TJ Sokol Lipí - Lokomotiva "B" 1:4

branka: Říha

V roli jasného outsidera vstupovali fotbalisté Lipíčka do utkání proti vedoucí Lokomotivě. Ta v dosavadním průběhu sezóny předvádí naprosto suverénní výkony, kosí jednoho soupeře za druhým a o postup do Okresního přeboru jí může připravit již pouze zázrak. V prvním vzájemném zápase nám navíc nadělila ostudnou osmičku.

Přesto jsme to byli právě my, kdo v úvodní pětačtyřicetiminutovce diktoval tempo. Od úvodního hvizdu jsme předváděli poctivý fotbal, dodržovali taktické pokyny a poměrně slušně se nám dařilo kombinovat, z čehož pramenily také šance. Bohužel z nich jsme dokázali vytěžit jedinou branku. V 15. minutě si Kruťko naskočil na přímý kop Mojžíše a neomylně poslal balón za záda Kadlece. Bohužel pro nás hostující pomezní odmával údajný ofsajd a branka nebyla uznána. V dalších velkých šancích se ocitli Klečka a Moravec, zakončení jim však nevyšlo dle představ. Přesto jsme se kýžené branky ještě do přestávky dočkali. Ve 42. zahrával Petr Kaše rohový kop, který hosté sice dokázali odvrátit, avšak pouze zpět ke kopačkám útočníka domácích. Ten balón vrátil do ohně, kde si ho našel Jiří Říha a přesnou hlavičkou poslal Lipíčko do vedení – 1:0. Lokotka se za první poločas prakticky k ničemu nedostala a mohla být ráda, že do šaten odchází pouze s jednobrankovou ztrátou.

Marně jsme si celou přestávku mohli povídat o tom, jak musíme pokračovat ve stejné hře jako v úvodním poločase. Bohužel zůstalo pouze u slov. Ve druhé půli jsme totiž úplně vypadli z role a svými hrubými a naivními chybami dovolili Lokotce pohodový obrat. Z druhé půle utekly pouze čtyři minuty, když Jan Růžička fauloval na hranici pokutového území a hosté měli výhodu přímého kopu z velmi nebezpečné pozice. K tomu se postavil Pavel Kříž, jehož nikterak tvrdá, avšak přesná přízemní rána na zadní tyč do protipohybu Macháčka skončila v síti – 1:1. Bránění standardních situací, to je velká slabina Lipíčka celou sezónu. To se opět potvrdilo v 68. minutě, kdy hosté zahrávali rohový kop. Balón propadl až ke kopačkám Jakuba Leštiny, který ač v obležení domácích obránců, neměl problém prostřelit Macháčka – 1:2. Definitivní rozhodnutí přišlo o dvě minuty později, kdy jsme našimi chybami na vlastní polovině doslova darovali branku Jakubovi Růžičkovi1:3. Tečku za utkáním udělal pět minut před koncem hostující obránce Zdeněk Gregor, jenž se protáhl po pravé straně až před Macháčka, kterého dokázal z ostrého úhlu prostřelit počtvrté – 1:4.

Lokomotiva tak na Lipí Štádium potvrdila své kvality a díky zlepšenému výkonu ve druhé půli si dokráčela pro tři body. Nutno ovšem podotknout, že jsme jí to značně ulehčili. My pokračujeme v bídném vstupu do jarní části, kdy jsme ze čtyř utkání odcházeli třikrát poraženi při skóre 7:13. Čelo tabulky se nám vzdaluje a my se nyní musíme začít koukat především pod sebe, pokud chceme i v příštím ročníku nastupovat ve III. třídě.

sestava: Macháček - O. Kaše, Mojžíš, T. Jinek, Růžička - Z. Jinek, Moravec, Kruťko, Říha - P. Kaše, Klečka

střídali: Zvánovec, Š. Svoboda