Týn n. Vlt. "B" - TJ Sokol Lipí 0:3

branky: Říha, Moravec, P. Kaše

K dalšímu utkání cestovali fotbalisté Lipíčka do Týna, kde je čekala místní záloha. Již před samotným utkáním musel trenér Jurka řešit nepříjemné starosti se složením sestavy, které mu přidělaly nejednu vrásku na čele. Nakonec se nám podařilo poskládat základní jedenáctku plus dva lidi na lavičku a mohlo se jít na věc.

Od úvodního hvizdu to byli domácí hráči, kteří byli častěji na balónu a vytvořili si optickou převahu. Lipíčku nějakou dobu trvalo, než se dokázalo srovnat s rozměry místního hřiště a tak jsme se soustředili především na defenzivu. Přesto jsme dokázali týnskou obranu zaměstnat několika nebezpečnými náznaky brejků, které jsme však nedokázali dotáhnout do zdárného konce. Domácí to často zkoušeli dlouhými přihrávkami na rychlonohého Al Aitu, jenž se ocitl v několika slibných šancích, vše ale dokázal vyřešit Macháček s pomocí bránících hráčů. Hodně vzruchu a emocí přinesla poslední minuta první pětačtyřicetiminutovky. Kruťko se ocitl za obranou domácích a prostřelil Valtra, jeho radost ale zhatil pomezní „nádražák“ Klička, jenž odmával naprosto nesmyslný ofsajd. S tím nesouhlasili asi domácí diváci, kteří měli situaci přímo před očima a uznali, že se o ofsajd v žádném případě nejednalo. Kapitán Lipíčka tak stejně jako v minulém utkání s Lokotou musel gólovou oslavu odložit na jindy.

Jako u Verdunu si museli připadat hráči Lipíčka v čele s Macháčkem na začátku druhého poločasu. Týnští nás zamkli na vlastní polovině, vytvořili si místy až drtivý tlak, ze kterého však vytěžili pouze dvakrát nastřelené břevno naší branky. Zbylé šance zlikvidoval skvělý Macháček, který přiváděl domácí hráče doslova k šílenství. Naproti tomu nám nebyla uznána další (dle našeho skromného názoru) regulérní branka Klečky, kterému opět vystavil stopku praporek domácího pomezního Kličky. Rozhodnutí nakonec přinesla 75. minuta. Lipíčko podniklo rychlý protiútok, Petr Kaše vyzval ke sprinterskému souboji s Miřátským Jiřího Říhu, jenž si s domácím obráncem poradil, balón si ještě zasekl na levačku a následně krásně přeloboval Valtra – 0:1. Záložník Lipíčka potvrdil výtečnou jarní formu, kdy se trefil již ve čtvrtém utkání v řadě. Celkem na jaře skóroval pětkrát a je suverénně nejlepším střelcem našeho mužstva. O 10 minut později přišel dlouhý nákop za obranu Týna, kde stál v postavení mimo hru Klečka. Domácí přestali hrát, čehož využil Pavel Moravec, jenž balón doběhl z druhé vlny a přesným dloubáčkem prostřelil Valtra podruhé – 0:2. Marné byly domácím protesty, že se Klečka zapojil do hry atd atd. Branka byla uznána a Lipíčko mohlo slavit, o třech bodech bylo prakticky rozhodnuto. Domácí vrhli v poslední pětiminutovce všechno do útoku, hráčům Lipíčka, kteří postupně odpadávali únavou, svalovými zraněními a křečemi, se však povedl ještě jeden úspěšný protiútok do otevřené obrany domácích. Moravec našel krásnou šajtlí osamoceného Petra Kaše, jenž před Valtrem zachoval chladnou hlavu, stahovačkou „ho poslal na párek“ a následně uklidil balón do prázdné branky – 0:3. Vzápětí rozhodčí Škuthan utkání ukončil a radost hráčů Lipíčka mohla propuknout naplno.

Lipíčko tak ve druhém venkovním utkání za sebou dokázalo bodovat naplno, navíc opět s čistým kontem a vrátilo se do boje o druhé místo. Vítězství z Týna budeme chtít potvrdit v dalším těžkém utkání proti Dívčicím. To je na programu tuto neděli 29. dubna od 15 hodin na Lipí Štádium.

sestava: Macháček - M. Svoboda, Holinka, T. Jinek, O. Kaše - Říha, Kruťko, Moravec, Z. Jinek - P. Kaše, Klečka

střídali: Bourek, Zoch