TJ Sokol Lipí - Týn n. Vlt. "B" 4:1

branky: O. Kaše 2, Kruťko, Říha

Podruhé v letošní sezóně se Lipíčko představilo v domácím prostředí a podruhé je z toho výhra 4:1. Proti týnské záloze jsme potřebovali za každou cenu napravit hrůzostrašný výkon na hřišti Lokomotivy, což se nám povedlo a po zásluze slavíme důležité tři body. A to i přesto, že jsme do utkání nastoupili v hodně okleštěné sestavě a bez několika hráčů základního kádru.

Od úvodního hvzidu to bylo domácí Lipíčko, které drželo balón na svých kopačkách a předvádělo poměrně slušný kombinační fotbal. Skóre mohl otevřít po 10 minutách Lávička po individuální akci, z ostrého úhlu ale na Kubíka nevyzrál. Poprvé se tak skóre měnilo až ve 25. minutě. Petr Kaše posadil rohový kop na hlavu/nos Lukáše Kruťka a ten si v podobných situacích umí poradit - 1:0. Vstřelená branka domácí uklidnila a ve zbytku úvodního dějství pokračoval podobný obrázek. Lipíčko hrálo a vytvářelo si šance, druhý zásah ale přidat nedokázalo. Viditelně namotivovaný Holinka pálil ve 35. minutě tvrdě a přesně, Kubík ale předvedl výborný zákrok a vyrazil na roh. Nejblíže byl ve 44. minutě Říha, jenž dorážel střelu Kruťka do odkryté branky, jeho radost ale zastavil prapoprek pomezního. Říha tak na místo gólové radosti obdržel pouze žlutou kartu za následné protesty.

Hosté z Týna v prvním poločase Macháčka prakticky neohrozili, dvě minuty po přestávce ale z první vážnější střely dokázali skórovat. Střídající Patrik Šimánek zpoza šestnáctky zakroutil balón krásně do pravé šibenice Macháčkovy branky a začínalo se od nuly - 1:1. O dvě minuty později mohli jít hosté dokonce do vedení, jejich radost ale zastavil, stejně jako v případě Říhy v prvním poločase, praporek pomezního. A tak jsme si za další minutu vzali vedení zpět. Ondřej Kaše napřáhl z dobrých 25 metrů a jeho krásná dělovka vymetla pavouky v Kubíkovo brance - 2:1. To byla pro hosty rána, ze které se již nedokázali vzpamatovat. Naopak Lipíčko vstřelená branka opět uklidnila a v následujících minutách jsme předváděli fotbal, který se musel líbit a ze kterého měli sami hráči radost. Jaká to změna oproti minulé neděli. V 66. minutě prodloužil Kruťko dlouhý nákop Macháčka přímo ke kopačkám Jiřího Říhy a ten se štěstím prostřelil Kubíka - 3:1. Hosté po třetí inkasované brance rezignovali, směrem dopředu nebyli vůbec nebezpeční, naopak Lipíčku se otvírala dvířka v týnské obraně. V 86. minutě podnikli rychlý výpad do otevřené obrany Týna Holinka a Petr Kaše, druhý jmenovaný poslal přízemní centr do pokutového území, který si našel jeho bratr Ondřej Kaše a sám před Kubíkem nezaváhal - 4:1. Pro Ondřeje Kaše to byla již čtvrtá letošní trefa z pozice levého obránce! Zbývající minuty se již pouze dohrávaly a Lipíčko si tak mohlo vychutnat pocit z druhého letošního vítězství.

Příští utkání nás čekají Dívčice, avšak je otázkou, zda se nám podaří dát dohromady alespoň základní jedenáctku. Bezprostředně po utkání totiž hlavnímu trenérovi přišlo několik omluvenek, ať už vinou práce, školy, dovolených či účasti na pražském derby a tak uvidíme, zda do Dívčic vůbec odcestujeme. Utkání je na programu v sobotu 16. září ve 14 hodin.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, T. Jinek, O. Kaše - Říha, Holinka, Kruťko, Bourek - P. Kaše, Lávička

střídal: Š. Svoboda