Borek - TJ Sokol Lipí 1:2

branky: Říha, P. Kaše

Zahrát si pohledný fotbal, připsat si první letošní vítězství na soupeřovo hřišti a naladit se tak na večerní dokopnou - to byly hlavní cíle fotbalistů Lipíčka před posledním podzimním zápasem na hřišti do té doby druhého Borku. Krom úvodních dvaceti minut, kdy se nám fotbalově příliš nedařilo, můžeme s klidem říct, že naše cíle byly splněny. Ve zbývajících minutách jsme totiž byli jednoznačně lepším celkem a po výborném týmovém výkonu slavíme zasloužené tři body.

Lipíčko přijelo na Borek v hodně okleštěné sestavě, přesto pomýšlelo na tříbodový zisk, který by nám zaručil přezimování nejhůře na třetím místě (Borek ještě čeká dohrávka s Chrášťany a pokud zvítězí, vrátí se zpět na druhé místo). Úvodních dvacet minut tomu však příliš nenasvědčovalo. Domácí na tradičně výborně připraveném pažitu začali aktivně a hráči Lipíčka jako by již hlavami byli na večerní dokopné. Naštěstí Borek z optické převahy nic vytěžit nedokázal a Macháčka v naší brance výraznějším způsobem neohrozil. A tak pomalu, ale jistě, začalo přebírat iniciativu Lipíčko. V dobré příležitosti se ocitl Říha, jenž v tísni volil střelu na místo přihrávky před prázdnou branku, kde číhali Holinka a Petr Kaše, Žemlička ale jeho pokus vyrazil na roh. Největší šance první půle přišla v jejím závěru. Petr Kaše si u rohového praporku pohrál s domácími zadáky a přesným centrem našel hlavu Kruťka, hostující kapitán ale mířil bohužel pro nás těsně vedle.

Přesto jsme se kýžené branky nakonec přeci jen dočkali. Osm minut po změně stran po pohledné kombinaci vyslal Petr Kaše do samostatného úniku Jiřího Říhu a ten krásnou ranou levačkou nedal Žemličkovi šanci – 0:1. Ještě veseleji bylo na hostující střídačce o čtyři minuty později, kdy dokonale zafungovala bratrská spolupráce Kašů. Mladší Ondřej v pokutovém území zpětnou přihrávkou vyzval Petra Kaše, ten tváří v tvář proti Žemličkovi zachoval chladnou hlavu a přízemní ranou na zadní tyč poslal Lipíčko do dvoubrankového vedení – 0:2. To byl pro domácí tvrdý direkt, naopak Lipíčko pokračovalo v aktivní hře a mohlo přidat další branky. V 65. minutě vyslal při chuti hrající Petr Kaše do brejku rekonvalescenta Holinku, kterého však opět zradilo poraněné stehno. To se podepsalo také na kvalitě "Holasovo" zakončení, které Žemlička bez větších problémů zlikvidoval. Pro hráče Lipíčka to pak bylo to poslední, co v utkání udělal a musel nuceně střídat. V 75. minutě měl na kopačkách další tutovku Radouch, jenž si vyměnil balón s Petrem Kaše a z úhlu se řítil sám na domácí branku. Vhodný moment na zakončení však prováhal a Žemlička jeho střelu vyrazil na roh. V tu chvíli se potvrdilo staré fotbalové pravidlo nedáš – dostaneš. Rohový kop totiž domácí odvrátili a podnikli rychlý protiútok, na jehož konci stál nejlepší střelec Borku Ondřej Dosek1:2. Krom inkasované branky jsme navíc přišli o Tomáše Jinka, kterého vyřadilo svalové zranění. Domácí vycítili šanci a hnali se za vyrovnáním. Lipíčko ale závěrečných 15 minut zvládlo výborně takticky, drželo balón co nejdále od vlastní branky a nepřipustilo žádné komplikace.

Podzim tak zakončujeme na druhém/třetím místě se ziskem 26 bodů, se kterými v našem táboře panuje naprostá spokojenost. Nyní si od fotbalu na nějaký čas odpočineme a sejdeme se opět po Novém roce. V jarní části budeme chtít potvrdit naše podzimní postavení a udržet naše mužstvo v TOP 7, což zaručuje příslušnost pro III. třídu i pro příští ročník.

sestava: Macháček - M. Svoboda, T. Jinek, Radouch, O. Kaše - Říha, Moravec, Kruťko, Bourek - P. Kaše, Holinka

střídali: Daňhelka, Fojtík