TJ Sokol Lipí - Pištín 6:0

branky: O. Kaše 3, P. Kaše, Říha, Mojžíš

7 zápasů, 7 výher, skóre 34:5! Taková je letošní bilance fotbalistů Lipíčka na domácím hřišti. Ani na sedmý pokus nás hosté nedokázali obrat o body, tentokrát to však ani nebylo v jejich silách. Pištín totiž dorazil na Lipí Štádium pouze v devíti hráčích do pole, což nemohlo na rozjeté Lipíčko stačit. Nedělní počasí fotbalu příliš nepřálo, přesto se utkání i přes silný vítr a dopolední déšť odehrálo bez větších problémů a komplikací.

Vzhledem k oslabení hostujícího mužstva bylo předem jasné, jak asi bude utkání probíhat. Dobývání hostující branky se nakonec zastavilo na šesti vstřelených brankách, což je pro Pištín ještě hodně milosrdné. Již ve 3. minutě našel v pokutovém území zpětnou přihrávkou na malé vápno Petr Kaše Jiřího Říhu a ten neměl problém uklidit balón za bezmocného Kubešu, jenž musel jakožto útočník zaskočit mezi třemi tyčemi - 1:0. O pět minut později napřáhl z uctivé vzdálenosti Ondřej Kaše, jehož skákavý "projektil" propadl k překvapení všech Kubešovi mezi nohami až do sítě - 2:0. V 19. minutě to byl opět Ondřej Kaše, jenž si vyměnil balón se svým bratrem Petrem a sám před Kubešou nezaváhal - 3:0. To bylo v úvodním dějství vše.

V 63. minutě opět prokázal ofenzivní choutky Ondřej Kaše, který se dostal do pokutového území a přízemní ranou prostřelil Kubešu potřetí - 4:0. Pro obránce Lipíčka to byl již osmý letošní zásah! O dvě minuty později nevypustil zdánlivě ztracený balón Moravec a následnou přihrávkou z brankové čáry trefil kopačku před brankou číhajícího Petra Kaše - 5:0. Tečku za utkáním udělal v 82. minutě Josef Mojžíš, když si srovnal balón na levačku a přesnou přízemní ranou s pomocí tyče překonal Kubešu pošesté - 6:0.

Závěrem se sluší smeknout před hosty z Pištína, že i přes nízký počet hráčů nic nezabalili, nepokoušeli se o předčasné ukončení utkání z důvodu zranění atd. a celých 90 minut odehráli se ctí a na hranici svých možností.

Lipíčko čeká tuto sobotu poslední letošní utkání na hřišti Borku, poté kopačky a balóny odložíme k zimnímu spánku.

sestava: Macháček - O. Kaše, Mojžíš, T. Jinek, Radouch - Říha, Moravec, Kruťko, Daňhelka - P. Kaše, Klečka

střídal: Š. Svoboda