2019/2020

FC Nové Hodějovice - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 4:4

Góly: 8´ Rudolf, 32´ Mrkvička, 51´a 69´ Carda / 3´, 16´a 63´ Wegenkittl, 58´ Kruťko

ŽK: 14´ Pokorný / 26´ Dušek, 55´ Kaše, 67´Boháč

Sestava: Macháček - Skála, Dušek J., Jinek T., Boháč - Kastl, Vondroušek, Kruťko, Moravec, Kaše - Wegenkittl

Střídali: Jinek Z., Zoch, Klečka, Bourek

K prvnímu soutěžnímu utkání nové sezóny vyrazili naši hráči na půdu Nových Hodějovic, které postoupily z IV. třídy. Trenérovi Pavlu Kočerovi chybělo 5 hráčů, přesto se však Lipíčko díky novým posilám sešlo v hojném počtu.

Hned první minuta utkání nabídla první šanci. Domácí útočník však při pokusu přehodit Macháčka branku netrefil. Hodějovice byly aktivnější směrem do útoku. Ve 3´ ale přišel i velký závar ve vápně Hodějovic, domácí svým nedůrazem nebyli schopni odkopnout míč, který se dostal k Wegenkittlovi, ten zachoval chladnou hlavu a prostřelil míč přes kupu hráčů k pravé tyči domácí branky. 0:1. Útoky domácích končily především nepřesnou přihrávkou nebo dlouhým nákopem, který sebral Macháček. V 8´ bylo vyrovnáno. Domácí předvedli rychlý kontr, na který obrana Lipíčka nestihla zareagovat, po centru z pravé strany neměl nabíhající hráč Hodějovic problém uklidit míč do odkryté brány. 1:1. O pár minut později si Lipí málem dalo vlastního góla. Dušek malou domu přehodil Macháčka, míč se naštěstí odrazil od břevna zpět do hry, odkud ho Macháček odkopl do zámezí. Utkání bylo vyrovnané, hra se přelévala z jedné strany na druhou se spoustou šancí pro oba týmy. Po čtvrthodině hry se Wegenkittl trefil podruhé. Po pěkném centru z levé strany se dostal před bránícího hráče a hlavou nekompromisně zavěsil. 1:2. V dalších šancích jsme viděli Kruťka, v jednom případě mu nebyl uznán gól kvůli offsidu, v dalších nezakončil přesně. Střely Moravce a Vondrouška také gól nepřinesly. Hodějovice sázely na dlouhé míče za obranu. Ve 32´ nabíhající hráč domácích přehodil Macháčka a pro dalšího již bylo snadnou prací doklepnout míč do prázdné brány. 2:2. Do poločasu již zůstaly šance obou mužstev nevyužity.

Do druhého poločasu vstoupilo aktivněji Lipí, byli to však domácí, kdo udeřil. Moravec ztratil na půli balón, středový hráč Hodějovic rychle prohodil míč naší obranou na nabíhajícího útočníka a ten nedal Macháčkovi šanci. 3:2. Na odpověď jsme nemuseli čekat dlouho. Na pěkný roh Kastla si naskočil Kruťko a tentokrát se hlavou už nemýlil. 3:3. Jeden dlouhý míč za obranu zužitkovalo i Lipíčko. Stoper domácích chtěl hrát hlavou malou domů, ale míč vůbec netrefil. Poslal tak do šance dotírajícího Wegenkittla a ten kličkou gólmanovi zkompletoval hattrick. 3:4. V dalších minutách držel naději na tři body Macháček, když pochytal pár střel domácích. Na jednu byl však krátký. Hráč Hodějovic prošel z levé strany prostředkem hřiště až před Macháčka a zakončil přesně k tyči. 4:4. V dalších zakončeních Klečka ani Moravec netrefili domácí branku. V posledních minutách byla hra rozkouskovaná střídáními a spoustou faulů, vyložené šance jsme se už nedočkali a tak zápas skončil remízou.

V první kole jsme viděli gólové hody, ale i spoustu neproměněných šancí, kdy oba týmy mohly strhnout vítězství na svou stranu. V zápase se blýskl Ondřej Wegenkittl, který hned v prvním utkání za Lipíčko nastřílel hattrick. Černou kaňkou je zranění našeho gólmana Jiřího Macháčka, kterému přejeme brzký návrat na trávník.

Další utkání sehraje Lipíčko v neděli 25. 8. v 15:00 proti Mokrému. Přijďte si užít pouťové derby.

TJ Sokol Lipí - TJ Mokré

Stav zápasu: 2:4

Góly: 31´ Kaše, 40´ Svoboda M. / 21' Hála, 58' Štumbauer, 77' Paclík, 86' Houska

ŽK: Svoboda Š., Říha, Svoboda M. a Dušek / ?

Sestava: Macháček - Svoboda M., Dušek J., Mojžíš, Jinek T. - Svoboda Š., Kruťko, Říha, Kaše - Moravec - Wegenkittl

Střídali: Boháč, Skála, Kastl, Jinek Z., Klečka

O uplynulém pouťovém víkendu jsme odehráli první domácí zápas letošní sezóny. Soupeřem nám byl rival z nedalekého Mokrého.

Ve 21' se soupeř dostal do vedení, když se mu podařilo nás vykombinovat z levé strany. Avšak tento stav netrval dlouho. V 31' Moravec roztáhl hru doleva na Kašeho, který vystřelil šajtlí a míč skončil v síti. 1:1. Ve 40' předvedl parádu M. Svoboda. Jeho střela skončila v šibenici soupeřovy branky. Do šatny jsme tak odcházeli za příznivého stavu. V 58' však stačil soupeř vyrovnat a v posledních 12 minutách přidat ještě další dvě branky, čímž zvrátil výsledek na svojí stranu.

Fotky z utkání si můžete prohlédnout zde: https://skj-naty.rajce.idnes.cz/TJ_Sokol_Lipi_-_TJ_Mokre - Foto Natálka Kočerová

Další utkání odehrajeme opět doma v neděli 1.9. v 15:00 proti Černému Dubu. Dorazte naše kluky podpořit.

TJ Sokol Lipí - TJ Slovan Černý Dub

Stav zápasu: 3:5

Góly: 18´ Kruťko, 60´ a 65´ Wegenkittl / 2' Schneider, 7´ a 68´ Liebl, 27´ a 49´ Kapoun

ŽK: Říha / Kuba, Kapoun, Zedek

Sestava: Macháček, Svoboda M., Dušek J., Mojžíš, Jinek T., Kruťko, Říha, Kaše, Wegenkittl, Boháč, Skála, Kastl, Jinek Z., Klečka, Holinka

Fotogalerie ze zápasu: skj-naty.rajce.idnes.cz/TJ_Sokol_Lipi_-_TJ_Slovan_Cerny_Dub? - Foto Natálka Kočerová

Příští zápas odehraje Lipí v Chrášťanech v sobotu 7.9.2019 od 17:00.

TJ Sokol Chrášťany - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 1:5

Góly: 56´ Vomáčka / 7´ Kruťko, 14´, 27´a 75´ Wegenkittl, 55´ Jinek Z.

ŽK: - / 40´ Skála, 62´ Říha

Sestava: Macháček - Svoboda M., Dušek J., Mojžíš, Boháč - Skála, Kruťko, Holinka, Říha - Jeněk, Wegenkittl

Střídal: Jinek Z.

Do Chrášťan Lipíčko odjíždělo s oslabeným kádrem, omluvenko poslalo hned 10 hráčů a tak se trenér Pavel Kočer musel spokojit s pouze jedním náhradníkem.

K prvnímu zakončení se díky nedůrazu dostali domácí, branku však neohrozili. V 7´ šlo Lipí do vedení. Po centru do vápna se hlavou do protipohybu domácího gólmana prosadil Kruťko. 0:1. Chrášťany hrozily hlavně po levé straně, finální přihrávkou vždy trefily prvního bránícího hráče. Po chybné rozehrávce domácích pálil Wegenkittl, gólman tvrdou střelu vyrazil na roh. Rohový kop zahrával Skála, na malém vápně si na něj naskočil nikým nehlídaný Wegenkittl a hlavou zakončil přesně k tyči. 0:2. V utkání bylo k vidění velké množství faulů a nepřesností. Po dlouhém nákopu vyhrál na půli hřiště souboj Wegenkittl, domácí už měli odražený míč na svých kopačkách, ovšem další nedomluvou se k míči probojoval dotírající Wegenkittl, přesprintoval domácího stopera, pak ho ještě "vykoupal" a zakončil k tyči. 0:3. Chrášťany se dostávaly na útočnou polovinu pouze dlouhými nákopy, které však neměly šanci na úspěch. Po faulu na Jeňka zahrával standartku Wegenkittl, střelu zastavilo břevno, do kabin se tak šlo za velice příznivého stavu pro nás.

Druhou půli začal výborným zákrokem Macháček, který vyběhl na dlouhý centr a hlavou ho uklidil do bezpečí. V další akci Jeněk posunul míč na Wegenkittla, který přenesl míč na druhou stranu na nabíhajícího Říhu, který však v těžké pozici hlavou netrefil domácí branku. Chrášťany zahrávaly standartní situaci, zakončení z přetaženého centru na poslední chvíli zachránil Z. Jinek. Wegenkittlův dlouhý aut prodloužil do vápna Kruťko, k míči se dostal Z. Jinek a prostřelil domácího gólmana. 0:4. Chvíli na to jsme viděli jediný gól domácích. Chrášťanský hráč přešel od autové čáry až doprostřed, vystřelil, Macháček střelu vyrazil a pro domácí již nebyl problém doklepnout míč do prázdné branky. 1:4. Od 60´ se hráči na hřišti začínali hádat, utkání už moc fotbal nepřipomínalo. Hra byl rozkouskovaná velkým množstvím faulů, míč byl často v zámezí. Přece jen jsme viděli ještě jednu gólovou akci. Říha na půli hřiště obehrál protihráče a poslal dlouhý balón na nabíhajícího Wegenkittla, který završil hattrick. 1:5. Za zmínku ještě stojí akce M. Svobody, který si na vlastní půli vzal balón, před vápnem si narazil s Kruťkem, na tvrdší střelu mu již nezbyly síly. Rozhodčí pak hvízdl do píšťalky a zápas ukončil.

Utkání moc fotbalové krásy nepobralo, nicméně kombinačnímu fotbalu nenahrával ani příliš nerovný terén. Pro Lipí jsou však důležité 3 body a dobrý týmový výkon.

Další utkání sehrajeme doma proti záloze Kamenného Újezda. Utkání se hraje netradičně v SOBOTU od 15:00 hodin.

TJ Sokol Lipí - TJ Sokol Kamenný Újezd "B"

Stav zápasu: 2:0

Góly: 17´ Jeněk, 34´ Kruťko / -

ŽK: 78´ Kastl, 89´ Kouba / -

Sestava: Zvánovec - Svoboda M., Dušek J., Jinek T., Boháč - Kaše, Jinek Z., Kruťko "C", Říha - Wegenkittl, Jeněk

Střídali: Kastl, Klečka, Kouba

Začátek zápasu byl v naší režii. Velice aktivní byli vepředu hrající Wegenkittl, Jeněk a Kruťko. Avšak hlavičky právě Weggenkittla a Kruťka skončily těsně mimo branku, Jeněk trefil centrem prvního bránícího hráče. Kamenný Újezd zahrozil po deseti minutách hry. Špatně jsme zahráli roh, soupeř se okamžitě vydal do útoku, avšak střela doprostřed brány nemohla chytajícího Zvánovce ohrozit. V patnácté a šestnácté minutě jsme viděli dvě akce jako přes kopírák. Weggenkittl vyslal krásnými kolmicemi Jeňka do vyložených šancí. Poprvé si ale Jeněk míč špatně zpracoval a podruhé branku přestřelil. V 17´ minutě si Jeněk spravil chuť. Říha roztáhl hru na nabíhajícího Kruťka, který z ostrého úhlu zkusil prostřelit gólmana. Ten tvrdou střelu vyrazil pouze před sebe, kde dorážel právě Jeněk, který ještě trefil bránícího hráče a od něj se míč konečně dostal do branky. 1:0. I nadále jsme pokračovali v útočném snažení. Říha předvedl střelu levačkou, gólman hostí nejistým zákrokem vyrazil na roh. Následovaly další průniky Wegenkittla a Jeňka, avšak gólem neskončily. Ve 34´ jsme se mohli radovat podruhé. Dušek poslal krásný balón na zadní tyč, kam si naběhl Kruťko a nikým nehlídaný poslal hlavou míč ke vzdálenější tyči. 2:0. Před koncem poločasu se v útočné akci objevil Boháč, vybojoval míč pro Říhu, který odcentroval na zadní tyč. Bohužel oba naši nabíhající hráči běželi na přední tyč. I tak se šlo do kabin za příznivého stavu.

Druhý poločas začal o trochu lépe soupeř. Byl aktivnější. Trestný kop zahráli hráči ale pouze do středu branky. Poté už přebrali iniciativu Jeněk a Kruťko, Říha zahrával trestný kop, avšak také pouze doprostřed. V 53´ předvedl dva skvělé zákroky Zvánovec, ihned výkopem vysunul Wegenkittla, který šel sám na bránu. Bohužel trefil gólmana. Pak jsme do konce zápasu viděli mnoho dobře se rozvíjejích kombinací, bohužel s nepřesnou finální fází. Centry byly příliš dlouhé, střely slabé nebo se nám nepovedlo zpracování. Proto se stav zápasu již nezměnil.

Lipíčko podalo pěkný týmový výkon podpořený individuálními kvalitami jednotlivých hráčů, a tak zaslouženě vyhrálo nad "Kameňákem" a získalo 3 body.

Foto ze zápasu naleznete v následujícím odkazu: https://skj-naty.rajce.idnes.cz/TJ_Sokol_Lipi_-_TJ_Sokol_Kamenny_Ujezd_B/

Další zápas se odehraje v sobotu 21. 9. 2019 od 16:30 v Horní Stropnici.

TJ Hraničář Horní Stropnice - TJ Sokol Lipí

Stav zápasu: 1:1

Góly: 53´ Valenta / 14´ Kruťko

ŽK: 24´ Trojan, 76´ Bušta, 82´ Holej / 85´ Kastl

Sestava: Macháček - Svododa M., Mojžíš, Jinek T., Boháč - Říha, Kruťko "C", Jinek Z., Kastl, - Wegenkittl, Jeněk

Střídali: Holinka, Kouba

Další venkovní utkání, další daleký výjezd - tentokrát hráči Lipíčka zamířili do Horní Stropnice.

Ještě před prvním hvizdem byl důležitý los, který k nám byl příznivý a tak jsme hráli první půli z kopce dolů. Úvod zápasu byl aktivní z obou stran. Jeněk v útočné akci dokázal prostřelit gólmana Stropnice, slabou střelu ale dokázal na brankové čáře zastavit stoper domácích. Horní Stropnice zahrozila ze standartní situace, nikým nehlídaný hráč hlavou z malého vápna přestřelil branku Macháčka. V dalších minutách stříleli M. Svoboda s Wegenkittlem, ani jeden netrefili domácí branku. Ve 14´ šlo Lipíčko do vedení. Kastl z levé strany přenesl míč napravo na nabíhajícího Wegenkittla, který vrátil balón na penaltu, kde nikým nehlídaný Kruťko prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 0:1. Domácí mohli hned odpovědět. Pěknou kombinací a míčem za obranu Lipíčka se dostali do vyložené šance, kterou však zlikvidoval dobrým zákrokem Macháček. Na druhé straně měl po centru Jeňka na hlavě jasný gól Kruťko, branku Stropnice netrefil. Pěknou střelu ze standartní situace předvedl Mojžíš, domácí brankář vyrazil míč na roh. Střely Kastla a Mojžíše letěly těsně nad domácí branku. Do kabin se tak šlo za výhodného stavu pro nás.

Začátek druhého poločasu patřil Lipíčku. První akci ještě zastavil ofsajd, v němž se ocitl Kastl. Následující šance nedokázali proměnit Jeněk s Mojžíšem a tak přišel trest. Domácí z vlastní poloviny nakoply pěkný míč na pravou stranu, kde domácí Valenta utekl Boháčovi a zakončil přesně k tyči. 1:1. Lipí se snažilo kombinovat, finální přihrávky byly bohužel nepřesné. Macháček dlouhým výkopem vybídl k zakončení Říhu, ten však se svou šancí nenaložil dobře a poslal míč domácímu gólmanovi do náruče. Ze standartní situace netrefil branku Holinka. I domácí se po nedůrazu Lipí dostali k zakončení, střela letěla mimo tři tyče. V 70´ přebrala otěže zápasu Stropnice, Lipí přežilo nepovedenou desetiminutovku zápasu bez újmy. Ke konci zápasu naši hráči ještě našli síly k napadání. Po pěkném centru Říhy mohl tři body pro Lipíčko vystřelit Kruťko, hlavou nezamířil přesně. Poslední střelu si ještě připsal Říha. Poté rozhodčí bez jakéhokoliv nastavení zápas ukončil.

Oba týmy si vypracovaly během celého zápasu pár dobrých šancí, dokázaly proměnit však jen jednu a tak zápas skončil zaslouženou remízou. Pozitivem pro nás je, že jsme zvládli se soupeřem běhat celý druhý poločas přes značnou nevýhodu terénu.

K dalšímu zápasu nastoupíme doma v neděli 29. 9. od 15:00 proti Včelné.

TJ Sokol Lipí - SK Včelná

Stav zápasu: 3:1

Góly: 50' a 69' Jeněk, 57' Wegenkittl / 16' Medula

ŽK: - / 36' Žondecký, 50´ Pešl,

Sestava: Macháček - Svoboda M., Mojžíš "C", Dušek, Jinek T. - Říha, Holinka, Kruťko, Jinek Z. - Wegenkittl, Jeněk

Střídali: Vondroušek, Kaše, Moravec, Skála, Kouba

Úvod utkání se našemu mužstvu vůbec nepovedl. Hráčům chyběla energie a chuť, byli všude druzí. Důsledkem byl první gól utkání, kdy útočník hostí Medula zakončoval akci Včelné do prázdné branky. 0:1. Ve 30' se dostal na plac uzdravený Vondroušek a přinesl klid a kvalitu do naší rozehrávky, čímž se hra postupně vyrovnala.

Druhý poločas začalo Lipíčko výborně. Hned v 50' se po samostatné akci prosadil Jeněk a v 57' hlavou Wegenkittl. 2:1. Lipí mělo vývoj utkání pod kontrolou. Soupeř si vypracoval za celou druhou půli pouze dvě
šance, které gólem neskončily. V 69' po krásné akci Svoboda-Moravec-Jeněk přidal svou druhou branku v zápase poslední jmenovaný a pojistil tak Lipíčku výhru.

Další zápas odehrajeme v neděli 6.10. od 15:00 ve Vrábči.