následujících minutách stříleli Kaše a Moravec, ani jeden z nich ale netrefil zařízení. Ve 14´ letěl dlouhý centr na pravého záložníka hostů, Kaše byl od něj daleko, prohrál souboj 1:1, naštěstí Macháček střelu vyrazil. Lipíčko mělo slabou chvilku a tak Macháček musel vytasit další zákrok. Domácí se přizpůsobili hře hostů, nakopávané míče ovšem byly nepřesné, a nebo do soubojů, které Lipíčko nedokázalo vyhrávat. V dalších minutách byl hodně vidět M. Svoboda. Nejdříve poslal nepřesný centr z pravé strany, v další akci ho krásnou průnikovou přihrávkou našel Vondroušek, střela ale nemířila mezi tyče. Ve 23´ opět M. Svoboda zatáhl míč po pravé straně, uprostřed přesnou přihrávkou našel Holinku, jeho střela letěla nad hostující branku. Černý Dub se v této fázi zápasu k zakončení prakticky nedostal. Jedinou střelu poslali hosté vysoko nad. Ve 32´ házel Kaše aut, našel J. Říhu, který se s míčem otočil a vypálil. Brankáře hostí překonal, toho ovšem zastoupil na brankové čáře stoper Č. Dubu. Hosté útočili častěji po pravé straně. Po zpětné přihrávce střela hostujícího útočníka olízla břevno branky Lipíčka. Poslední akci 1. poločasu zakládal Jeněk, krásnou průnikovkou hledal nabíhajícího Lávičku. Přihrávka byla ale dlouhá, v souboji stačil brankář Č. Dubu míč odehrát pouze k Z. Jinkovi, ten ale poslal jen přátelský pozdrav hostujícímu brankáři. Do konce první půle oba týmy nepřesně kombinovaly a už se do žádné akce nedostaly. Lipíčko vyhrálo první půli 1:0.

Na začátku 2. poločasu hosté zahrávali standartku. Míč proletěl celým vápnem, našel hostujícího hráče, střela mířila vedle levé tyče domácí branky. Obraz hry se nezměnil, stále bylo k vidění mnoho soubojů a faulů. V 54´ to bylo 2:0 pro Lipíčko. Lávička vybojoval míč a J. Říha protlačil míč do branky. 2:0. Další akce po ose Holinka - Z. Jinek - M. Svoboda a Jeněk skončila pouze autem. O pár minut později Lávičkův centr pouze proletěl vápnem. V 59´ hosté trefili z tvrdé střely tyč domácí branky, dorážka již nemířila mezi tyče. Hosté byli při chuti. Další jejich akci zastavoval T. Jinek, následnou standartku chytil Macháček. Z protiútoku se sám na bránu řítil Moravec, šajtlí ale hodně minul hostující branku. Dále Lipíčko v krásné kombinaci přeneslo míč zleva doprava, zakončení ale Š. Svobodovi levou nohou nesedlo. Na druhé straně střela hostujícího útočníka proletěla těsně vedle vinglu domácí branky. Holinka pálil opět vysoko nad. V 75´ J. Říha vybojoval míč, přihrál Holinkovi, dále po ose Moravec - Jeněk se balon dostal opět k nabíhajícímu J. Říhovi, který vstřelil svůj druhý gól v utkání. 3:0. Hosté se nevzdávali. Ze závaru před domácí brankou ale nic nevytěžili. V 77´ běžel sám na branku Jeněk, obránci ho ovšem doběhli a o míč obrali. Černý Dub se v závěru zápasu přece jen dočkal snížení. V 85´ fauloval ve vápně Š. Svoboda. Hostující Karafiát penaltu s přehledem proměnil a obral tak Macháčka o čisté konto. 3:1. Utkání skončilo rohem hostů, kteří bohužel pro ně hlavičkovali vedle. Lipí vyhrálo 3:1.

Zápas moc fotbalové krásy nepobral. Důležité ale je, že Lipíčko uhájilo domácí neporazitelnost a získalo tři body.

Fotogalerie ze zápasu: tjsokollipi.rajce.idnes.cz/Lipi_-_Cerny_Dub/ - foto p. Holinka