TJ Sokol Lipí - Dívčice 0:3

Utkání začali lépe domácí, kteří měli v úvodní desetiminutovce herní převahu, pozorní hosté však domácí hráče do žádné vyložené šance pro zakončení nepustili. Paradoxně na konci tohoto úseku hry zahrozili sami Dívčice, když se v ideální možnosti zjevil po přihrávce Tvrzického Strnad. Druhý jmenovaný však těsně minul levou tyč Macháčkovy svatyně. Velká šance domácích přišla ve 25. minutě, když si jejich roh srazil do branky hostující obránce, brankář Kácal ale dokázal zázračně míč vytěsnit na další roh. Posléze se hra opticky vyrovnala, kloudné akce, které by vedly k ohrožení obou brankářů, ale nepřicházely. Na straně Dívčic hýřil aktivitou zejména hbitý Strnad, na té domácí pak o sobě dával vědět hlavně Petr Kaše. Obranné řady však fungovaly, alespoň před přestávkou, na jedničku.

Po změně stran se oba celky přeci jen probudily k životu. Nejprve se o slovo přihlásilo Lipí, konkrétně Kruťko. Kapitán Lipí svou tvrdou střelou pořádně protáhla hostujícího gólmana Kácala, který si připsal důležitý zákrok. O dvě minuty později stálo štěstí také při domácích, když Vondrka trefil z vápna jen síť na brankou domácích. Další minuty patřily Dívčicím, které působily v těchto fázích hry hladověji. Domácí hrozili jen ze sporadických brejků. V 57. minutě se již v Lipí měnilo skóre. Útočník Václav Strnad si dokázal poradit s obráncem a s trochou štěstí prostřelil Macháčka - 0:1. Poté se začala hra spíše kouskouvat, plynulosti hry neprospělo ani zranění Rejdala pro kterého musela přijet záchranná služba. Další velkou šanci hostů zmařil Valenta, který z dobré pozice přestřelil domácí svatyni. V 77. minutě se hosté radovali podruhé, když se opět prosadil nejlepší střelec soutěže Václav Strnad - 0:2. Jeho tvrdá rána prostřelila vše co mu stálo v cestě. Lipí se chtělo nadechnout k nějakému závěrečnému tlaku, avšak marné dobývání dívčické brány žádnou kloudnou akci nepřineslo. Byli to naopak hosté, kteří se těsně před koncem radovali potřetí. Pavel Hezoučký prokázal své sprinterské dovednosti, předběhl obránce, přehodil gólmana a následnou rybičkou doťukl balon do sítě - 0:3. Dívčice si odvezly z Lipí všechny tři body a dostaly se na čtvrté místo v tabulce. Lipí naopak na své první letošní domácí vítězství čeká.

autor: Jan Valenta (TJ Mír Dívčice)

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, T. Jinek, Růžička - Z. Jinek, Kruťko, Moravec, Zvánovec - P. Kaše, Klečka

střídali: Zoch, Š. Svoboda