Žabovřesky - TJ Sokol Lipí 1:0

Report z webu Žabovřesk: 

V sobotu 5.5. se odehrálo další derby. Na našem trávníku jsme přivítali TJ Sokol Lipí a tentokrát zcela zaslouženě body zůstaly doma. 

My jsme od začátku jara ještě neprohráli a tak byl úkol jasný. Neztratit body a prodloužit sérii. To se nám nakonec povedlo, ale pěkně popořádku. V první půli byla zcela jednoznačně aktivita na našich kopačkách, jen jsme bohužel netrefovali zařízení a nebo to vychytal hostující brankář Macháček. Náš tým měl několik šancí, ale například Jan Lapeš netrefil prázdnou bránu, hlavička Pokorného po rohu skončila jen těsně vedle a takto bychom mohli pokračovat. V první půli nás také dvakrát výtečně podržel i náš útočník v bráně Jan Horský a i proto se šlo do kabin za stavu 0:0. 

Ve druhé půli jsme si vypracovali i více šancí a kupodivu jsme začali trefovat i bránu. Náš tlak narůstal. Nejprve Luboš Formánek v 55.minutě trefil břevno a vše vyvrcholilo v 65. minutě kdy centroval Luboš Formánek na Míru Velíka, který vrátil míč před bránu a tam do prázdné branky se trefil Jan Hála 1:0. Pak se na hřišti začalo chvílemi i jiskřit, kdy emoce musel hodně krotit rozhodčí Feitl. Navíc tomu nepřidala ani hostující lavička, která neustále komentovala jakýkoliv souboj, kontakt atd.. naštěstí to rozhodčí tentokráte vzal s nadhledem a nemusel udělovat žádnou červenou kartu. Hosté pak v 75. minutě z ojedinělého útoku zahrozili, ale výtečným zákrokem míč na roh vytěsnil Jan Horský. Poté už se spíše zápas dohrával. My drželi míč na svých kopačkách a pokusy hostí končily před naším vápnem. Zápas tak zaslouženě skončil naší výhrou 1:0.

Utkání hodnotil záložník Žabovřesk Luboš Formánek: Jako vždycky derby s Lipí bylo vyhecované a mělo pořádný náboj. V 1. poločase nás dvakrát skvěle podržel náš útočník v bráně Honza Horský, který musel zaskočit za dvojici Pavlík - Mádl. My si taky vytvořili pár šancí, ale buď to vychytal skvělý Macháček nebo jsme netrefili bránu. Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že to prostě musíme zlomit s využít toho, že soupeři chybělo několik opor ze základní sestavy. Já jsem sám v 55. minutě trefil břevno a to nás trochu nakoplo. O 10 minut později se to už konečně povedlo. Já centroval z lajny na zadní tyč, kde byl Míra Velík, ten míč vrátil před bránu a Honza Hála už trefoval do prázdné brány. Do konce zápasu už to bylo spíše a soubojích a pár menších šancí na obou stranách. Myslím si, že tomuhle zápasu by slušela více remíza, ale tři body bereme! 

sestava: Macháček - M. Svoboda, Mojžíš, T. Jinek, Růžička - Z. Jinek, Moravec, Kruťko, O. Kaše - Bourek, Fojtík

střídali: Zoch, Zvánovec